Айдентика для ТМ "Справжня Спаржа"

В рамках pro-bono проекту на підтримку малого і середнього бізнесу, Royenko Agency провели конкурс «Брендинг заRAботает». Нашою метою було допомогти одній з українських компаній (представнику малого та середнього бізнесу), що виробляє крутий продукт, зробити перший крок на шляху до створення бренду. У конкурсі могли взяти участь компанії, які: ☑️ зареєстровані в Україні; ☑️ виробляють власний унікальний продукт / надають послугу (НЕ посередництво / перепродаж); ☑️ готові повністю змінити свій логотип і фірмовий стиль або розробити його «з нуля». Ми отримали декілька десятків анкет від учасників. Переможцем стала компанія ТОВ «Агроексперт Трейд».

Клієнт: 

Компанія ТОВ «Агроексперт Трейд», займається вирощуванням аспарагуса в Херсонській області. Працює в B2B і B2C сегментах. Канали реалізації продукту HoReCa, рітейл, продовольчі ринки. У планах — вивести регіон у лідери з вирощування, постачання і переробки спаржі. Просувати ідею «маленької Голландії» на Херсонщині. Виставляти свій продукт в супермаркетах типу Сільпо.

Завдання: 

Розробка айдентики «з нуля» для торгової марки «Справжня Спаржа».

Довідка про продукт: 

Спаржа — найперший весняний овоч з відкритого ґрунту, багатий на вітаміни, мінерали й клітковину. Паростки аспарагуса бувають зеленими, білими або фіолетовими. Пагони можна їсти сирими або приготованими на пару, у воді, в духовці або на грилі.

Сезон збору врожаю молодих пагонів починається з квітня і триває до липня. Презентацію айдентики ТМ «Справжня Спаржа» ми приурочили до початку сезону 2019.

Спаржа — інноваційний продукт для українського ринку. Він тільки набирає свою популярність, а багато хто до цих пір плутає більш поширену в Україні спаржеву квасолю з аспарагусом, називаючи спаржею зовсім інший овоч.

Тому основним побажанням клієнта було створення однозначного, лаконічного, дружнього логотипу, дивлячись на який споживач міг би чітко ідентифікувати продукт.

Стратегія:

Після проведення креативної сесії з клієнтом, у нас було кілька обмежень для створення айдентики:

  • в логотипі повинен бути присутній зелений колір;
  • логотип повинен складатися з шрифтового надпису і графічного знаку з упізнаваним зображенням продукту (пагонів спаржі).

Нашою метою було урізноманітнити палітру кольорів в айдентиці й додати до логотипу «родзинку», тобто піти від формату «шрифтове написання + графічний знак».

Логотип:

Для того, щоб «зануритися в продукт», ми дегустували спаржу на ярмарку, фотографували спаржу і навіть навчилися її готувати :).

Під час фотографування пагонів прийшов інсайт — три складені разом гілочки спаржі візуально нагадують букву «Ж». Тоді чому б не об'єднати графічний знак з шрифтовим написом, вписавши зображення пагонів спаржі в назву торгової марки?

Для того, щоб схожі між собою слова «Справжня» та «Спаржа» не конфліктували в логотипі, ми вирішили зробити основний акцент на слові «Спаржа». А слово «Справжня» скромно зайняло своє місце в лівому верхньому кутку логотипу.Логотип існує в трьох варіаціях кольору. Основна версія — зеленого кольору, використовується на всіх носіях. Дві інші — бузкова і біло-зелена — існують для розміщення на упаковці продукту та ідентифікації спаржі за видами (зелена, фіолетова, біла).Айдентика:

Графічна частина логотипу трансформувалася в різнокольоровий патерн з гілочок спаржі. Додатково народилася фірмова графіка (спрощені пагони спаржі трьох кольорів), яку можна розташовувати в ряд або створювати графічну композицію з квадратів різного кольору.

Колірна палітра ТМ «Справжня Спаржа» складається з трьох базових кольорів (зелений, бузковий, біло-зелений) та їх відтінків, а також фонового темно-зеленого кольору.На момент презентації айдентики торгова марка «Справжня Спаржа» вже зареєстрована, логотип пройшов перевірку на унікальність.

2639