Айдентика має сенс: проект ребрендингу Ukrainian IT Awards

Команда sense it створила цілісну візуальну концепцію конкурсу Ukrainian IT Awards. Нові віжуали легко перенести на будь-які комунікаційні майданчики. Кольорове та геометричне рішення гнучке до змін, правила формування нових елементів чітко прописані в новому гайді для дизайнерів.

Продукт: конкурс Ukrainian IT Awards

Замовник: Асоціація “ІТ України”

Виконавець: sense it

Час на реалізацію: 4 тижні

Рік: 2020


З чого все почалося?

У 2012 році компанія SoftServe заснувала конкурс Ukrainian IT Awards. Це всеукраїнська персональна премія, яка нагороджує професіоналів у галузі IT. Журі приймає заявки від розробників, дизайнерів, проджект-менеджерів та інших та обирає найкращих — за складністю проектів, впливом на галузь і соціум.

У 2020 право проведення церемонії перейшло до Асоціації “ІТ України” — найбільшого профільного об’єднання галузі. Конкурс отримав нові номінації, аудитора, який спостерігає за правильністю підрахунку голосів і загалом нові меседжі для ком’юніті. Щоб підкреслити ці зміни, новий організатор вирішив глобально оновити візуальні прояви.

Так мало вигляд нагородження найкращих у 2019 році


З чим прийшов замовник?

Команда sense it мала вирішити технічну та естетичну задачі.

З одного боку, перезапустити сайт премії, прискорити його, виправити помилки в роботі із заявками претендентів. Попередній сайт був зібраний на WordPress. Заявки від претендентів обробляв окремий модуль на PHP, який час від часу губив дані учасників. Відповідно, варіант виправити наявні баги не підходив.

З іншого боку, треба було перебудувати зовнішній вигляд, залишивши місток до попереднього віжуалу. Нова айдентика мала стати простою, тематичною та адаптивною для будь-яких точок прояву.

Слоган “Стань ІТ зіркою” диктував попереднє візуальне рішення — зоряне небо. У зв’язку з цим було дві проблеми:

  • конкурси найрізноманітнішої тематики використовують тему зірок, тому складно самоідентифікуватися саме таким чином;
  • старий стиль добре зображався на сайті, в інших же проявах він не був дотриманий.
Номінації у вигляді сузір’їв, минулий дизайн


Логотип до ребрендингу

Розділ сайту, присвячений переможцям, до ребрендингу


Що ми зробили?

Технічно — забули про старий сайт на користь нового на базі Headless CMS Strapi. Як результат — жодної втраченої заявки, анкети автоматично структуруються, завантажуються у потрібні формати, швидкість роботи сайту помітно зросла.

Візуально — вирішили відмовитися від зірок на користь простішого геометричного рішення.

В основі нової айдентики ми заклали ідею впорядкування хаотичних даних. Це і асоціації з різноманітними процесами в IT-індустрії, і власне ідея конкурсу: відсортувати сотні претендентів та обрати найкращих.

 Нова візуальна концепція органічно передає основний меседж. 

Новий логотип


Нова стилістика легко пристосовується до різних точок контакту з аудиторією.

Базовий колір — фіолетовий. Ми обрали його з двох причин:

  • для м’якого переходу від старого віжуалу до нового;
  • він служить “кордоном” для інших кольорів веселки, якими ми “розфарбували” номінації.

Сайт став значно більш компактним. Перший темний екран з фіолетовими акцентами робить реверанс у бік минулого дизайну. Далі оформлення залежить від типів контенту, а мікроанімації розвивають ідею впорядкування даних.

Так перелік номінантів мав вигляд раніше: на фоні зоряного неба розташовані фото учасників, нижче — імена та позиції. Іконки претендентів рівномірно відцентровані та віддалені одна від одної.
У новому дизайні текст приховали. Він з’являється після наведення мишки на фото учасника. Прибрали “повітря” між зображеннями — за рахунок цього більше не потрібно гортати десять екранів.


Що в результаті?

Команда sense it створила цілісну візуальну концепцію конкурсу. Нові віжуали легко перенести на будь-які комунікаційні майданчики. Кольорове та геометричне рішення гнучке до змін, правила формування нових елементів чітко прописані в новому гайді для дизайнерів.

Новий дизайн Ukrainian IT Awards відображає новий етап в історії події

Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації “IT України”

Найпрестижніший конкурс IT-індустрії отримав нову айдентику, що має сенс, а вся галузь — ще одну яскраву та гідну візитівку. 

1458