TELEGRAM, ЯК ЕФЕКТИВНИЙ КАНАЛ ДЛЯ ПРОСУВАННЯ БУДЬ-ЯКИХ СФЕР

АНАЛІТИКА

За даними аналітичного сервісу, по всьому світу створено близько 1,7 млн активних телеграм-каналів із загальною аудиторією понад 13 млрд*. Це дає широкі можливості для розвитку будь-якого бізнесу в будь-якій точці світу.

*йдеться саме про загальну аудиторію, а не унікальних користувачів, адже одна людина може бути підписана на декілька каналів.

В Україні зареєстровано 39,7 тисяч каналів, загальна аудиторія яких складає понад 322 млн користувачів. Найбільший телеграм канал країни — новинний канал Труха Україна — налічує майже 2,6 млн підписників.

ЧОМУ ТЕЛЕГРАМ — ЕФЕКТИВНИЙ КАНАЛ ДЛЯ ПРОСУВАННЯ ВАШОГО БІЗНЕСУ?

ШИРОКИЙ ВИБІР ТЕМАТИК

Загалом в телеграмі налічується понад 40 категорій каналів, таких як інвестиції, нерухомість, новини, розваги, політика та інші. Всередині ці категорії мають безліч варіацій за рахунок звуження або розширення теми.

Окремо варто відзначити тематику міст, яку так люблять локальні бізнеси.

Це окрема категорія, в якій канали поділяються не за темами, а за географічним розташуванням. Такі канали користуються неабиякою популярністю, адже їх підписники читають новини свого міста/села/області/району.

Завдяки цьому підприємці з легкістю можуть знайти варіант саме під свої бізнес та запити — від маленьких канальчиків до велетнів з мільйонною аудиторією.

ШВИДКІ ОХОПЛЕННЯ

Охоплення — головний показник будь-якого каналу. Саме охоплення, а не кількість підписників показують, скільки людей активно читає канал.

Вже протягом перших хвилин/годин пост набирає більшу частину охоплень. Це дає змогу дуже швидко оцінити ефективність реклами і визначити наступні кроки — змінити пропозицію або масштабувати на більшу кількість каналів і отримати ще більші результати.

ПРОГНОЗОВАНІСТЬ РЕКЛАМНИХ ПОКАЗНИКІВ

Одна з переваг телеграму, за яку його так люблять власники бізнесів та маркетологи — фіксована вартість реклами. Для кожної категорії окремо вона може відрізнятися, але всередині якоїсь конкретної теми ціна, зазвичай, тримається у встановлених ринком межах.

Таким чином ви майже у 100% випадків точно будете знати, які охоплення за яку вартість ви зможете отримати.

БОТИ

Про ботів можна багато розповідати, але краще побачити все на власні очі.

Якщо коротко — можливості ботів настільки широкі, що вони можуть працювати для сбору контактних даних клієнтів, розсилок, квізів та навіть як освітня платформа або сайт.

Найпростіших з них можна створювати через спеціального «Бога ботів» у самому телеграмі, а якщо вам потрібен більш складний бот — тут вже потрібні програмісти.

ЯК МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ТЕЛЕГРАМ В БІЗНЕСІ

На сьогоднішній день функціонал телеграму дозволяє закривати майже будь-які задачі. Найпопулярніші сценарії використання телеграму для бізнесу такі:

  • Новини компанії
  • Новинки товарів/послуг
  • Вакансії для залучення нових працівників
  • Служба підтримки/зворотній зв’язок
  • Контент-маркетинг
  • Розміщення реклами
  • Освітня платформа
  • Сайт для замовлень (за допомогою бота)

А ЯК ЦЕ У ІНШИХ?

ROZETKA

Найбільший онлайн-супермаркет країни має свій телеграм канал, у якому висвітлює товари з посиланнями, розповідає про акції та проводить розіграші.

Також у Розетки є телеграм-бот, який використовується, як служба підтримки клієнтів.


Телеграм канал ROZETKA

Телеграм бот ROZETKA

ЗАКЛАД HOME CAFE

Власники цього кафе розробили бота, за допомогою якого можна замовити доставку прямо у телеграмі. В ньому є меню з описом страв, цінами та повноцінним оформленням доставки!

Коротше, функціонал цього бота може майже повністю замінити сайт.

Телеграм бот Home Cafe

MONOBANK

Тут все просто. Є телеграм бот, який використовується, як служба підтримки клієнтів. До речі, це один з найпоширеніших форматів використання телеграм-ботів для бізнесу.

Телеграм-бот Monobank

СІЛЬПО

Мережа супермаркетів Сільпо має телеграм канал, у якому розповідають про товари, новинки, знижки, акції. Також показуються атмосфера та цінності, а ще проводяться конкурси та розіграші.

Телеграм канал Сільпо

PANDORA УКРАЇНА

У своєму телеграм каналі бренд демонструє продукти, а також розповідає про своє життя. Окрема увага приділяється соціальній відповідальності бренду, що транслюється через публікації з подяками, звітами тощо.

Телеграм канал Pandora

НОВА ПОШТА

Вже знайомий нам формат — клієнтська підтримка.

Телеграм-бот Нова Пошта

MEGOGO

Канал сервісу Мегого створює враження хорошого приятеля, який дуже добре знається на фільмах і завжди готовий підказати класне кіно або серіал та підняти тобі настрій. Тут і рекомендації, і новини зі світу кіно, і меми. Ну, і, звісно ж, про знижки та акції.

Телеграм канал Megogo

INTERTOP

Фешн-платформа Інтертоп використовує повний спектр тем і розповідає про товари, акції та знижки, новини зі світу моди. А ще бренд зачіпає тему ментального здоров’я та правильного ставлення до себе, що транслюється через поради та меми.

Телеграм канал INTERTOP

ВИСНОВКИ

Як бачите, телеграм — ефективна та перспективна платформа для будь-якого бізнесу, якою не варто нехтувати. Він може дати вам додатковий канал комунікації з клієнтами, використовуватися для зворотнього зв’язку, та навіть замінити сайт.

Тестуйте різні канали комунікації з клієнтами та розширюйте присутність вашого бізнесу в діджитал просторі!

279