B2B-комунікації в соцмережах: рішення для Укртелеком від PLEON Talan

Телекомунікаційні послуги відіграють важливу роль у сучасному світі, забезпечуючи зв’язок та обмін інформацією між людьми, організаціями та пристроями. В Україні цей ринок є одним із найбільш конкурентних, що створює як можливості, так і виклики для компаній галузі. До ключових завдань телекомоператорів належить ефективна комунікація із цільовою аудиторією, особливо у сфері B2B.

Саме задля цієї комунікації до нашого піар-агентства PLEON Talan звернувся Укртелеком — один із найбільших операторів телекомунікаційних послуг в Україні. Перед компанією постало завдання ефективного просування B2B-послуг у соціальних мережах для цільової аудиторії бізнес-клієнтів.

Проблема, з якою Укртелеком стикнувся в соціальних мережах, була типовою для багатьох B2B-брендів: як привернути увагу бізнес-аудиторії, що часто є більш стриманою та менш схильною до взаємодії в соцмережах. Крім того, оператор потребував цікавого й корисного контенту, який відповідав би запитам та інтересам цільової аудиторії.

Рішення

Спочатку ми використали стиль, який уже був у компанії, та продовжили вести соцмережі. В процесі співпраці аналізували сторінки й тенденції в сегменті B2B, вивчали цільову аудиторію та згодом запропонували комплексне рішення для соціальних мереж. Зрештою ми:

  1. Оновили візуальний стиль. Зберегли основні елементи фірмового стилю, але адаптували їх, щоб зробити привабливішими в диджитал-середовищі. Це дало змогу створити свіжий і сучасний образ компанії.
  2. Переглянули tone of voice. Раніше комунікація була більш офіційною. Ми вивчили цільову аудиторію та спростили тон до дружнього, але стриманого стилю спілкування, який краще відповідає бізнес-клієнтами.
  3. Впровадили рубрикатор контенту. Щоб розбавити суто продуктові дописи, ми додали розважальні рубрики, що допомогло зробити контент більш різноманітним і цікавим для підписників.
  4. Запустили канал в Instagram. Окрім Facebook, ми вирішили охопити цільову аудиторію в Instagram, адже бізнес — це не абстрактні компанії, а реальні люди, які також проводять час у різних соцмережах.
  5. Запровадили промокампанії, щоб залучити нових підписників і підвищити обізнаність про бренд.

Результати

Наша плідна співпраця з Укртелеком-бізнес у сфері SMM триває вже два роки, і за цей час ми досягли вагомих результатів:

  • забезпечили стабільний приріст підписників на 1–3 % щомісяця;
  • гарантували охоплення понад 150 тис. унікальних користувачів щомісяця без збільшення рекламного бюджету;
  • у квітні 2024 року завдяки оптимізації реклами збільшили ER reach у 8 разів;
  • створили рубрику «Кейси», яка демонструє втричі більше залучення, ніж інші.

Ми продовжуємо шукати нові ідеї та рішення для ще ефективнішої комунікації Укртелеком із цільовою аудиторією в соціальних мережах. Стежте за нашими оновленнями у Facebook та Instagram, адже скоро там з’явиться багато нового цікавого контенту!

250