Брендбук для мережі барбершопів «Frisor»

Опис процесу створення брендбуку та робочої взаємодії з компанією

Уся моя робота заключалася в створенні структури брендбуку та упакуванні готових макетів бренду. З представниками компанії працював по заповненому брифу. В ньому все детально було розписано щодо масштабів проекту, опису цільової аудиторії мережі барбершопів, її ринкових цінностей. Від компанії до роботи над проектом було залучено трьох працівників, один з яких постійно був на зв’язку та вносив деякі зміни при проектуванні.

У брендбуці компанії «Frisor» описана рекламна концепція мережі барбершопів. Компанія має унікальний стиль оформлення інтер'єрів, якого дотримується в усіх маркетингових продуктах: на сайті, у друкованих матеріалах, в мобільному додатку та іншому. Для досягнення автентичності та унікальності бренду «Frisor» всі вимоги до візуального оформлення були уніфіковані. Їх важливо дотримуватися на всіх етапах брендування.

У барбершопах використовується єдиний фірмовий стиль оформлення, який є візитівкою бренду. Всі вимоги до оформлення інтер'єру вказані у цьому брендбуці.

Про бренд

Компанія «Frisor» є найбільшою мережею іменитих барбершопів в Україні. Cтрімке зростання і популярність бренду стали можливими завдяки творчому підходу до оформлення, продуманої маркетингової стратегії та професіоналізму команди.

Дизайн

Дизайн сторінок брендбуку мінімалістичний та побудований на чотирьох основних принципах дизайну: вирівнювання, повторення, контраст та групування. Проект оформлений в кольорах бренду та з використанням фірмових шрифтів, що описані в другому і третьому розділах відповідно. Нижче можна переглянути розмітку при проектуванні макетів двох сторінок.

Логотип компанії

Всі барбершопи «Frisor» оформлюються в єдиному стилі з використанням фірмового логотипа. В першому розділі мною було описано рекомендації по використанню логотипу, так як дизайнер, який його розробляв, не надав цієї інформації. Знак має точні пропорції, яких дотримуються в усіх рекламних матеріалах і в оформленні інтер'єрів. Логотип «Frisor» використовується в оформленні інтер'єру та екстер'єру барбершопів. Існують різні варіації його застосування, в тому числі у вигляді корпоративного прапора, на вивісках, банерах, а також у вигляді наклейок на двері або склі приміщень.

Щоб логотип не втрачав своєї впізнаваності, слід уникати у його використанні: заміну кольору, деформацію, розмитість, звуження, поворот, додавання об’єму, обводку та тінь.

Фірмовий логотип «Frisor» не можна звужувати, розширювати, непропорційно міняти, або ж використовувати для його заливки інший колір, що відрізняється від встановленого шаблону. Логотип «Frisor» можна використовувати й у контрастному оформленні. Наприклад, в білому кольорі на темному тлі, або ж з білою заливкою. Саме в такій варіації його найкраще видно на складних поверхнях або затемнених фонах.

Кольори бренду

Фірмовий стиль «Frisor» охоплює кілька основних кольорів, які використовуються в оформленні інтер'єрів, екстер'єрів, а також рекламних матеріалів. Основними кольорами фірмового стилю є темно-бірюзовий і бежевий. Також в оформленні сайту і дизайні мобільного додатку використовується жовта заливка.

Фірмові шрифти

Відмінною особливістю рекламної політики «Frisor» є використання унікальних шрифтів, що підкреслюють цінності бренду. Велика частина рекламної продукції оформляється з використанням трьох шрифтів. В інтер'єрах, екстер'єрах і в друкованих рекламних матеріалах бренду можна використовувати тільки ці шрифти.

Корпоративні матеріали

Міжнародна мережа барбершопів «Frisor» регулярно випускає великий обсяг різних корпоративних матеріалів. Це необхідно для підтримки впізнаваності бренду, підвищення лояльності клієнтів та іншого. До рекламних корпоративних матеріалів відносять різну друкарську продукцію (візитки, блокноти, ручки з логотипом), промо-матеріали, сертифікати та багато іншого.

Інтер’єр мережі барбершопів

Компанія дотримується класичного стилю інтер'єру. Це відображається у всіх деталях оформлення барбершопів мережі. Основними матеріалами при оформленні інтер'єрів «Frisor» є натуральне дерево, шкіра і метал. Особлива увага в оформленні інтер'єрів приділяється освітленню. Деякі види ламп запатентовані засновником і власником мережі Дмитром Верховецьким. Таке освітлення особливо ефективне під час стрижок.

В інтер'єрах барбершопів використовується різний тематичний декор. Це можуть бути виставкові зразки зброї, цінні книги, різні атрибути чоловічого клубу: журнали, глобус, настільні ігри, міні-бар.

Екстер’єр мережі барбершопів

Барбершопи «Frisor» завжди виділяються на тлі інших закладів. Екстер'єр салонів оформляється виключно у фірмових кольорах бренду. При цьому приділяється велика увага фасадному входу, доступності, освітленню та склінню приміщення. Відмінною особливістю екстер'єру є наявність скління приміщення, а також простора вхідна група, фірмовий логотип і різні зручності для відвідування салону при будь-якій погоді. В екстер'єрі обов'язково застосовується фірмовий декор, який легко впізнаваний серед потенційних гостей. Це різноманітні прапори, банери, вивіски з освітленням, а також Barber's pole.

Для зручності кожен фасад барбершопів «Frisor» доповнюється об'ємною вивіскою з освітленням. На вивісці нанесений логотип, який видно здалеку. Це спрощує навігацію гостей і проходять повз людей.

Корпоративний стиль одягу

Обов'язковим атрибутом будь-якого барбершопу «Frisor» є корпоративний одяг адміністраторів і майстрів. Він виконаний в єдиному стилі. А ще він дуже якісний і зручний для повсякденної роботи.

Корпоративний стиль одягу включає в себе фірмові значки з нанесеним логотипом бренду. В основу корпоративного стилю одягу входить класика: білі сорочки, темні жилетки та брюки. Можливе використання аксесуарів.

Зовнішня реклама

Зовнішня реклама не тільки спрощує навігацію для гостей, але і дозволяє людям, які проходять повз, дізнатися більше про мережу «Frisor». Основу зовнішньої реклами складають тематичні постери та наклейки. Вони виконуються у фірмовій колірній гамі. Можливе використання дружніх вигаданих героїв ігор і фільмів.

Сувенірна продукція

Сувенірна продукція є одним з інструментів підвищення лояльності гостей. Вона регулярно оновлюється і тут же передається в салони мережі барбершопів.

Найбільшою популярністю серед сувенірної продукції користуються наклейки з логотипами «Frisor». Вони мають невеликий розмір, але водночас дуже впізнавані. Їх можна клеїти на будь-які поверхні, включаючи ноутбуки, смартфони та інше.

Не менш важливою є друкована продукція з логотипом «Frisor». Її частіше презентують на різних виставках, а також дарують партнерам, постійним клієнтам, співробітникам. Сюди відносять блокноти, крафтові пакети та інше.

Діджитал-середовище

Команда «Frisor» приділяє особливу увагу сучасним технологіям. Тому для зручності співробітників, партнерів і гостей були розроблені різні цифрові проекти, включаючи сайт і мобільний додаток.

Важливою складовою будь-якої рекламної компанії бренду є креативи. Сюди відносять тематичні вечірки та події, які просуваються за допомогою створення унікальних постерів та іншої рекламної продукції.

Мобільний додаток було створено спеціально для зручного запису користувачів на стрижки, а також для навігації та пошуку відповідей на питання. Це швидко, зручно і функціонально.

Команда «Frisor» розвиває також сторінку бренду в Facebook і на платформі YouTube. На цих майданчиках публікуються цікаві новини, оголошення про креативи, корисні статті та інші захоплюючі матеріали.

Дякую за перегляд!

Клієнт: мережа барбершопів «Frisor» / Переглянути брендбук: Google Drive

801