Айдентика Білої Церкви

Маленьке місто з великими амбіціями. Біла Церква – невелике місто Київської області, яке від столиці відділяє не лише відстань у 80 км, а й кілька суттєвих бар’єрів. Це тихий та спокійний населений пункт, майже музей під відкритим небом.

Завдання

Для вирішення проблем міста, Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви розпочала ряд змін, однією з яких стала розробка нової айдентики та фірмового стилю міста. 

Основні завдання, що лежали перед новим логотипом та айдентикою у цілому – розкрити суть міста, показати його кращі сторони та стати першим кроком на шляху перетворення Білої Церкви на молодіжне місто, у якому вирує життя. Айдентика розроблятиметься, в прешу чергу, для туристів, інвесторів та молоді. 

Ціль - показати Білу Церкву, як осередок студентського життя, як місце відпочинку, як місто яке прагне розвитку та вдосконалень.

Процес

Понад 10 разів ми подорожували до Білої Церкви, вивчаючи її деталі. Понад 6 місяців тривала робота над проектом. 

Врешті решт було прийнято рішення розробляти айдентику, споглядаючи місто очима туриста, і робити її з акцентом на майбутнє. Новий слоган Білої Церкви – «Місто твого часу». І логотип, розкриваючи його (слоган), має залишатися актуальним і після ряду змін, що очікуються.

Основним дизайнерським елементом нового логотипу стало зображення мапи міста. Кольоровий силует з плавною лінією ріки та різкими перетинами вулиць, що показує нічну гамму міста – низку вогнів на тлі історії. Саме такою є Біла Церква у вечірній час – улюблену пору молоді та студентів. Кольорові рішення айдентики також обумовлені аудиторією. 

Яскраві та відкриті відтінки виглядають найбільш привабливо для туристів, зручно вписуються у стиль сувенірної продукції та додають образу міста особливого шарму. Яскравий та стильний логотип, не схожий на логотипи інших міст України, розкриває Білу Церкву як повноцінне сучасне динамічне молодіжне місто.

Багато питань викликав контур мапи на логотипі. Він дійсно не читається як карта, та люди не повинні вишукувати свої будинки на ньому. Мапа у даному випадку – елемент дизайну, і нам довелося довго обирати, які саме частини силуету Білої Церкви займуть почесне місце у новій айдентиці.

Однією з основних вимог до логотипу було його гармонійне поєднання з існуючими гербом та прапором міста. Всі елементи від стилю накреслення мапи до підбору шрифту мали відповідати цій характеристиці.

Особливе місце займає індивідуальний шрифт для Білої Церкви. Прямий, без засічок, але м’який – округлість форм уособлює тут мелодійність та пластичність української мови. Латинська варіація шрифту для тексту німецькою чи польською мовою має меншу кількість заломлених та вигнутих літер. Не легко було і на етапі створення шрифту, і на деякі літери було витрачено близько місяця роботи.

Окрім основного дизайнерського елементу, ми пропрацювали концепцію оформлення навігації. Для зручності туристів, кожній центральній вулиці міста буде привласнено колір – один з тих, що використовувалися для створення айдентики. Також барвистим з яскравою плямою «силуета» Білої Церкви поступово стає міський транспорт.

Прямолінійні іконки для кожної історичної пам’ятки, зображення яких з’являються на табличках навігації та номерних знаках будинків, допомагають легко та швидко орієнтуватися в навігаційних показчиках.

Хоч ззовні айдентика виглядає складною, технічно вона зручна, побудувана за модульними сітками та стандартизованими кольорами, щоб у майбутньому будь-який дизайнер зміг продовжити роботу з нею. 

Також ми проведемо для молодих білоцерківських дизайнерів, художників, графіків та митців ряд освітніх заходів та воркшопів, де кожен зможе створити власний принт або постер, що поєднуватиметься з новою айдентикою. Так молодь міста зможе залучитися до нового стилю та вкласти частинку свого таланту у створення іміджу рідного міста.


Висновки

Ми розуміємо, що айдентика Білої Церкви не вирішить глобальних проблем міста, але стане першою цеглинкою в абсолютно новому позиціонуванні, яке створюється наразі. І для нас велика честь робити важливі соціальні проекти. 

Сподіваємось, що новий логотип буде планкою, яку місто з гідністю перестрибне і піде далі. Самодостатнє, яскраве, сповнене вогнів у вікнах та молоде. Таке, яким побачили його ми.

1
4153