Зоя Лобод, співзасновниця діджітал-агенції Lobods: про вартість SMM-супроводу, роль соцмереж у продажах та менталітет українців

В період інформаційного перенасичення побажань «Гарного дня!» та відео з котиками недостатньо для залучення аудиторії на сторінку бренду.

Настав час креативного інтерактивного контенту.

Про можливості соцмереж, лайфхаки для просування та методи створення крутого контенту розповість Зоя Лобод на своїй лекції в креативному просторі UNDERHUB 20 листопада.

Зоя, вітаємо! Давай почнемо з традиційного питання: розкажи трохи про себе і про те, як ти стала займатись SMM.

Привіт усім, я Зоя Лобод, і я люблю SMM (і ви всі такі: «Привіт, Зо-о-я!», як в клубі анонімних алкоголіків :) ).

Взагалі, в SMM-клубі я вже понад 5 років — ще з відтоді, коли і поняття такого [SMM] не було. В ті часи я працювала піар-менеджером, тому робота з соціальними мережами входила в мої обов’язки.

Останні 4 роки існує наша [з Дмитром Лободом, співзасновником агенції та чоловіком Зої] власна агенція Lobods. Можна сприймати це як сімейний бізнес, але для нас це скоріше хобі, яке приносить гроші.

В чому сьогодні полягає робота SMM-консультанта? Ви пояснюєте, як правильно робити пости?

Я досі не можу вигадати, яким словом схарактеризувати те, чим займаюся. Можна якось типу #всепідрядітрішкибільше.

На ФБ моя посада звучить як «Account Director», але це не зовсім пов’язано з SMM, тому на сторонніх івентах я почала називати себе SMM-консультантом (бо менторів вже якось забагато).

Я вже не веду проекти самостійно — а контролюю, направляю, створюю стратегії та розробляю позиціювання. Також консультую бренди, які не входять в клієнтський портфель Lobods, проводжу майстер-класи та лекції.

Тому більш коректно моя посада буде звучати як «співвласниця-директор-лід-smm-менеджер-креатор-лектор-консультант».

Отже, насправді, все трохи складніше. А скільки людей потрібно, щоб якісно обслуговувати одного клієнта?

В нашій агенції працюють SMM-менеджери, таргетологи, пруфрідери, дизайнери, SMM-ліди, арт-директор, діалог-менеджери, аккаунт-менеджер, бухгалтер. І я не уявляю якісний SMM-супровід без жодного з них.

Склад команди проекту залежить від багатьох факторів: скільки соціальних мереж задіяно [в SMM-супроводі], частоті постингу, цілей кампанії, кількості звернень користувачів тощо.

Але наша мінімальна команда — це аккаунт-менеджер, SMM-менеджер, дизайнер, тергетолог, пруф-рідер та бухгалтер, а ще ми з Дімою Лободом [СEO та креативний директор Lobods] бонусом до кожного проекту.

Це може виглядати заплутано — але насправді все суперефективно та неймовірно зручно.

Що можуть дати компанії SMM-комунікації?

Впізнаваність, імідж — це першочергово, а ще продажі, нейтралізацію негативу, комунікацію з клієнтами та багато іншого.

Як ти вважаєш, чи можуть бути соціальні мережі інструментом продажів? І якщо так, які в цьому контексті є цікаві кейси?

Так, можуть, адже за продажі можна вважати замовлення послуги або сервісу, передачу контактних даних для додаткових консультацій, завантаження застосунку тощо.

Головне — визначитися з фінальною ціллю. У нас є наша PudraCard – банківський продукт, перша українська жіноча кредитка. Перші 10 000 карт ми оформили виключно через Instagram. Для нас це і є продажі.

А скільки сьогодні коштує супровід компанії в соцмережах? І який бюджет сьогодні є, на твою думку, реально ефективним?

Тут є декілька варіантів — штатна SMM-команда на стороні бренду, фрілансери або агенція. І ціни тут дуже різняться, але різниться і результативність цих супроводів. Я вірю в ефективність агенцій.

Комплексний супровід на українському ринку у різних агенцій стартує від 25000 гривень в місяць, а верхньої межі, здається, немає.

Але варто зазначити, що супровід агенцій підходить не всім брендам — у нас дуже багато історій, коли ми відмовлялися від супроводу і рекомендували бренду створити власну штатну SMM-команду. Або, оцінюючи обсяг робіт та наявний бюджет, рекомендували зробити вибір в сторону фрілансера.

У нас немає цілі «збагачення заради збагачення». А ось отримувати гідну оплату за круту та ефективну роботу з релевантними для нас брендами — це наш підхід.

В нас є певне відчуття, що зараз ринок SMM переживає не найліпші часи. А як ти вважаєш, він зростає чи стагнує? Чому це відбувається?

Він у розквіті! Який занепад?

Кожен другий школяр і студент — вже практикуючий SMM-менеджер, а кожен третій у віці до 25 років має власну SMM-агенцію.

Це статистика про наболіле, але насправді можу сказати, що занепаду не спостерігаю — попит зі сторони брендів тільки збільшується.

Ти є автором курсу про роботу з негативом. Скажи, а взагалі, чому стільки негативу трапляється зараз в соцмережах? Чому люди в соцмережах можуть бути такими агресивними?

Це відбувається в силу нашої української ментальності: ми експерти у всьому, маємо власну думку по кожному питанню, а ще доволі активні та комунікабельні.

Також на збільшення запитів у соціальних мережах впливає загальний розвиток діджиталу. Ви ж пам’ятаєте, що люди раніше використовували телефони для того, щоб дзвонити? А зараз — ніхто не стане дзвонити на гарячу лінію щоб повідомити, що у магазині було прострочене молоко. А от написати про це лонгрід у ФБ — вихід сучасного користувача.

Я впевнена, що діалог-менеджемент – невід’ємна складова успішного SMM-просування.

Нещодавно ти писала колонку про Tik-Tok і в ній говорила про те, що наразі для бізнесу ця мережа не надто корисна, адже аудиторія в ній здебільшого надто юна. Але, певно, є і якісь корисні формати роботи з нею.

Не зовсім так, я писала про те, що це ду-у-уже популярна соціальна мережа, але її аудиторія — діти, тінейджери та молоді люди. Якщо це і є аудиторія вашого бренду – то будьте одним з перших українських брендів, хто почне просування в Tik-Tok, це буде супер актуально.

Про що будеш розповідати на лекції і кому б її було варто відвідати?

Ринок вже переповнений лекціями про SMM на теми «як розробляти стратегію», «які способи просування обрати»…

Хочеться чогось більш прикладного. Тому планую розказати (а головне — показати на конкретних прикладах та кейсах), як залучати аудиторію в соціальних мережах, що робити, щоб ваші пости не тільки читали, а й лайкали, коментували та репостили.

Розглянемо тренди, конкретні приклади та методи, як залучити цільову аудиторію на ваші сторінки у соціальних мережах.

Дуже чекаю усіх, хто розвиває власні або брендові сторінки.

Клас! Дякуємо за інтерв'ю і з нетерпінням чекаємо твою лекцію!

3859