Тактики роботи з мікроінфлюенсерами для малого бізнесу

Цифровий маркетинг набуває все більшої ваги, а мікроінфлюенсери стають ключовими гравцями для малого бізнесу. За даними дослідження, проведеного компанією Influencer Marketing Hub у 2021 році, маркетингові кампанії з інфлюєнсерами принесли в середньому $5.78 за кожен витрачений долар. Це підкреслює, наскільки важливим є використання цього каналу для просування бренду.

Але чому саме мікроінфлюенсери? Вони мають унікальну здатність створювати глибокі зв'язки зі своєю аудиторією, що робить їхні рекомендації більш впливовими та переконливими.

У цій статті ми розглянемо, як малий бізнес може ефективно використовувати мікроінфлюенсерів для досягнення своїх маркетингових цілей

Визначення та вибір мікроінфлюенсерів для співпраці

Почнемо з основ. Мікроінфлюенсери - це не просто люди з кількістю передплатників від 1,000 до 100,000. Це особистості, які мають вплив у своїх нішах, будь то мода, кулінарія, технології або будь-яка інша сфера. Важливо, щоб їхні цінності та інтереси відповідали вашому бренду. Але як вибрати правильного інфлюєнсера?

Критерії вибору мікроінфлюенсерів: аудиторія, залученість, ніша

 • Аудиторія: переконайтеся, що аудиторія інфлюєнсера відповідає вашій цільовій групі. Якщо ви продаєте екологічно чисту косметику, інфлюєнсер, який спеціалізується на натуральному способі життя, може бути ідеальним вибором.
 • Залученість: висока залученість аудиторії (коментарі, лайки, перепости) часто важливіша за кількість передплатників. Це свідчить про те, що люди не просто бачать контент, але й активно з ним взаємодіють.
 • Ніша: вибір інфлюєнсера, який спеціалізується на конкретній ніші, може забезпечити більш цілеспрямоване звернення до вашої аудиторії.

Інструменти та методи пошуку потенційних мікроінфлюенсерів

Знайти ідеального мікроінфлюенсера може здатися складним завданням, але з правильними інструментами та методами це стає значно простіше. Ось детальний погляд на те, як і де шукати мікроінфлюенсерів:

Соціальні мережі

Instagram

Це одна з найпопулярніших платформ для інфлюєнсерів, особливо у сферах моди, краси та стилю життя. Використовуйте хештеги, пов'язані з вашою нішею, щоб знайти інфлюєнсерів, які вже публікують відповідний контент. Наприклад, якщо ви продаєте еко-продукти, шукайте хештеги, як-от #ecolifestyle або #greenliving.

YouTube

Ідеально підходить для пошуку інфлюєнсерів у сферах технологій, геймінгу, DIY-проектів та освітнього контенту. Пошукайте канали з невеликою, але активною аудиторією, і перегляньте їхні відео, щоб оцінити якість та залученість.

TikTok

Ця платформа швидко набирає популярності серед молодіжної аудиторії. Якщо ваша цільова аудиторія - молоді люди, це відмінне місце для пошуку креативних інфлюєнсерів, які спеціалізуються на коротких відео.

Спеціалізовані платформи та інструменти

BuzzSumo

Цей інструмент дозволяє вам шукати інфлюєнсерів за ключовими словами, що допомагає знайти тих, хто вже говорить про теми, пов'язані з вашим бізнесом. Ви також можете аналізувати контент, який вони публікують, та їхню залученість, щоб оцінити, наскільки вони впливові у своїй ніші.

HypeAuditor

Цей інструмент зосереджений на аналізі аудиторії та залученості інфлюєнсерів. Він допомагає визначити, чи є аудиторія інфлюєнсера реальною та активною, а також надає детальну статистику про їхніх передплатників. Це дуже корисно для визначення, чи є інфлюєнсер правильним вибором для вашого бренду.

Аналіз та оцінка ефективності потенційних інфлюєнсерів

Аналізувати та оцінювати потенційних інфлюєнсерів - це не просто перегляд їхніх останніх постів. Це глибоке дослідження, яке допоможе вам зрозуміти, наскільки вони ефективні та чи відповідають вони потребам вашого бізнесу. На що варто звернути увагу?

Залученість аудиторії

 • Кількість та якість коментарів: Чи активно аудиторія взаємодіє з контентом? Чи є коментарі позитивними, змістовними та відповідними?
 • Лайки та репости: Ці показники допоможуть оцінити, наскільки контент резонує з аудиторією.
 • Частота взаємодії: Чи регулярно аудиторія взаємодіє з інфлюєнсером? Постійна взаємодія є ознакою лояльності та зацікавленості.

Стиль комунікації

 • Автентичність: Чи здається інфлюєнсер справжнім та натуральним у своїх повідомленнях?
 • Співвідношення промоційного та органічного контенту: Чи переважає промоційний контент над органічним? Ідеальний баланс показує, що інфлюєнсер не перенасичує свою аудиторію рекламою.

Платформа та її специфіка

 • Instagram: Зверніть увагу на якість візуального контенту та його відповідність вашому бренду.
 • YouTube: Оцініть, наскільки добре інфлюєнсер залучає аудиторію через відео, та чи є його відео змістовними та інформативними.
 • TikTok: Чи використовує інфлюєнсер креативні підходи та чи здатний він створювати вірусний контент?

Аналіз контенту

 • Відповідність бренду: Чи відображає контент інфлюєнсера цінності та імідж вашого бренду?
 • Різноманітність контенту: Чи здатний інфлюєнсер адаптувати свій контент до різних форматів та тем?

Історична ефективність

 • Попередні кампанії: Перегляньте попередні співпраці інфлюєнсера з іншими брендами. Чи були ці кампанії успішними? Чи є відгуки від інших компаній?

Проведення детального аналізу допоможе вам зрозуміти, чи є обраний інфлюєнсер ідеальним партнером для вашого бізнесу. Це не тільки збільшить шанси на успіх вашої маркетингової кампанії, але й допоможе уникнути потенційних ризиків, пов'язаних з неправильним вибором інфлюєнсера.

Ефективні стратегії співпраці з мікроінфлюєнсерами

Розробка спільних цілей та KPI для кампаній

Перш ніж розпочати співпрацю, важливо визначити чіткі цілі та ключові показники ефективності (KPI). Це збільшення кількості передплатників на вашій сторінці, підвищення продажів певного продукту або покращення брендового сприйняття. Спільно з інфлюєнсером обговоріть ці цілі та визначте, як ви будете вимірювати успіх кампанії. Наприклад, якщо мета - збільшення продажів, KPI може бути кількість переходів на сайт або кількість продажів, здійснених через унікальний промокод.

Створення контенту: важливість автентичності та креативності

Контент, який створює інфлюєнсер, повинен бути автентичним та відображати як ваш бренд, так і її/його особистість. Довірте інфлюєнсеру свободу творчості, але водночас переконайтеся, що контент відповідає вашим брендовим стандартам.

Французький бренд екологічних кросівок Wibes використовував мікроінфлюєнсерів для підвищення обізнаності про бренд та збільшення його онлайн-видимості. Інфлюєнсери, які мали від 1,000 до 30,000 підписників на Instagram, були завдані показати етичні та природні аспекти кросівок. Вони отримали унікальний код для замовлення улюбленої пари взуття в інтернет-магазині бренду та ділилися своїми образами в соціальних мережах, використовуючи хештеги кампанії.

Контент, створений інфлюєнсерами, був автентичним та відображав як бренд Wibes, так і особистість кожного інфлюєнсера. Це дозволило створити реальні, життєві сценарії використання продукту, що викликало позитивну реакцію у їхніх соціальних спільнотах. Завдяки цьому підходу, кампанія збільшила продажі активованих продуктів у 2-3 рази, демонструючи ефективність автентичного та креативного контенту.

Взаємодія з інфлюєнсерами: комунікація та підтримка

Ефективна комунікація - ключ до успішної співпраці. Створіть чіткий план комунікації, включаючи регулярні зустрічі або дзвінки для обговорення прогресу кампанії. Надайте інфлюєнсерам всю необхідну інформацію про ваші продукти та бренд, а також будьте готові надати підтримку та відповісти на їхні запитання.

Застосування цих стратегій допоможе вам побудувати ефективну та взаємовигідну співпрацю з мікроінфлюенсерами, що в кінцевому підсумку призведе до зростання вашого малого бізнесу.

Мікроінфлюєнсери стають потужними союзниками для малого бізнесу. Вони не просто розповсюджують інформацію про ваші продукти чи послуги, але й будують міцний міст довіри між вами та вашою аудиторією. Їхня автентичність, залученість та спеціалізація в конкретних нішах роблять їх незамінними у формуванні позитивного іміджу вашого бренду.

Важливо пам'ятати, що успіх такої співпраці залежить від правильного вибору інфлюєнсерів, чіткого визначення цілей та KPI, а також від створення якісного та змістовного контенту.

Ваш малий бізнес має усе необхідне для створення великих історій успіху. Нехай ваша співпраця з мікроінфлюенсерами стане однією з них!

2251