Валерія Бедім, «Ольшанський і партнери»: найбільші помилки — найкрутіші зони зростання

Валерія Бедім — керівник комплексних проєктів в компанії «Ольшанський і партнери». Два роки тому вона прийшла сюди на позицію стажера, а зараз до переліку її клієнтів входять компанії з найрізноманітніших ніш — від ювелірних магазинів і виробників українського одягу до столичних і регіональних забудовників. Напередодні її лекції про цифрову стратегію ми поспілкувались з Валерією про її роботу, маркетинг, успішні та невдалі стратегії.

Валеріє, в команді «Ольшанський і партнери» ви працювали спочатку інженером-конструктором в інтернет-просуванні. Розкажіть, якою була ваша зона відповідальності на цій позиції?

Посада «інженера-конструктора» в моєму випадку радше метафора. Я прийшла в компанію як контент-менеджер, тому перші проекти були в основному пов'язані з текстами. Мене відразу ж залучили до ведення соцмереж сервісу з пошуку СТО. Тоді ж я почала працювати з репутацією забудовників — попередній досвід в продажах і знання людської психології допомогли швидко освоїти новий вид завдань. Частково переносила своє бачення і розуміння на наші проекти. Паралельно розбиралася в рекламних інструментах і суміжних послугах нашої компанії.

Незвичайним експериментом був проект по організації заходу для школярів і студентів. Його мені дали буквально через місяць роботи. Завдання полягало в наступному — зібрати за два тижні людей на івент, про який особливо-то й інформації ніде не було. У розпорядженні у нас були тільки соцмережі, тоді ще Вконтакте, Фейсбук і Інстаграм. Бюджети на рекламу були обмежені, ніякого сайту або хоча б лендингу теж не було. Але в результаті нам вдалося показати непоганий результат — близько 800 реєстрацій. Клієнт був задоволений.

Як вийшло, що ви стали стратегом, і як при цьому змінилася ваша зона відповідальності?

Я не мала мети стати стратегом, це сталося органічно. Комплексного погляду і глибокої оцінки ситуації у нас чекають від кожного співробітника, і від стажера, і від проєктного менеджера. Цей підхід виховує і заохочує до додаткової відповідальності.

Обсяг роботи і завдань якось органічно ріс постійно. Мене просто не сковували та давали можливість розвиватися, брати участь в розробці абсолютно різних стратегій — від невеликих SMM, до комплексних стратегій перезапуску бізнесу. Я, в свою чергу, демонструвала ініціативу і бралася з віддачею за ці завдання.

Для багатьох людей слово «стратегія» здається не зовсім зрозумілим. Особливо в контексті креативних компаній. Могли б ви описати приклад розробки і впровадження розробленої вами стратегії та те, як це допомогло клієнту?

Ми не відносимо себе до креативних агенцій. Ми надаємо рішення для ефективного просування в інтернеті. Стратегія в «Ольшанський і партнери» — не абстракція, а робочий документ. Природно, в ньому є концептуальний блок, в якому ми описуємо позиціювання і бачення бізнесу клієнта. Але основу документа становить аналітичний розділ, з конкретними рішеннями та інструментами для реалізації стратегії.

З останніх стратегій, які ми з командою розробили — стратегія перезапуску одного з торгових центрів Києва. Нам довірили створити новий імідж ТЦ в мережі та розповісти користувачам про нові магазини та послуги. Зараз стратегія перебуває в процесі реалізації, а проміжні дані її ефективності ми збираємо постійно. Наприклад, регулярно проводимо опитування відвідувачів на заходах, які проходять в ТЦ. В ході останнього опитування 80% зазначили, що дізналися про зміни в торговому центрі через соціальні мережі.

Яким проектам потрібні послуги стратега?

Сьогодні від точкового маркетингу можна очікувати такого ж точкового і короткострокового результату. Якщо ж ми говоримо про динаміку і довгострокову віддачу — важливі глобальне бачення і сістемніть на старті робіт. Розробка стратегії може якісно вплинути на будь-який бізнес незалежно від масштабу.

До речі, акцент я б хотіла зробити на тому, що стратегічний підхід може бути застосований і в межах одного інструмента — реклами в Google або контент-маркетингу в соціальних мережах. Так що навіть якщо ви обмежені інструментами або бюджетами, це не означає, що ви повинні відмовитися від стратегії. Навпаки — вона допоможе вам систематизувати та структурувати роботу конкретного каналу просування.

А можна обходитись без стратегії?

Можна, якщо мова йде про роботу як про процес. Коли ж справа доходить до конкретних цілей, дотримання чітко наміченим планом збільшує в рази ймовірність швидкого і якісного отримання результатів.

З чого потрібно почати, щоб розробити успішну стратегію?

Почати потрібно з відповіді на два простих питання: «Де ви перебуваєте зараз?» і «Куди хочете прийти?».

Коли ви позначили ці дві точки, таке складне поняття «стратегія» перетворюється в цікавий і захоплюючий шлях.

При цьому, стратегія може і повинна бути гнучкою. Якщо ми бачимо, що ринок змінюється, і розуміємо, що для руху вперед нам потрібно адаптуватися, ми не чекаємо падіння KPI, а відразу шукаємо варіанти оптимізації.

Це і робить шлях з точки А в точку Б непередбачуваним, але насиченим!

Як уникнути помилок у формуванні стратегії?

У моїй практиці всі найбільші, на перший погляд, помилки були найкрутішими зонами зростання. Помилок не уникнути. Їх потрібно аналізувати та сприймати виключно як досвід!

Уміння дивитися вглиб проблеми клієнта, виділяти справжні болі та, як наслідок, завдання бізнесу, а також підбирати рішення, які будуть відображатися в конкретних результатах — це ті якості, які допомогли мені стати стратегом. Можливо, вміння бачити ситуацію як би зверху і в перспективі — це свого роду талант або склад розуму, але в будь-якому випадку ця навичка відточується на практиці.

Дійте, аналізуйте, пробуйте!

Більше про розробку стратегій для компаній ви можете дізнатись на лекції Валерії, що відбудеться 7 серпня в креативному просторі UNDERHUB. 

1306