Айдентика для «Кудрявки»: графічна ревіталізація колишнього лікеро-горілчаного заводу

Київський лікеро-горілчаний завод № 2, що неподалік від Львівської площі, має невдовзі переродитися в простір міської культури. Місію ревіталізувати занедбану будівлю взяла на себе «Ковальська». Поки архітектори працюють над проєктом відновлення історичного об’єкта, збудованого 1896 року, Настя Жеребецька та Богдан Яремчук зі spiilka design buro вже створили візуальний стиль майбутньої «Кудрявки».

Завдання

Айдентика ревіталізованої будівлі має поєднувати, на перший погляд, протилежні речі. З одного боку, бути результатом сучасного переосмислення відновленого об’єкта і транслювати додані сенси. З іншого — плекати історичну автентичність. А в нашому випадку вона неабияка! Завод на вул. Кудрявській, 16А, збудований за проєктом Володимира Безсмертного, є зразком цегляного стилю кінця XIX сторіччя. Тоді він мав назву «Казенний винний склад №1».

Отже, наша команда мала створити сучасну графічну айдентику, що зберігає й підкреслює айдентику архітектурну. Здається, ми впоралися.

Процес

Ідеї для графічної ревіталізації підказала сама будівля. Усі чотири фірмові кольори — з її власної палітри. Цегляний пісочний і бордово-теракотовий ми взяли з екстер’єру, а доповнили їх м’ятно-бірюзовим і темно-зеленим відтінками, що побачили всередині на старих колонах.

У «Кудрявки» вже є власний однойменний шрифт. Із ним допоміг Дмитро Растворцев — напевно, найвідоміший із сучасних українських шрифтових дизайнерів. Він зібрав риси, притаманні шрифтам кінця XIX століття, і переосмислив їх у більш сучасному, мінімалістичному стилі.

Шрифт Kudriavka ненав’язливо поєднує минуле й сьогодення, чого й потребує графічний стиль ревіталізованої будівлі. Саме тому ми використали лаконічний шрифтовий логотип — напис «Кудрявка» українською або англійською на тлі одного з фірмових кольорів. Нічого зайвого, і водночас усе зрозуміло.

Характерною рисою цегляного стилю є те, що декоративні архітектурні елементи відокремлені від конструктивних. Ми використали цей прийом і в айдентиці, додавши елементи, що наслідують геометричну форму фасадних молдингів, карнизів та арок. Вони підкреслюють, що сама історична будівля і є перлиною айдентики майбутнього проєкту.  

Результат

Ревіталізація напівзруйнованого історичного об’єкта — складний і тривалий процес. Ми створили візуальний стиль, що працює вже зараз і залишиться доречним, коли мертва будівля стане живим простором міської культури. Ми не гналися за трендами, а створювали унікальну айдентику поза часом. Не намагалися винайти велосипед, а розкрили й переосмислили історичну будівлю.

Саме тому нам і вдалося зберегти вайб «Кудрявки»: живий, осмислений, архітектурний, такий, що поєднує минуле й сучасність, а головне, неповторний. Одним словом, кудрявковий!

5987