Віктор Дубровін, керуючий партнер Aimbulance: про дизайн-освіту, болі креативної індустрії та платформу Creative Practice


У квітні група креативних компаній анонсувала запуск освітньої платформи Creative Practice. Aimbulance була однією з цих компаній. Розкажіть, навіщо потрібен цей проект?

Сьогодні агенції відчувають проблеми нестачі кваліфікованих кадрів, відсутність єдиного стандартизованої та уніфікованої освіти в індустрії, а також непрозорість і спотворення/ ілюзії щодо навичок, компетенцій та якості як фахівців, так і їх робіт.

Платформа Creative Practice необхідна для розвитку рівня і якості експертизи в рекламній, креативної та дизайн-індустрії, для формування фундаменту якісних компетенцій у молодих фахівців. Також платформа повинна зробити індустрію більш зрозумілою і прозорою — для молодих фахівців і фахівців, що сформувалися, для агенцій і роботодавців, а також для клієнтів, які хочуть в ній краще розбиратися.

Які завдання ринку повинна вирішувати Creative Practice?

Розвивати рівень професійних стандартів та культури в креативній та творчій індустрії за допомогою системного підвищення і розвитку рівня компетентності у фахівців, що працюють, що, в свою чергу, дозволить їм підвищувати рівень свого професіоналізму — допоможе робити продукти, роботи, проекти більш ефективно і результативно. А агенціям, потенційним роботодавцям і клієнтам — простіше і швидше підбирати собі фахівців.

Як ви визначатимите, що проект реалізувався?

Оцінювати будемо за кількома параметрами, основний момент — це динаміка і приріст в усіх напрямках:

  • Кількість фахівців, яких проект випустив на ринок.
  • Кількість фахівців, яких а) наша агенція і б) інші провідні агенції візьмуть на роботу після нього, а також подальша задоволеність ними.
  • Результативність + ефективність — якість і швидкість роботи, а також швидкість інтеграції випускників в повноцінну роботу в агенції, порівняння з іншими фахівцями.
  • Динаміка розвитку і зростання фахівців в компанії, а також їх досягнення.
  • Кількість і якість профілів, які будуть розміщуватися на платформі.

Чому Aimbulance вирішила стати частиною цього проекту?

Наша агенція, з одного боку, зацікавлена ​​в залученні кваліфікованих співробітників, які зможуть більш швидко і надійно інтегруватися в роботу і створювати продукт гідної якості. Також нам цікаво, щоб ринок і процес вибору людей був більш простим, зрозумілим і прозорим для всіх сторін.

З іншого боку, ми віримо в потенціал нашого ринку і індустрії, але його реалізація і розвиток залежать безпосередньо від людей, які в ній працюють.

Тому для динамічного і якісного розвитку індустрії в ній необхідно формувати і підвищувати єдині стандарти, а також розвивати професійну етику і культуру. Цим можна і потрібно займатися самостійно — індивідуально кожному фахівцю і кожної агенції як гравцеві ринку, але системні та більш масштабні ініціативи і рішення завжди дозволяють досягти більш значущих і, головне, довгострокових результатів і ефекту.

1642