Айдентика Київ Цифровий

Минулої осені 2020 року Bulanov büro разом із IT-командою КП «ГіОЦ», яка працювала над оновленим застосунком міських сервісів почали розробку ідентичності бренду Київ Цифровий. На початку 2021 року ГіОЦ запустили застосунок, а весною оновлений дизайн транспортної картки та рекламну комунікацію в столиці. Наше бюро створило: логотип, візуальну систему, брендбук та позиціювання бренду.
Це був приємний досвід співпраці із професійною IT-командою «ГІОЦ», з якою ми об’єдналися щоб створити виразну комунікацію для Київ Цифровий — багаторівневого проєкту, створеного для організованої, структурованої та зручної для сторін співпраці м. Києва з містянами та гостями столиці в цифровому форматі. Майданчиком для такої взаємодії є додаток Київ Цифровий. Проєкт передбачає поступове насичення повсякдення користувача додатку корисними та практичними інструментами, ціль яких — зробити життя в Києві зручним, впорядкованим і передбачувано комфортним. На громадських засадах ми створили: голос бренду і позиціювання; систему візуальної ідентичності з правилами та рекомендаціями щодо створення різних супроводжуючих комунікаційних носіїв; брендбук де зібрали усі елементи бренду. 

дизайн-директор Bulanov büro, Дмитро БулановПозиціювання та тон комунікації бренду

Київ Цифровий — це діджитал-простір, де сформовані зрозумілі, довірчі й зручні відносини між Києвом і містянами. Екосистема, що об’єднує міські сервіси та надає їх у людяному, цифровому форматі. Застосунок Київ Цифровий — «рупор» мiста та майданчик для взаємодії. Місток, що прокладається від серця Києва до його містян.

Виразний і лаконічний логотип об’єднує в собі декілька асоціативних образів — це щит і кишеня одночасно. Це відповідає позиціюванню комфортного та безпечного простору, що належить містянам. Концепцію бренду сформулювали фразою: «Київ Цифровий — місто в кишені».

Це Київ, що завжди поруч і де кожен почувається в безпеці. Все потрібне отримати так просто й швидко, ніби шурхнути рукою в кишеню.

Це Київ, що надає відчуття свого міста, бажання бути відповідальним і можливості робити життя кращим. Все своє під рукою, але надійно захищене, ніби щитом.


Семантика знаку та візуальні складники айдентики

Основний символ та вся система айдентики об'єднала в собі впізнавані образи, символи, кольори та настрій столиці. Київ — затишний і динамічний, рішучий і романтичний, із ретро-серпанком і модерною естетикою, яка вплітається в настрій візуальної комунікації бренд-ідентичності Київ Цифровий.

Літера «К» має характерні впізнаванні форми, відсилання до стилізованого символу міста каштану.

В анімованій версії логотипа з’являється слово «зручний» перед появою слова Цифровий. Це є «зашитий» меседж позиціювання «Київ Зручний Цифровий»

Фірмовий акцидентний шрифт бренду – це Kyiv*Type Sans із сімейства варіабельної гарнітури Kyiv*Type, авторства шрифтового дизайнера Дмитра Растворцева. Цей шрифт було створено на замовлення школи Projector, нашого бюро та агенції Banda, у рамках ініціативи із альтернативним символом Києва #newkyivlogo. Ми вирішили, що це логічне і доречне поєднання цифрового сервісу, який належить киянам, і шрифта, який був задуманий як елемент ідентифікації Києва і безкоштовний якісний інструмент комунікації.

Технічним шрифтом було обрану напіввідкритий геометричний гротеск Daikon, авторства Олег Ліщука. Шрифт має багату мовну підтримку, включаючи кирилицю, різні функції OpenType та безліч наборів фігур.

Ми намагаємося для айдентик, в першу чергу, обирати шрифти серед якісних гарнітур українського виробництва, щоб посилювати українську ідентичність в дизайні та підтримувати національний продукт високої якості.

Для створення дружнього і динамічного настрою комунікації бренду Київ Цифровий ми створили графічний конструктор, який масштабується від абстракції до іконок та ілюстрацій


В процесі роботи над фірмовими ілюстраціями була розвинута і сформована фірмова палітра бренду із виразними яскравими та дружніми кольорами та ключовим синім кольором, як головним.

Знак «К»

Знак літери «К» із логотипа є самодостатнім візуальним елементом стилю. 

Ми розробили варіативні способи використання цього ключового візуального образу бренду, наприклад: у паттернах, брендуванні світлин, використанні літери «К» в об’ємі, як самодостатнього скульптурного об'єкта, різних офлайн та онлайн носіях.

Для брендування світлин, використовується прийом «вікно», де літера К є формою, всередину якої вставляється фрагмент світлини.

Три фірмові патерни «каштан», «клітинка» та «ешер» також створені на базі елементу «К» із інженерно-футуристичним настроєм. Вони є декоративним доповненням комунікації бренду Київ Цифровий.

Для діджитал середовища ми створили анімовані версії цих патернів.


Модульна сітка

Для верстки офлайн і онлайн носіїв ми створили гнучку модульну сітку для різних форматів із ключовим принципом розташування логотипу та інших елементів відносно нього.

В рамках розробки айдентики ми запропонували концепції дизайну транспортної картки, а також учнівського і студентського квитка у єдиному системному рішені.

Студентський та учнівський квитки наслідують дизайн транспортної картки і відрізняються за кольором. Для учнівського квитка ми вигадали додатковий символ зі знака літери «К» з двокрапками зверху, що відсилається до літери «ї» в назві Київ і робить символ дружнім.

Фінальний дизайн транспортної карти синього кольору розроблявся командою ГіОЦ в рамках створеної бренд-айдентики.

Надалі дизайнери команди ГіОЦ самостійно створюють носії та візуальну комунікацію Київ Цифровий, використовуючи розроблений нами брендбук.


2
5289