Як підготуватися до роботи за кордоном?

Переїзд за кордон відкриває нові можливості для представників багатьох професій. Особливо перспективним цей крок постає для представників галузі інформаційних технологій, медіа та різних креативних професій. Як підготуватися до поїздки, якщо ви вирішили знайти роботу в іншій країні?

Фотографія: Unsplash

Пошук роботи за кордоном

Шукати роботу в інших країнах варто лише в перевірених джерелах. Ви можете знайти безліч пропозицій на сервісі OLX Робота, порівняти їх між собою й одразу зв'язатися з роботодавцем. Чим більше інформації про проєкт і умови перебування в країні ви будете знати, тим легше буде підготуватися до поїздки. Робота за кордоном потребує насамперед моральної готовності опинитися серед людей з іншим менталітетом та звичками, тому будь-яка інформація буде корисною.

Підготовка до роботи за кордоном

Процес підготовки має проходити в кілька етапів. Перш за все:

  • вивчення іноземної мови;
  • вивчення законів і правил країни;
  • вибір житла;
  • знайомство з містом;
  • знайомство з майбутніми колегами.

Ці процеси стосуються не стільки самої роботи, скільки підготовки до зміни місця проживання. Головне — знайти іноземну мову, якою говорять в іншій країні. Якщо ви зовсім із нею не знайомі, варто почати з розмовної лексики, яка допоможе пересуватися незнайомими містами.

Зазвичай представники IT, дизайнери та медійники володіють англійською, оскільки працюють з англомовними програмами й джерелами. І це є безсумнівним плюсом у разі переїзду в будь-яку країну. Ще одна перевага — універсальні комп'ютерні програми, в яких працюють у всьому світі.

Завжди вигідно починати працювати в режимі стажування. Це дає можливість зрозуміти особливості роботи компанії, звикнути до колективу та нових обов'язків. Також важливо адаптуватися на новому місці й почуватися спокійно і сконцентровано, із готовністю взятися за новий проєкт.

Не забудьте вивчити корисну інформацію про нове місто, владнати справи з банківськими картками в Україні та забезпечити доступ до мобільного інтернету.

1786