Світобачення для створення дизайнів, гідних світових нагород

Нещодавно дизайн-директорка Linkup Studio, Наталя Самбір, дала інтерв'ю, яке опублікували в Red Dot Design Yearbook 2022/2023. У цьому матеріалі ділимося її думками зі статті. Що являє собою дизайн-мислення, яке гідне бути відзначеним нагородами?

Воно стосується не тільки безпосередньої роботи, але й підходу до неї. Це про успішну співпрацю всередині команди, про тонкощі роботи з клієнтами. Зазначені в матеріалі складові допомогли нашій команді отримати всесвітньо відомий Red Dot Design Award. Ми впевнені, що вони допоможуть перемагати й вам. 

1. В чому полягає різниця між хорошим та поганим дизайном?

Хороший дизайн - це про людей. Він повинен співпадати з їхніми звичками та життєвим контекстом. Відповідно, він має бути інтуїтивно зрозумілим і легким. Френк Чімеро каже: "Люди ігнорують дизайн, що ігнорує людей". Водночас, важливим складником є корисність та вирішення практичних завдань користувачів.

Поганий дизайн зазвичай містить лише один з наведених критеріїв або жодного. Але чи можна взагалі назвати це дизайном?

2. Які головні характеристики ідеальної дизайн команди?

Кожен учасник команди має бути закоханий у свою справу. Любити дизайн – перша вимога. Наші спеціалісти вкрай рідко задовольняються першою версією. Вони постійно вдосконалюють та ітерують дизайни, якщо це потрібно проєкту для досягнення помітних результатів на ринку.

Вони орієнтовані на продукт. Це означає бути зосередженим на пунктах, наведених у відповіді на перше запитання. У нас був подкаст, котрий називався "Продукт – король". У цьому вся філософія.

Вони відповідальні. Крім досвіду і кваліфікації, фахівці повинні вміти дотримуватися планів і термінів. Дизайн – це частина бізнесу. А останній любить точні підрахунки.

3. Кого можна назвати ідеальним клієнтом?

У кожному якісному проекті існує дві сторони – клієнт і команда партнерів. Наталя вважає, що клієнт повинен володіти наступними якостями для забезпечення злагодженої співпраці та досягнення значних результатів:

Чітке уявлення про продукт. Команда дизайнерів швидше і краще розуміє завдання, коли знає мету, споживачів продукту та їхні потреби. Тоді можна вдосконалити спільне розуміння замість того, щоб розробляти його з нуля.

Змістовна бізнес-ідея. Головне в бізнесі – мати клієнтів, яким потрібне запропоноване рішення і які готові його купувати. Без цього вся робота буде зведена нанівець, а результати стануть марними.

Налагоджені бізнес-процеси. Це не помітне, але фундаментальне питання. Клієнт і дизайн-партнер повинні чітко розуміти сферу своєї відповідальності, довіряти один одному і встановити найбільш оптимальний формат співпраці між собою.

4. Що означають перемоги на міжнародних преміях?

Наші дизайнери у Linkup Studio працювали в підвалах та сховищах, коли створювали додаток, що отримав Red Dot. Для клієнтів це свідчення про те, що українці можуть робити сильні проекти і їм можна довіряти як надійним партнерам, навіть попри війну.

Це також є гарним знаком для подальшої міжнародної співпраці. Замовники думають: 

Якщо вони створювали продукти світового рівня, ховаючись від ракет і під звуки сирен повітряної тривоги, то що вони будуть створювати, коли Україна переможе!

Окрім того, для компанії це підтвердження, що ми рухаємося у правильному напрямку. Зараз команда розвивається ще більш наполегливо, привносячи яскраве інноваційне мислення у розроблювані рішення.

5. Де брати натхнення?

Наталя у статті ділиться, що її надихають досить прості речі.

Стосунки. Вона щаслива знаходитися поруч з чудовими людьми – родиною, друзями, колегами. Секрет у тому, щоб знайти "своїх", хто перебуває “на одній хвилі”. Це стане чудовим джерелом наснаги.

Тренування. Наталя регулярно свідомо “вимикає” себе на деякий час і забуває про поточні справи. Спорт дозволяє робити це вкрай ефективно. Окрім цього, він дає додаткову енергію, свіжіть думок та внутрішню гармонію.

Улюблені місця. Linkup Studio – львівська компанія. Для багатьох з нас це рідне місто з величною багатовіковою історією і ми дуже його любимо. Також, це регіональний центр, що постійно розвивається. Тут поєднуються місцеві традиції та свобода. Цей же дух відображається в нашому дизайнерському підході до проектів.

Якщо жити в місці, яке вам до душі, життя буде наповнене більш щасливим. Це також допоможе досягати більш значних результатів.

Підсумок

Цей матеріал – не рекомендаційний список. Скоріше, це пʼять питань, що допомагають усвідомити поточний стан речей в компанії та власних життєвих поглядах. Це може допомогти облаштувати умови, в яких саме ви зможете створювати ефективні рішення, які змінять досвід клієнтів та світ на краще. А бонусом, зможете отримати за них всесвітні нагороди та визнання.

Бажаємо, щоб ваші бізнес-чудеса ставали реальністю!

Про Linkup Studio

Ми – команда винахідливих дизайнерів, розробників та бізнес-аналітиків, які тісно співпрацюють з компаніями будь-якого розміру для розробки цифрових продуктів, що створюють цінність.

Маємо 4,9 зірки на Clutch.co. А у 2018-2022 роках стали UX агентством №1 (згідно з данними на Clutch.co). 

2037