Топ-5 причин, чому ваш сайт не конвертує

Чому на сайті немає продажів? Основні причини низької конверсії сайту. Просто зараз відкрийте свій ресурс і переконайтеся, що ви не робите таких помилок.

1. Контент не залучає та не закриває потреб користувачів

  • Читабільність. Згідно з дослідженнями, користувачі читають в середньому 28% тексту на сторінці. Що простіше написаний текст, то більше шансів: його прочитають. Контент має бути корисним та простим для сприйняття. Так, у тексті краще використовувати підзаголовки, списки та ділити його на невеликі абзаци. Краще написати невеликий структурований текст та відповісти на головні питання про товар/послугу, ніж написати великий лонгрід, перераховуючи всі його переваги.

  • Розміщення вмісту. Найважливішу інформацію варто розміщувати зліва: згідно з дослідженнями, 69% часу відвідування користувачі дивляться на ліву сторону сторінки. Це з тим, що більшість населення Землі пише зліва направо. Але варто враховувати, якщо ЦА говорить івритом або арабською, це працює навпаки: весь важливий контент варто розміщувати праворуч.
  • Актуальність. Інформація на сайті має постійно оновлюватися. На сайті компанії варто писати нові новини або статті, додавати нові кейси. Якщо у вас інтернет-магазин, картки товарів потрібно періодично перевіряти. Тобто, коли у вас немає продажів із сайту, насамперед проаналізуйте свій контент.
чому ваш сайт не конвертує

2. Дизайн та верстка незручні для користувачів

За даними Nielsen Norman Group, перші зображення, які бачить користувач, впливають на сприйняття всіх наступних. Якщо вони здалися йому неінформативними, то й інші зображення на сайті він швидше за все не розглядатиме.

Користувачі ігнорують просто красиві картинки без навантаження. Якщо перестаратися і додати занадто багато таких картинок, це дратуватиме.

«Сайт – часто перше, з чим знайомиться потенційний клієнт бізнесу. Він має бути виконаний з елементами фірмового стилю, з певною айдентикою та залучати користувача. Краще витратитись і одразу замовити створення сайту під ключ, ніж потім переробляти та витратити, за підсумком, у кілька разів більше», – стверджують експерти.

Поганий дизайн та верстка впливають не тільки на те, наскільки ваш ресурс подобається користувачам, а й на адаптивність. За даними App Annie, за 12 місяців 2020 року користувачі Android провели у своїх смартфонах більше 3,5 трильйона годин – це трохи більше 4 годин на день.

Користувачі Android серф'ят в інтернеті через смартфон в середньому 4 години та 10 хвилин щодня.

Люди все частіше замовляють онлайн та роблять це зі своїх смартфонів. Тому якщо ваш сайт не адаптується під різні пристрої – ноутбук, планшет і телефон, то ваші шанси продати товари або послуги падають вдвічі. Адже 52% світового інтернет-трафіку у 2020 році за смартфонами. Це може бути основною причиною, чому у вас є низька конверсія продажів з сайту.

3. Навігація сайту настільки погана, що користувачі не зможуть купити, навіть якщо дуже захочуть

Створення сайту важко уявити без зручної навігації. Навіть якщо у вас хороший внутрішній пошук, за даними дослідження консультанта Microsoft, Cisco та IBM Джеррі Макговерна, 70% користувачів вважають за краще спочатку відкрити розділи сайту. Саме на просту та зрозумілу структуру варто витратити час та гроші на етапі створення ресурсу.

Ще один важливий момент – контакти. Під них варто не лише вивести окремий розділ, а й залишити інформацію в інших місцях сайту. Наприклад, у «шапці» (хедері) сайту або «підвалі» (футері). Іноді сайт не конвертує просто тому, що користувачі не можуть з вами зв'язатися. Тому залишайте своїм клієнтам якнайбільше варіантів – форми заявок або зворотного зв'язку. А ще не забувайте вказувати акаунти компанії у соціальних мережах.

4. SEO не працює і Google не «любить» сайт

Створення інтернет-магазину з нуля краще вже розробляти з грамотним SEO-фахівцем. Це допоможе уникнути багатьох помилок, на виправлення яких потім йде багато часу та грошей.

Правильні налаштування SEO допомагають ресурсу просуватися в пошуковій системі і дають більше органічного трафіку. Без правильної оптимізації сайт не потрапить у топ видачі в Google, а ви не залучите своїх потенційних клієнтів.

В Elit-web провели дослідження джерел трафіку на сайти різних тематик. Так, в агентстві з'ясували, що з пошукових систем переходить не менше 51% усіх активних відвідувачів.

Але що, якщо SEO працює, ваш сайт у топі і немає продажів все одно?

5. Сайт ооочень дооолго завантажується

З погляду користувача у 2021 році це просто непростимо. Ніхто не любить чекати. Тим більше, якщо у конкурента все завантажується швидше.

Ще багато років тому Microsoft вирішили з'ясувати, як швидкість завантаження впливає на дохід з одного користувача. Виявляється, якщо сторінка завантажується найдовше на 2 секунди, користувач стає менш задоволений на 3.8%, а кількість кліків та дохід знижуються на 4.3%. Для величезної корпорації навіть такий мінус доходу з одного користувача це багатомільйонні втрати загалом.

Ось основні причини, чому ресурс може «висіти»:

  1. Картинки на сайті дуже багато важать.
  2. У вас вимкнено кешування.
  3. Ваш хостинг більше не "тягне" сайт.

Перевірити швидкість завантаження можна в різних сервісах, наприклад Google PageSpeed Insights. Робіть це періодично, щоби вчасно дізнатися про проблему. Може навіть зараз ви втрачаєте продаж просто тому, що сайт часто «висить».

421