Айдентика краєзнавчого музею від Doris Advertising

Магістрат — пам’ятка архітектури XIX століття в Житомирі. Вона слугувала адміністративним приміщенням, ринком, житловим будинком. Тепер же, в рамках культурного розвитку міста, Магістрат реконструюють, щоб нарешті організувати належне місце для унікального тутешнього мамонта та інших цінних експонатів із фондосховища. Тобто — перетворити будівлю на краєзнавчий музей. Який візуальний образ потрібен новому закладу, щоб привернути увагу й стати візитівкою міста, як цього прагне міська влада? Наша версія — такий.

Рішення і реалізація

За порогом Магістрату на відвідувача чекатиме інтерактивний екскурс рідним краєм крізь величезний часовий масив.

Рух музеєм — це історична подорож від зародження перших форм життя до ще свіжих у пам’яті історичних подій. А роль навігатора у ній непомітно виконує інтер’єр.

«М» — це музейна галерея в перспективі. Ти йдеш однією залою, але попереду вже бачиш арку — вхід до іншої. Вважай, портал до наступної епохи. Додатково обриси музейної кімнати зашифровані й у літерах текстової складової логотипа.

Так ми побудували сприйняття музею не як набору експонатів, а як особливого простору, який супроводжує відвідувача та скеровує фокус його уваги.

Як різними можуть бути галерейні приміщення, так і наш логотип завдяки своїй геометричній простоті легко адаптується до різних розмірних форм. У системі айдентики — це фрейми для полотен із зображеннями всього того, що можна побачити в Магістраті.

У такий спосіб ми зробили логотип основою візуального ДНК музею, що присутній і виразно простежується на його різних комунікаційних носіях.


Результат

Житомирський краєзнавчий музей переосмислив себе. А Doris Advertising розробили айдентику, що допоможе музею по-новому постати перед аудиторією — і вже встигли отримати за неї срібло на КМФР.


1286