Валерія Яковенко, CASES та UNDERHUB: люди стомились від заходів про «успішний успіх», їм потрібні унікальні формати та контент

Валерія Яковенко вже понад десять років працює в сфері організації заходів. Пройшовши послідовно шлях від організації благодійних концертів до запуску масштабних конференцій, вона чудово знає, що відбувається за їх лаштунками. Про це ми вирішили поспілкуватись напередодні її авторської лекції.

Валеріє, вітаємо! У першому питанні ми завжди просимо розповісти про себе. З чого починалась твоя кар’єра?

У 9 класі мені хотілося бути самостійною та незалежною. Друзі запропонували почати займатися організацією музичних подій. Попри те, що мені хотілося заробляти, першим заходом був благодійний концерт.

Ми домовилися з Disco Radio Hall, артистами та медіа працювати за бартером, паралельно з цим знайшли дитячий будинок, для якого збирали кошти з продажу квитків. Як не дивно, найважчим в організації виявилось саме домовитися з дитячим будинком. Ми склали список будинків, які нам імпонували, але при кожній комунікації з ними і поясненням, що ми хочемо організувати подію і публічно для їхнього будинку зібрати гроші, отримували відмову. Співробітникам установ здавалося, що ми хочемо якось на них нажитися.

Зрештою ми домовилися з дитячим будинком, і гештальт з усіх організаційних питань був закритий. Як нам здавалося. Але ми багато чого не врахували. Не організували продажу квитків заздалегідь. Ще й артисти почали один за одним скасовуватися, бо в місті проходив футбол за участю зірок. Зрештою в день заходу прийшло декілька десятків гостей та моя мама (дякую, мамо).

Але всі виручені кошти, які нам вдалося заробити, ми дійсно передали в дитячий будинок.

Як сталось, що ти стала там PR-директором в FEDORIV Hub? І що робила там на цій посаді?

У 2014 році я прийшла працювати в агенцію FEDORIV. Спочатку працювала на ресепшені, фактично адміністратором, ще до того, як агенція переїхала до «Арена Сіті».

Потім до компанії прийшла Ольга Сафіна. Я спочатку стала її асистентом, допомагала закривати дуже різні питання по FEDORIV Hub — від організації прибирання приміщень до комунікації з партнерами. Поступово моя зона відповідальності росла.

У нас була невелика команда, де мені пощастило працювати з професіоналами. Якщо відкинути всю рутинну роботу, щоб працювати ефективно, ми розділили обов'язки, де, згодом, я почала відповідати за організацію роботи зі зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Ти була серед команди тих, хто запускав проект FuckUp Nights, що був колись дуже популярним. Суть формату була у тому, що люди мали розповідати не про круті перемоги, а про невдачі. І серед доповідачів було чимало відомих людей — Лесь Подерев’янський, Роман Скрипін, Андрій Пишний (голова «Ощадбанку»). Як вдавалось вмовити таких спікерів розповідати про невдачі? Невже люди охоче розповідають про факапи?

Думаю, і гості, і спікери перенасичені подіями про «успішний успіх». Коли мій колишній колега Денис Чернявский запропонував впровадити мексиканську франшизу FuckUp Nights, у нас не було сумнівів, чи варто проводити подібну подію.

Ми дуже чітко розуміли, кого хочемо бачити в програмі. Важче було знайти правильний контакт цих людей, а не вмовити виступити. Багато відомих спікерів, які взяли участь в програмах, з радістю приймали нашу пропозицію. Просто тому що подія була унікальною. Для спікерів це була можливість публічно про себе заявити з іншого боку (не з тієї, з якою їх звикли бачити та сприймати).

Що сталось, коли ти пішла з FEDORIV Hub? Яким був наступний крок?

В мене були два чудові роки в команді FEDORIV та FEDORIV Hub. Разом ми організували, певно, під сотню заходів. Одним з таких заходів стала масштабна конференція для дизайнерів — Visual Communication Gathering.

Серед її організаторів були POPEL Agency. Ми організували разом декілька заходів у FEDORIV Hub. А потім в Анатолія народилась ідея створення креативної платформи CASES, і згодом я зрозуміла, що це та команда та ті проєкти, з якими я хочу працювати повноцінно.

І в 2016 році я стала частиною цієї команди. Протягом декількох років ми багато чого зробили. Організували декілька десятків конференцій CASES.

До речі, про ці конференції. Останнім часом їх не видно. Що сталось? Ці конференції повернуться?

Довгий час ми тримали темп в організації конференцій — одна конференція на квартал. Навіть, коли було дуже важко і не вистачало часу в добі.

Минулого року ми зрозуміли, що нам більше недостатньо подібного формату.

Зараз ми повністю його переосмислили і, — шок-контент, — скоро анонсуємо нову подію CASES.

ОК, а як сталось, що ти стала арт-директором UNDERHUB?

В 2016 році POPEL Agency допомагали створити креативний простір UNDERHUB. Це завжди був для нас один з улюблених проектів, адже ми допомагали йому народитись.

Згодом відносини поглибились — ми стали керуючими партнерами проекту, і тепер це вже не клієнтський, а власний проект. І для нього дуже знадобився мій попередній досвід.

Чи сильно відрізняється досвід роботи арт-директором цього креативного простору від попереднього досвіду? Взагалі — в чому полягає робота арт-директора? Не впевнені, що в інших коворкінгах такі взагалі є.

Так, дійсно, подібні простори часто обмежуються менеджерами з організації заходів та адміністраторами.

В UNDERHUB є чітка тематична сітка і дуже конкретна редполітика — ми фокусуємось на креативних індустріях та суміжних, а при здачі простору в оренду — знаємо, хто наші орендарі, які події планують проводити.

Моя ключова задача, по суті, фільтрування та дотримання стандартів.

Наразі вже стільки подій відбувається в Києві — взагалі незрозуміло, куди піти. Невже це прибутковий бізнес? Як такому маленькому простору як UNDERHUB конкурувати з іншими просторами?

Важливо створити екосистему вашого процесу. Ми сформували чудову команду проекту, яка відповідає за організацію подій і комунікацію з медіа.

Разом з командою UNDERHUB ми сформували формати, які проводимо на локації. Щомісяця проводимо мітинг та обговорюємо, які теми хотіли б розкрити в поточному періоді, і які спікери могли б взяти участь. Крім цього, у нас є бачення розвитку форматів наших подій.

Напевно, вся хитрість у тому, щоб дотримуватися темпу.

Зараз дуже великий і галасливий інформаційний потік. Як тільки ви починаєте мовчати — всім на вас стає чхати.

А як ти вважаєш, події, як маркетинговий інструмент взагалі дієві?

Якщо організація подій це не ваш ключових бізнес, то заради чого, як не для маркетингових цілей, цим займатися?

Про що буде твоя лекція? Кому її варто відвідати?

Поговоримо про види заходів та чим вони відрізняються, навіщо люди йдуть на заходи, як заробляти гроші на організації заходів та про типові помилки організаторів заходів.

Лекція буде корисною піар-фахівцям, організаторам заходів та арт-директорам.

Круто! Дякуємо за інтерв’ю!

1936