Як розгорнути Node.js React-додаток на AWS: Стратегії та кращі практики

Одне з найпоширеніших завдань у нашій практиці — розгортання Node.js та React-рішень на AWS. Node.js, середовище виконання JavaScript, зазвичай використовується для бекенд-розробки, в той час як React слугує фронтенд-бібліотекою для побудови користувацьких інтерфейсів (юзер-інтерфейсів). Поєднання цих технологій вимагає ефективних стратегій розгортання та управління, особливо коли вони розміщені на хмарних платформах, таких як AWS.

У цій статті ми розглянемо класичні методи розгортання та управління додатками Node.js та React на AWS, висвітлимо їхні переваги та недоліки.

Стек MERN: Node.js, React, Express.js та MongoDB

Стек MERN став потужним інструментарієм, що поєднує в собі MongoDB, Express.js, React та Node.js, щоб надати розробникам можливість створювати надійні, повностекові додатки. MongoDB слугує базою даних, Express.js забезпечує фреймворк для бекенда, React забезпечує роботу інтерфейсів користувача (юзер-інтерфейсів), а Node.js працює як середовище виконання JavaScript.

В основі стеку MERN лежить Node.js, середовище виконання JavaScript, відоме своєю універсальністю та продуктивністю при розробці бекенд-середовища. Доповнює Node.js React, потужна бібліотека для створення динамічних користувацьких інтерфейсів. Разом вони утворюють потужну синергію, що дозволяє розробникам створювати модульні, масштабовані архітектури, які задовольняють різноманітні потреби користувачів.

Концепція мікросервісів передбачає розбиття додатків на менші незалежні сервіси, що забезпечує гнучкість і простоту розробки. Node.js чудово працює в середовищі мікросервісів завдяки підтримці багатопотоковості та масштабованості, що дозволяє розгортати декілька екземплярів для розподілу робочого навантаження.

Класичні методи розгортання на AWS

Традиційне розгортання віртуальних машин

Плюси: Повний контроль над інфраструктурою.

Мінуси: ручне масштабування, обмежена гнучкість.

Докерні контейнери

Плюси: Ізоляція, легке масштабування та гнучкість.

Мінуси: вимагає знання Docker, ручне керування.

ECS або EKS для оркестрування контейнерів

Плюси: Керування контейнерами за допомогою AWS.

Мінуси: крива навчання, потенційна складність.

Serverless підхід з AWS Lambda

Плюси: Оплата за використання, автоматичне масштабування.

Мінуси: обмежений час виконання, затримка при холодному запуску.

AWS Amplify для спрощеного розгортання

Плюси: Спрощене розгортання для стартапів та MVP.

Недоліки: може не підходити для складних проектів.

Стратегії розгортання React

React-додатки генерують статичні файли, що робить їх придатними для розміщення на AWS S3. Використання AWS CloudFront, мережі доставки контенту (CDN), підвищує продуктивність та безпеку завдяки кешуванню та глобальному розподілу контенту. Контейнеризація додатків Node.js та React за допомогою Docker на AWS пропонує підвищену гнучкість, масштабованість та ефективне управління.

Традиційне розгортання VM для Node.js та React на AWS

Класичний підхід до розгортання рішення з Node.js та React на AWS передбачає налаштування віртуальних машин (VM) для розміщення як бекенд- (Node.js), так і фронтенд- (React) компонентів. Традиційний метод розгортання VM на AWS забезпечує надійний і настроюваний підхід для розміщення додатків Node.js і React, пропонуючи контроль і гнучкість.

Плюси:

 • Повний контроль над середовищем VM.
 • Гнучкість у налаштуванні інфраструктури.
 • Підходить для додатків з постійним навантаженням.

Мінуси:

 • Ручне масштабування та обслуговування.
 • Вимагає досвіду в адмініструванні серверів.
 • Менш чутливий до раптових стрибків трафіку.

Розглядайте цей метод, коли необхідні специфічні конфігурації інфраструктури або для проектів з передбачуваним навантаженням.

Контейнерне розгортання за допомогою Docker на AWS

Другомий спосіб розгортання рішення з Node.js та React на AWS передбачає використання Docker для контейнеризації додатків. Такий підхід забезпечує гнучкість, ізоляцію та ефективне управління залежностями.

Наприклад, якщо вам потрібно додати або змінити залежності у вашому додатку на Node.js, Docker дозволяє легко створити новий контейнер, який інкапсулює ці зміни. Цей новий контейнер працює незалежно, забезпечуючи ізоляцію від існуючих компонентів і запобігаючи збоям у роботі. Відкриваючи необхідні порти ззовні, ви відкриваєте доступ до програми. Ці контейнери можна ефективно організувати та керувати ними колективно за допомогою Docker Compose або Docker Swarm, забезпечуючи впорядковане оркестрування та спрощене керування контейнерами.

Плюси:

 • Ефективне використання ресурсів завдяки контейнеризації.
 • Спрощене розгортання та управління за допомогою Docker Compose.
 • Простіше масштабування та обслуговування за допомогою інструментів оркестрування контейнерів.

Мінуси:

 • Крива навчання для Docker та інструментів оркестрування.
 • Додаткові накладні витрати на управління контейнерними середовищами.

Цей метод особливо корисний для проектів з динамічними вимогами і сприяє більш раціональному робочому процесу розробки та розгортання.

Розгортання за допомогою AWS ECS або EKS

У третьому підході розгортання рішення з Node.js та React на AWS передбачається використання сервісів управління контейнерами AWS, таких як ECS або EKS. Ці сервіси надають абстракцію більш високого рівня для управління контейнерами Docker як сервісами. Розгортання з AWS ECS або EKS забезпечує кероване та масштабоване рішення для додатків Node.js та React, пропонуючи інтеграцію з AWS та ефективну оркестровку контейнерів.

Переваги:

 • Спрощене управління контейнерами за допомогою спеціальних сервісів AWS.
 • Інтеграція з іншими сервісами AWS для розширення функціональності.
 • Підтримка автоматичного масштабування та балансування навантаження.

Недоліки:

 • Крива навчання, особливо з Kubernetes, якщо ви обираєте EKS.
 • Обмежена гнучкість у порівнянні з керуванням контейнерами безпосередньо за допомогою Docker.
 • Вибирайте ECS для простоти або EKS для сумісності з Kubernetes, виходячи з конкретних потреб та уподобань вашого проекту.


Кейс стаді: Приклад розгортання Node.js та React-додатку в AWS за допомогою ECS

Serverless підхід з AWS Lambda

У четвертому підході розгортання рішення з Node.js та React на AWS передбачається прийняття безсерверної архітектури з використанням AWS Lambda. Ця безсерверна парадигма дозволяє запускати код без керування серверами, забезпечуючи рівень абстракції, де ви платите лише за витрачений обчислювальний час. Безсерверний підхід з AWS Lambda пропонує високомасштабоване та економічно ефективне рішення для розгортання додатків на Node.js та React.

Плюси:

 • Економічність, оскільки ви платите лише за фактично використаний обчислювальний час.
 • Автоматичне масштабування та висока доступність притаманні безсерверній моделі.
 • Спрощене розгортання та управління, оскільки AWS Lambda абстрагується від проблем із серверами.

Мінуси:

 • Обмежений час виконання лямбда-функцій (15 хвилин на виклик).
 • Затримка холодного запуску може вплинути на час відгуку для функцій, що використовуються нечасто.

Абстрагуючись від проблем управління сервером, цей підхід дозволяє розробникам зосередитися на створенні окремих функцій і компонентів, що дає змогу створити більш керовану подіями (event-driven) та ефективну архітектуру.

AWS Amplify для спрощення розгортання

Додатковим підходом є використання AWS Amplify — послуги від AWS, яка спрощує процес розгортання, особливо підходить для MVP і стартапів. AWS Amplify пропонує безпроблемне розгортання для проектів, які хочуть швидко налаштувати CI/CD без заглиблення в складні конфігурації.

Плюси:

 • Легке налаштування та конфігурація, що зменшує навантаження на розробників.
 • Ідеально підходить для MVP і стартапів, які шукають швидке і просте рішення для розгортання.
 • Безперервне розгортання з мінімальним ручним втручанням.

Мінуси:

 • Може не вистачати гнучкості, необхідної для складних проектів зі специфічними робочими процесами розгортання.
 • Обмежена кастомізація порівняно з більш складними налаштуваннями CI/CD.

AWS Amplify спрощує процес розгортання, автоматично визначаючи тип проекту, керуючи збірками та вимогами до розгортання. Щоб розпочати налаштування Amplify, розробники можуть легко підключити своє сховище коду, наприклад, GitHub або Bitbucket, до Amplify. Однією з важливих особливостей Amplify є те, що з Amplify ручні тригери для збірки або розгортання стають непотрібними. Сервіс безперервно відстежує підключений репозиторій, автоматично ініціюючи процеси збірки та розгортання щоразу, коли виявляються зміни.

Після завершення цих процесів Amplify надає повністю керовану кінцеву точку для програми, що забезпечує безперешкодний доступ і взаємодію з розгорнутою системою. Amplify працює як “програмне забезпечення як послуга” (SaaS). Він абстрагується від складнощів конфігурації конвеєрів CI/CD. Ця абстракція є особливо вигідною для стартапів та MVP, спрощуючи робочий процес розгортання та зменшуючи навантаження на розробників.

Однак, незважаючи на простоту і зручність використання, AWS Amplify може мати обмеження для більш складних проектів зі специфічними вимогами до розгортання. Команди, які працюють над складними архітектурами або потребують дуже індивідуальних налаштувань CI/CD, можуть знайти Amplify менш придатним для своїх потреб.

Інфраструктура як код з бібліотеками Node.js

Ефективний підхід до розгортання та управління рішеннями з Node.js та React на AWS полягає у використанні внутрішніх бібліотек Node.js, розроблених для розгортання на AWS. Замість того, щоб покладатися на зовнішні інструменти, такі як Terraform або кастомні скрипти, цей метод дозволяє розробникам керувати інфраструктурою безпосередньо в кодовій базі Node.js.

У цьому підході спеціальні бібліотеки Node.js спрощують процес розгортання. Наприклад, для розгортання Node.js на AWS розробники можуть вбудовувати деталі конфігурації безпосередньо в свій код, вказуючи місце розташування AWS і заздалегідь визначені вимоги. При виконанні команд, таких як "npm install", конфігураційний файл надсилає AWS сигнали, спонукаючи до створення лямбда-функцій або інших необхідних ресурсів. Така безшовна інтеграція дозволяє розробникам керувати інфраструктурою разом з кодом додатків.

Переваги бібліотек розгортання Node.js AWS:

Розробники можуть взяти під контроль управління інфраструктурою у звичному для них середовищі Node.js, мінімізуючи потребу у зовнішніх інструментах.

Процес стає більш спільним, оскільки розробка та доставка об'єднані в єдиний, спрощений робочий процес.

Весь робочий процес розгортання, від кодування до налаштування інфраструктури, стає більш згуртованим і простим.

Цей підхід особливо корисний для стартапів, оскільки він узгоджує процеси розробки та доставки, підвищуючи ефективність і зменшуючи залежність від спеціалістів з розгортання. Цей метод може мати обмеження для більших, складніших проектів з різноманітними потребами у розгортанні.

Кращі практики:

Використовуйте ролі AWS IAM для безпеки.

Впроваджуйте конвеєри CI/CD для автоматизації.

Використовуйте AWS CloudFormation для інфраструктури у вигляді коду.

Відстежуйте продуктивність за допомогою AWS CloudWatch.

Впроваджуйте HTTPS та заходи безпеки.

Висновок

Вибір найкращого способу розгортання ваших Node.js та React-додатків на AWS зводиться до того, що потрібно вашому проекту і наскільки комфортно вашій команді працювати з різними варіантами. Незалежно від того, чи вам подобаються олдскульні віртуальні машини, контейнери або крута безсерверна атмосфера, у кожного з них є свої плюси і мінуси. Подумайте, що насправді потрібно вашому проекту, і скористайтеся послугами AWS, щоб зробити налаштування Node.js та React першокласним з точки зору розгортання, масштабування та загального управління.

Потрібна допомога з розгортанням Node.js та React додатків на AWS? Наша команда в Gart має багатий досвід та успішні кейси. Зверніться за експертною допомогою, адаптованою до ваших потреб!

1588