Беремо і робимо. Комунікаційний перезапуск головного банку країни

ПриватБанк — банк, який багато в чому перший. Наприклад, першим у світі зробив цифрові обкладинки для карток, першим в України надав можливість персоналізувати картки, першим запровадив ApplePay і FacePay, першим розробив міні POS-термінали, які можна всюди носити з собою. Та й взагалі ПриватБанк першим тестував усі нові банківські фічі в Україні.

А ще, говорячи про ПриватБанк, точно будуть звучати “най-” слова: найприбутковіший, наймасштабніший, найуспішніший банк з найчисленнішою аудиторією. І ще багато “най-”, в тому числі і той, який найбільше критикують.

Так відбувається, бо картка ПриватБанку є майже у кожного, а фраза “скинь на Приват” вже стала народною. Але чим більше юзерів, тим більше щодня перевіряють твою роботу. Клієнти відслідковують кожен баг та пишуть пости у соцмережах щоразу, коли щось зависло у Приват24. І насправді це стимулює до розвитку, адже не критикують тільки тих, хто нічого не робить.

ПриватБанк робить більше за всіх, але мало про це говорить

За час існування ПриватБанку виросло нове покоління українців. Їхнє становлення проходило разом із становленням банку. Приватом користувалися їхні батьки. На Приват їм приходила перша стипендія або навіть перша зарплатня. Він завжди був десь поруч, але не розмовляв із ними як бренд.

В той самий час банк постійно запускав і запускає безліч нових проектів та інновацій, але рідко підтримує їх масштабними рекламними кампаніями.

Тож банк, який не має проблем з впізнаваністю, але прагне змінити стиль рекламних комунікацій з мільйонами юзерів по всій країні, звернувся по допомогу до креативного агентства banda.

Перезапуск та нова бренд-стратегія

Банку-гіганту потрібен був комунікаційний перезапуск. Треба було створити нову людяну та дружню комунікацію для бренду.

ПриватБанк — унікальний клієнт, клієнт-челендж, один із стовпів державної економіки. Але цей досвідчений гравець дуже потребував креативних ідей. Тому команда banda попрацювала над тим, щоб віднайти роль бренду та показати його справжність.

І тоді стало зрозуміло, що впродовж усіх 28 років ПриватБанк просто бере і робить: не чекає з моря погоди, не розводить демагогію, а багато й невпинно працює. Звідси народився новий слоган — “беремо і робимо”.

Тепер ми разом з banda будемо розповідати про те, що саме бере і робить ПриватБанк. Перша масштабна кампанія починається з самоіронічного ролику. В ньому банк не боїться жартувати над собою і від душі дякує усім, хто критикує, і тим самим робить його кращим.

Вікторія Губіна, директорка з маркетингу ПриватБанку

На підтримку основної комунікації також випустили короткі формати. Вони працюють як іще одне нагадування про ПриватБанк, яким ми користуємось щодня, але не помічаємо, як це зручно. 

Зовнішню рекламу розробили вже згідно з основною стратегією. Саме з бордів по всій Україні починається фактологічна та зрозуміла розповідь про все, що бере і робить ПриватБанк. 

Дизайн спеціально зробили мінімалістичним і сміливим. Підібрали візуально цікаві об’єкти, які доповнюють копірайтинг, і обрали яскраві неофіціозні кольори. 

Трансформація ПриватБанку відбувається не тільки в рекламі. banda вирішили зробити його людянішим і сміливішим. Тому разом із командою банку креативники оновили його візуальний стиль, створили новий tone of voice бренду та пропрацювали усі матеріали. Ось лише декілька прикладів того, як буде виглядати та звучати новий ПриватБанк:

Головний банк країни оновлюється. Далі буде. Беремо і робимо. 


3695