Red Dot
ADC UA
Kyiv International Advertising Festival
Ukrainian Design: The Very Best Of
ADC Europe

Айдентика TEDxNaUKMA

Головним викликом проекту була необхідність поєднати уже існуючу айдентику великої мережі з новим стилем локальної конференції. Послуговуючись існуючими кольорами і лого, ми мали створити свіжий, виразний брендинг TEDxNaUKMA, водночас не випасти з загального стилю світової платформи.

TEDx — це міжнародна глобальна платформа освітніх конференцій, до якої можуть долучитися будь-які міста чи університети світу. Цього року TEDx перезапустився у Києво-Могилянській академії, тож конференції потрібна була нова айдентика.

Ми проаналізували візуальні рішення попередніх конференцій і зрозуміли, що більшість будує свою айдентику на домінантному червоному кольорі та обігрування літери Х. Були і прийоми, що радикально відійшли від лого TED і використали нетипові кольори, на кшталт жовтого чи рожевого, але у таких візуальних стилях бракувало цілісності і тяглості, важливої для конференції.

У своїй айдентиці для TEDxNaUKMA ми вирішили зберегти роль червоного кольору, водночас звернули увагу на тему цьогорічної конференції — неоднозначність. Саме вона стала основою концепту айдентики для конференції.

Ми знайшли влучний на нашу думку синонім неоднозначності — абстрактність, який має потенціал у візуальному втіленні, і звернулись до простої та виразної форми прямокутних плям. Такими замальовують вуличні графіті, через які все одно проступає написане.

Гасло ТЕД — «ідеї варті поширення» у поєднанні з темою неоднозначності наштовхнуло нас на головний концепт: ідеї здатні просочуватись крізь стіни. Взявши абстрактну форму нерегулярної прямокутної плями, ми сформулювали основний концепт айдентики — приховуючи, можна створити нове знання.

Базуючись на цьому правилі, віжуали формуються з компонування елементів типографіки та фотографій і основної графічної форми. 

Яскравий графічний елемент прямокутної плями ми поєднали з лаконічною сіткою у швейцарському стилі та шрифтом Гельветика. Таким чином в айдентиці TEDxNaUKMA ми втілили те, що заважає нам побачити суть, водночас акцентує на суті.

Айдентика TEDxNaUKMA отримала золото на конкурсах The Very Best Of 2021 та KIAF 2021, а також бронзу на ADC*UA 2021.

Команда проєкту: Вадим Абрамов, Іванна Бойчук, Єгор Петренко.

3755