AR книжки для Disney

Розробили доповнену реальність (AR) для двох книжок - ABC та 123 Fun with Mickey Mouse Disney. З її сторінок всесвітньовідоме мишеня Mickey Mouse навчає малюків англійської абетки та цифрам.

Цей проект ми реалізували для американського дитячого видавництва Little Hippo. Це наш давній партнер, з яким ми зробили не один десяток книжок. Чотири з них у 2018 навіть отримали найпристижнішу американську неурядову нагороду в сегменті товарів для дітей — Parents Choice Award.

Дитячі навчальні AR-книжки — формат, який набирає все більшу популярність у світі. Це цілком логічно. Адже з його допомогу малюки легко й без напруження засвоюють нові знання. Ефективність навчання за допомогою AR-книг досягається за рахунок того, що вони, крім використання візуального та аудиального каналів сприйняття дитини, дозволяють задіяти щей її моторну пам'ять - після пояснення “вчитель” пропонує замалювати контур вивченої букви. Таким чином малюк вчиться писати.

З технічної точки зору ідея в такої книжки дуже проста: ви завантажуєте безкоштовний застосунок, посилання на якій є на обкладинці, запускаєте його й наводите телефон на сторінку. І тут починається казка. Книга оживає, її головний герой стає об'ємним і починає з вами спілкуватись. В даному випадку показувати на букви, розповідати, як вони пишуться і вимовляються, а також задавати питання, перевіряючи наскільки гарно ви засвоїли матеріал. Наприклад, вказати на предмети, що починаються з вивченої букви. Важливим є те, що книжка інтерактивна. Тобто в малечі створюється враження що Mickey спілкується саме з нею. Ну хіба не диво? Цей принцип застосовується в усіх розроблених нами AR-книжках.

Однак ця вирізняється поміж аналогічних. Справа в тому, що вона створена за ліцензією Disney, а цей медіа конгломерат дуже прискіпливо ставиться до того, щоби всі його герої, ким би вони офіційно не використовувались, були зроблені в повній відповідності до дуже чітко прописаних корпоративних стандартів. Причому до них входить не тільки зовнішній вигляд героя, але й тембр його голосу, манера вимови та характер рухів.

А сцен тiльки в АВС книжці 27 (26 букв + оживаюча обкладинка), і кожну потрібно було узгоджувати з Disney. Той, хто хоч раз в житті, займався узгодженням чогось у великій організації з розгалуженням бюрократичною системою зрозуміє наскільки це довго та складно. Ажде працівники в таких структурах, мають показувати свою значущість і тому вони дуже ретельно придивлялись до кожного скетчу, та зробленої нами анімації. І звісно, багато чого доводилось перероблювати. Але зрештою все вдалося. Книга вийшла на світовий ринок та її можна придбати на Amazon.


1309