Валерія Яковенко з POPEL Agency: про івент-маркетинг, CASES та креативний простір UNDERHUB

27 липня відбулася UNDERCONFERENCE #2: Marketing, Ad, PR. Ми поспілкувалися з одним із спікерів конференції — Валерією Яковенко, PR-директором POPEL Agency.

Валерія, раніше ти була PR-директором FEDORIV Hub. Як вийшло, що тепер ти — арт-директор UNDERHUB?

В мене були два чудові року в команді FEDORIV та FEDORIV Hub. Разом ми організували, певно, під сотню заходів. Одним з таких заходів стала масштабна конференція для дизайнерів — Visual Communications Gathering.

Серед її організаторів були POPEL Agency. Пізніше я почала працювати з ними над CASES, і згодом зрозуміла, що це та команда, в якій я хочу працювати повноцінно. І в 2016 році я стала частиною цієї команди.

В цьому році вони допомагали створити креативний простір UNDERHUB. Це завжди був для нас один з улюблених проектів, адже ми допомагали йому народитись. А згодом відносини поглибились — ми стали керуючими партнерами проекту, і тепер це вже не клієнтський, а власний проект. І для нього дуже знадобився мій попередній досвід.

Такий довгий, але дуже цікавий та продуктивний шлях.

Не впевнені, що в багатьох просторах є власний арт-директор. Що це за позиція? За що саме ти відповідаєш?

Так, дійсно, подібні простори часто обмежуються менеджерами з організації заходів та адміністраторами.

Але в UNDERHUB є чітка тематична сітка і дуже конкретна редполітика — ми фокусуємось на креативних індустріях та суміжних, а при здачі простору в оренду — знаємо, хто наші орендарі, які події планують проводити.

Моя ключова задача, по суті, фільтрування та дотримання стандартів.

На конференції ти говорила про івент-маркетинг. Можеш коротко — що це за маркетинг такий і кому він взагалі потрібен?

Маркетинг подій — це один з механізмів взаємодії з аудиторією бренду. Він може стати у нагоді багатьом організаціям у різних контекстах. Для когось це буде підвищення обізнаності про бренд і робота з репутацією. Для інших — лідогенерації.

В окремих випадках, івент-маркетинг сам собою бізнес.

Докладніше про це розповідатиму на конференції.

Багато хто говорить, що організація заходів та PR — це одні з найбільш стресових позицій в креативному бізнесі. Ти згодна з цим твердженням? І якщо так — то навіщо цим займатися?

Організація подій та PR — це пряма залежність від команди, партнерів, підрядників. Стрес саме той факт, що ти не можеш покластися тільки на себе, а не організація заходів або PR сам по собі.

Найголовніше і невід'ємне — тебе повинно драйвувати те, що ти робиш.

На яку аудиторію орієнтовані заходи UNDERHUB і що цікавого чекає на нас найближчим часом?

Ми намагаємося організовувати заходи, що будуть цікаві для фахівців з різних напрямків креативних індустрій: для дизайнерів, маркетологів, проектних менеджерів, івент-менеджерів, піар-менеджерів — і плануємо розширювати цей список. Деякі з наших лекцій розраховані на початківців і навіть студентів, але є й такі, що орієнтовані на досвідчених фахівців.

Що ж стосується до найближчих заходів, то вже з кінця серпня в нас програма дуже щільна:

20 серпня — Дмитро База, «Як навчитися розуміти дизайн»

21 серпня — Наталія Гагаріна, «UX-дослідження у розробці програмних продуктів»

22 серпня — Дмитро Петренко, «Як створювати продукти, якими буде користуватися весь світ: підхід і філософія компанії «Тойота»»

23 серпня — Христина Потоцька, «Темна сторона продуктового менеджменту»

27 серпня — Андрій Хлякін, «Експеримент як метод створення продукту»

28 серпня — Анна Мирончук, «Як знайти проблеми юзабіліті за допомогою евристичного аналізу»

29 серпня — Володимир Демяненко та Сергій Слободян, «Employee experience: як побудувати щасливі відносини співробітника з роботодавцем»

30 серпня — Альона Возна, «Як використовувати дизайн-мислення щодня»

І звичайно ж, я не можу не сказати про UNDERCONFERENCE #3, яка в цей раз буде присвячена розробці додатків. Вона відбудеться в суботу, 31 серпня, і я буду дуже рада бачити на ній всіх учасників CASES, постійних гостей UNDERHUB і нових людей.

1510