Відмінності у фінансуванні стартапів з ФОП і ТОВ

В матеріалі «Чи може ваш стартап подаватись на грант УФС» ми вже писали, що наші гранти можуть отримати лише юридичні особи. Цем можуть бути як фізичні особа-підприємці (далі — ФОП), так і Товариства з обмеженою відповідальністю (далі — ТОВ).

І попри те, що Український Фонд Стартапів надає стартапам фінансування у формі грантів, в Україні вони наразі не звільняються від сплати податків, хоч законопроєкт №5600 має змінити цю обставину. 

Але поки що для багатьох стартапів це означає, що фактичне фінансування буде меншим, ніж загальна сума гранту.

В цьому матеріалі ми розповімо, які податки необхідно буде сплатити в залежності від форми власності, до якої належить ваш стартап.

Податки Товариств з обмеженою відповідальністю

В ТОВ сума податків, які вам доведеться сплатити, залежатиме від системи оподаткування, яку ви використовуєте.

Обсяг податків залежить від обраної вашою організацією системою оподаткування. Вона муже бути загальною або спрощеною.

ТОВ, що перебувають на загальній системі оподаткування, мають сплатити з гранту податок на прибуток. Станом на 2021 рік сума цього податку складає 18%.

ТОВ на спрощеній системі оподаткування, що належать до третьої групи, сплачують єдиний податок в розмірі 5% від отриманої суми.

Крім того, ТОВ має платити податки із заробітної плати найманих працівників: податок на доходи фізичних осіб (18%) + військовий збір (1,5%) + єдиний соціальний внесок в розмірі (22%).

Зверніть увагу, що ТОВ сплачує податки самостійно.

Податки ФОП

ФОП під час отримання гранту сплачує податок на доходи фізичних осіб (18%) та військовий збір (1,5%).

Податковим агентом виступає Фонд. Тобто Фонд відразу утримує податки, під час перерахування коштів стартапу.

Якщо у вашого ФОП є наймані працівники, ви також маєте платити податки з їхньої заробітної плати:

  • податок на доходи фізичних осіб (18%)
  • військовий збір (1,5%)
  • єдиний соціальний внесок (22%).

Таким чином, штатний працівник отримує на 19,5% менше від суми, закладеної у кошторисі, і це потрібно враховувати.

Як не помилитися з податками

Ми рекомендуємо з самого початку залучити в команду професійного та кваліфікованого бухгалтера. Він допоможе вам скласти кошторис проєкту і врахувати всі майбутні податки й збори. Це вбереже вас від неприємностей і допоможе сконцентруватися на справах стартапу. До речі, оплату послуг бухгалтера можна покрити з суми гранту.

Пам'ятайте, що про всі витрати вам доведеться звітувати перед Фондом. Ви дуже полегшите собі роботу, якщо з самого початку будете записувати всі свої фінансові операції. Краще за все користуватися для цього таблицями Google або Excel: вони дозволяють автоматизувати багато операцій і додавати перевірки.

3
4265