SMM проєктів нерухомості: який він і для чого?

ЖК без cторінки у Facebook та Instagram сьогодні — справжня рідкість. Можливості SMM для просування використовує більшість девелоперів.

Спробуємо розібратися, яку функцію виконує SMM для об’єктів нерухомості, як змінюється підхід до ведення соціальних мереж та що може виділити житлові комплекси серед однотипного контенту на ринку?

Спочатку про цільові показники. На що робити ставку?

Чи реально продавати квартири через соцмережі? Звісно, так. Успішні кейси як у проєктах комфорт-, так і бізнескласу це підтверджують. І один з них — продаж апартаментів у SAGA City Space вартістю близько 10 млн грн.

Конверсії — зазвичай найпріоритетніший показник для об’єктів нерухомості. Друга за пріоритетністю мета — нарощування аудиторії підписників.

Так було завжди і в SODA Creative & Digital. Але часи змінюються, а з ними і алгоритми Facebook та Instagram, які змушують нас бути гнучкими і розставляти пріоритети інакше.

SMMники проти алгоритмів Facebook: битва не на життя, а на КРІ

3 дракони, з якими борються SMMники 2021-го:

1. Обмеження у налаштуванні рекламних кампаній через зміну політики конфіденційності Apple. Через це — обмеження можливостей таргетингу.

2. Заборона створення кампаній у Facebook з метою діалогу у Messenger у країнах Європи, що обмежує можливості рекламних кампаній у соцмережах як інструменту отримання лідів.

3. Відсутність чіткого інструментарію, спрямованого на залучення підписників в Instagram. Аналогом кампаній на пейджлайки у FB наразі є лише кампанії на трафік, спрямований на Insta-профілі.

Підписники та звернення — показники, що поступово відходять на другий план. Залучення сьогодні, навпаки, набуває дедалі більшого значення. Щоб масштабувати сторінки, варто звертати увагу на всі показники статистики.

Метою контенту має бути якомога довше утримати користувача на сторінці та підштовхнути його до взаємодії.

SMM сьогодні — це більше про якість, аніж про кількість. Соцмережі наразі — інструмент, що допомагає формувати лояльність та закохувати у проєкти. Не продавати квартиру, а змушувати додати її у вішлист. А отримання лідів може бути першочерговою метою інших каналів, зокрема і лідогенераційних кампаній.

Що драйвить проєкти нерухомості в SMM?

1. Автентичність контенту, баланс краси і правди.

Щасливі люди з шатерстоку на фоні рендерів — уже давно поганий тон. Цікавий продакшн, робота з UGC, власний візуальний стиль — те, на чому має вибудовуватися візуальна комунікація проєкту в SMM.

Який візуальний контент “працює” для забудовників: візуалізації та фото архітектури, благоустрою, дизайн-проєкти та реалізовані інтер’єри, фото мешканців, локація, краєвиди з вікон майбутніх квартир, аерообльоти.

“Живі” фото завжди є лідерами за кількістю взаємодій. Ми не проти фотоматеріалів зі стоків, адже кожен проєкт починає з етапу котловану. Коли всі візуальні матеріали, доступні для використання, — це рендери. Але ми проти кліше, шаблонів та однотипності, коли всі сторінки об’єктів нерухомості нагадують один ЖК.

2. Маркетинг дискусій.

Так, ми у SODA Creative & Digital називаємо це маркетингом дискусій, а не просто модерацією. Важливість бути у контакті з аудиторією 24/7 (ну, або хоча б бути онлайн 12 годин на добу замість звичних 8 годин робочого дня) — must have для кожного бренда у соцмережах сьогодні.

Відкритість позиції, постійна комунікація з аудиторією, своєчасна реакція на запити та кризові ситуації завжди впливають і на імідж девелопера, і на продаж. Адже несвоєчасно оброблений лід — це втрачений лід.

3. Магазин з плануваннями у Facebook.

Функціонал Commerce Manager у Facebook дає чудові можливості зробити сторінку ЖК у соцмережах ще інформативнішою та спонукати користувачів залишатися на ній довше. А крім цього, отримувати з товарів маркетплейсу якісні ліди, справді зацікавлені придбанням нерухомості. Не за горами й офіційний Instagram Shopping в Україні.

4. Максимальне занурення у контент — подвійний дотик.

Різні формати публікацій та нові можливості соцмереж допомагають створювати контент, що залучає. Круто, коли стрічка та сторіз не живуть окремо, а навпаки, доповнюють одне одного. Наприклад, інтерактивні сторіз залучають у контент, а пост у стрічці розкриває тему.

Instagram щороку розширює свій функціонал, і кожен з нових інструментів відкриває нові профіти і для девелоперів:

- гайди — добірки публікацій однієї тематики, що показують різні аспекти проєктів та структурують інформацію;

- IGTV — ходи будівництва у відеоформаті та аерообльоти;

- Reels — фанові відео та живий контент.

Можливостей для використання безліч. Але найцінніше, коли в їхній основі лежить відкритість та щирість — як у комунікації, так і в контенті.

2496