Як covid-19 вплинув на креативні та культурні індустрії

Через пандемію COVID-19 в Україні та більшості країн Європи ввели загальний карантин. Культурні заклади не працюють, транспортне сполучення вкрай обмежене, а великі заходи скасовані. Це призводить до економічних збитків. У тому числі для креативних та культурних індустрій.

Щоб проаналізувати як карантин впливає на підприємців креативної економіки Агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks провела опитування підприємців які працюють у галузях: архітектура, книжковий ринок, дизайн, відео- та кіновиробництво, арт-ринок, перформативні види мистецтва, музична індустрія, програмне забезпечення та індустрія ігор, ринок телебачення, радіо та/або преси, реклама, культурна спадщина, ремесла handmade, креативні простори, фотографія.

Опитування тривало з 23 по 30 березня, в ньому взяли участь 225 респондентів.

КОРОТКІ ВИСНОВКИ

1. 72% респондентів вважають креативний бізнес у цілому більш вразливим і чутливим до наслідків COVID-19, ніж інші сфери.

2. Всі сфери креативних та культурних індустрій показують приблизно однаковий відсоток падіння продажів – в середньому 50% за перші два тижні карантину.

3. 38% опитаних креативних підприємців втратили більшу частину доходів під час карантину (близько 75% і більше).

4. Тільки 8% респондентів відзначили, що карантин ніяк не вплинув на їхні доходи.

5. 27% респондентів не можуть перевести бізнес в онлайн в принципі. Вони потребують спеціальних програм стимулювання.

6. 54% опитаних відзначили, що зміни в організації роботи та бізнес-процесах будуть для них актуальними і після завершення карантину.

7. Респонденти відзначили, що найбільше потребують спеціальний пакет економічного стимулювання (57%) та податкових пільг (48%), що підвищить попит на їхні послуги. Найменш затребуваними є часткове покриття видатків на зарплати працівникам (29%), гранти на пряму діяльність (34%) та діджиталізацію бізнесу (25%).

Повні результати дослідження: http://info.ppv.net.ua/covid-19_impact_on_cci_in_ua/

Аналітика підготовлена за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України за адаптованою методологією European Creative Business Network.


1621