Тренди дизайну 2021, на які варто звернути увагу

2020 рік неабияк вимотав своїми змінами. Примусове закриття магазинів, навчання, робота та відпочинок онлайн лише посилили загальну втому від безперервних інформаційних потоків. Відповідно ці фактори внесли свої зміни в дизайнерські тренди 2021 року.

Увесь минулий рік ми стежили за тенденціями в дизайні, інтегрували їх у проєкти наших клієнтів та аналізували реакцію глядачів. Тож команда Rubarb готова поділитися десяткою трендів дизайну, які ми очікуємо побачити 2021 року.

"На першому місці в дизайні буде людина і її потреби в спокої та комфорті. Ваше завдання - відключити шум і метушню зовнішнього світу і дати відчуття легкості. Тому краще орієнтуватися на простий зрозумілий дизайн, який дасть змогу глядачеві швидко вникнути в суть" - Родіон Гончаров, СЕО Rubarb Digital. Давайте подивимося, що нас очікує.

№1 Олдскульний стиль

Графічні тенденції з 90-х знову актуальні. А це означає, що елементи таких стилів як гранж, рейв, анти-дизайн і поп-культура можна "оживити" в сучасних дизайнах.

Що ми очікуємо побачити:

  • експерименти і порушення основних правил дизайну ("брудний" фон, рвана текстура, нерівні краї, мальовані нерозбірливі лінії, яскраві палітри і неонові кольори).
  • вирізані образи з реального життя, інтегровані в дизайн.
  • сюрреалістичні зображення: дивні та нереалістичні образи у футуристичному дизайні.

  • максималізм і перебільшення елементів.

Загалом, ностальгія - це гарний тренд, який буде продавати у 2021 році.

№2 Геометричні форми

2021 рік повертає нас до основ, а саме до простих геометричних форм. Ми спостерігатимемо два можливі варіанти їхнього застосування:


  • використання окремих простих плоских форм для створення складніших і більших творчих комбінацій;


  • використання тривимірних форм у дизайні, що дає змогу додати глибину, тінь і градієнт простим блокам.

Саме геометричні фігури допоможуть поліпшити візуальну структуру дизайну через порядок і послідовність усіх елементів.

№3 3D-ілюстрації та іконки

Цього року 3D-дизайн продовжить займати лідерські позиції. Актуальними будуть формати 3D відео та 3D персонажі для бренду.

Основний акцент буде на реалістичності візуальних ефектів, які дають змогу розмити реальне і віртуальне. Разом із цим у 3D-дизайні будуть присутні елементи анімації, особливо популярним стане формат анімаційного відео.

Ще один тренд, на який варто звернути увагу - 3D іконки. Це прості об'єкти і нескладні форми, які дають змогу освіжити віжуал для проєкту. Прогнозуємо, що цьогоріч матимемо багато охочих використати цей елемент, при тому, що безкоштовних бібліотек не так вже й багато. Тому будьте готові купувати або замовляти індивідуальну графіку в діджитал агентства, щоб виділитися серед конкурентів.

Сміливо використовуйте цей тренд, оскільки 3D-графіка привертає й утримує увагу глядача.

№4 Жирні, об'ємні, спотворені шрифти в заголовках

У 2021 важливо привертати увагу саме жирними шрифтами, які найчастіше використовують для заголовків. "Більше - значить більше" - ця вимога зараз набирає обертів. Також варто звернути увагу на "деформовані" написи. Нерівномірний розмір букв, різна товщина та нахил їхньої осі допоможе урізноманітнити текст. Можна використати видатні літери, словесні знаки з окремими буквами, що створять візуальний фокус уваги та приваблять глядача.

Для пом'якшення сприйняття слід звернути увагу на шрифти без зарубок і заокруглених кутів.

Динамічні написи, які створюють ілюзію руху, теж будуть затребувані. Це рішення буде корисним при створенні відеоконтенту. Але при цьому важливо не забувати про читабельність тексту.

Наша порада: вивчайте нові шрифти за межами звичайного набору інструментів.

Якась естетика хаосу й експерименти з текстом (відсутність вирівнювання, порушення порядку літер і слів) якнайкраще характеризує час, у якому ми живемо.

№5 Мінімалізм і простота

Оскільки торік люди проводили значний час онлайн (робота віддалено, онлайн-освіта та дозвілля), мінімалізм залишається важливим трендом і в 2021 році. Потрібно пам'ятати, що на першому місці має бути функціонал і користь, а вже потім "красива картинка". Глядач хоче досягти якоїсь мети (купити, подивитися, почитати, розважитися, навчитися), а занадто нав'язливий дизайн може відштовхнути його. Тому білий фон і мінімалістичні елементи - завжди виграшне рішення.

Також мінімалізм передбачає використання простих форм, чистого тексту, обмежених колірних схем і порожній простір між об'єктами.

Але це не завжди чорно-біла картинка. Мінімалізм досягається також через використання блокових колірних схем, мінімалістичних шрифтів і мінімальних елементів дизайну. При цьому, кожен елемент виконує конкретну функцію, а не просто "виглядає красиво".

Наше сприйняття може утримувати увагу на дизайні обмежену кількість часу, особливо після насиченого життя онлайн у 2020. Тому мінімалізм, з його простотою та доступністю - це ваша турбота про глядача.

№6 Складні градієнти та blur-ефекти

Градієнти теж трохи еволюціонували і стали складнішими.

Важливо експериментувати і шукати нові поєднання, а не просто використовувати веселі та яскраві градієнти. Дизайнери відходитимуть від "плоского дизайну", звертаючись до більш складних і насичених форм.

У 2021 році варто відмовитися від лінійного або радіального градієнта. Більш виграшно виглядатиме градієнт, де будуть розмиті початкові та кінцеві точки кольорів. Такий підхід створює відчуття руху. При цьому підбір кольору має відповідати настрою конкретного елемента сторінки або продукту. Краще використовувати природні поєднання кольорів, які полегшують сприйняття.

Ефект Color Blur у дизайні інтерфейсу все більше починає подобатися глядачеві. Саме він дає змогу створити глибину та об'єм, водночас зберігає легкість сприйняття. Цей тренд дає змогу виділити елементи переднього плану (шрифт, зображення тощо) на абстрактному тлі.

Загалом, цей тренд дає більше можливостей для креативу, що дуже актуально цього року. Люди люблять мінімалізм, але іноді може виникати відчуття, що над дизайном не старалися, якщо поєднували лише два кольори.

№7 Пастельні кольори

Стрімкі зміни у 2020 році сформували потребу у відсутності різкості в дизайні. Тому використання приглушених кольорових палітр буде хорошим рішенням у 2021 році. Також пастельні тони асоціюються з природністю та легко сприймаються при тривалій взаємодії. Наша порада: зменшуйте яскравість.

У тренді також залишається зрозуміле і знайоме більшості чорно-біле поєднання. Актуальними будуть такі поєднання: бежевий і гірчичний, синій і м'ятний, білий і пастельно-зелений. Приємним для сприйняття буде поєднання різних відтінків одного кольору.

Безпека і впевненість у майбутньому - ось завдання дизайну в пастельних тонах.

№8 Скломорфізм

Цей тренд покликаний створити ілюзію скляної панелі, що плаває над фоном. Що характерно для цього ефекту:

  • прозорість, а саме ефект матового скла разом із розмитим фоном. Це дає відчуття перспективи, ніби об'єкти плавають у просторі
  • тонка світла межа на напівпрозорих об'єктах. Напівпрозорі білі рамки імітують край скла і можуть виділяти об'єкти на фоні.
  • яскраві кольори. Найважливішу роль у створенні цього ефекту відіграє саме тло, яке не має бути надто простим. Переконайтеся, що у фону, який ви вибрали, буде достатньо тональної різниці, щоб ефект скла був помітний. Воно також не має бути занадто захаращеним або детальними.


  • багатошаровість - цей стиль найкраще працює з одним або кількома прозорими шарами на яскравому барвистому тлі.

Скломорфізм дає змогу глядачеві побачити ієрархію шарів, що дає змогу зобразити глибину дизайну.

Але не варто зловживати цим трендом, оскільки він може зробити дизайн більш заплутаним. Незважаючи на гарний і мінімалістичний вигляд, цей стиль має деякі недоліки з точки зору читабельності.

№9 Природні патерни

Карантин змусив нас цінувати той час, який ми проводимо на природі. Тому 2021 року і в онлайні глядач захоче бачити дедалі більше елементів навколишнього світу (дерев'яні, листяні або кам'яні текстури, землисті кольори тощо).

Основний акцент тренду - використання природи і навколишнього світу як натхнення. Це все продовження тенденції мінімалізму і необхідності пастельних тонів.

Оскільки потреба людей більше проводити часу поза домом (пікніки, прогулянки в парку, поїздки) є дуже актуальною у 2021, дизайнери задовольнятимуть її через природні патерни в айдентиці. При цьому використання листяних і квіткових візерунків, пейзажів буде характерним не тільки для екопродуктів дизайну упаковки. Оскільки природні патерни пасують будь-якій комерційній галузі та різним дизайнерським рішенням. Вони викликають відчуття безтурботності, зростання та оновлення.

Загальний інтерес до проблеми екології також сприяє дедалі більшому використанню природних патернів. Такий соціально-орієнтований підхід до дизайну лише набиратиме обертів з року в рік.

№10 Оптичні ілюзії

Дизайн ілюзій - гарне рішення, для того, щоб викликати вау-ефект у глядача. Люди люблять розгадувати загадки і ребуси, тому зорові ілюзії - те, що треба для створення захопливого дизайну.

Використовуйте принцип: що більше дивишся, то більше потрібно дивитися. Таким чином ми очікуємо побачити оптичні ілюзії, інтегровані в ілюстрації, дизайн логотипів і шрифти.

Важливе застереження: усьому є час і місце. Надмірне ускладнення дизайну ілюзіями теж недобре. Тож подумайте: чи це доречно тут? як це має працювати? чи не надто заплутано? І головне: чи є ілюзія необхідністю в дизайні, чи це просто для краси.

Зацікавте глядача складати фрагменти головоломки і намагатися віднайти сенс, розгадати в чому магія. Таким чином, ви зможете утримати увагу людей і привернути їх до себе.

Сфера дизайну так само динамічна як і світ навколо. Тому у 2021 році важливо експериментувати і виходити "за рамки" традиційних дизайнерських рішень.

Візуальні тенденції не існують у вакуумі. Не забувайте, що тренди і технології повинні відображати потреби клієнта, тож важливо стежити за реакцією вашої цільової аудиторії.

Тож цього року приділіть увагу простоті та зрозумілості ідеї, натуральним кольорам, елементам природи, а не просто красивій картинці. Думайте спочатку про цілі, а потім вже про тренди. Не ускладнюйте дизайном життя свого клієнта, а зробіть його більш захопливим.

Сподіваємося, що наші рекомендації надихнуть і спрямують вас у пошуку вірного рішення для свого дизайну.

                                                   Написано та ілюстровано RUBARB digital

7331