D&AD Graphite Pencil
Golden Drum
Epica
Epica

Чорнобиль. Невічний логотип

Мало хто не знає про трагедію, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Одна ніч перетворила місце майбутнього на місце пам'яті, яке нагадує всьому світу про ціну людської помилки. Та мало хто знає, що міста Чорнобильської зони поступово зникають: їх руйнує час та поглинає природа. А це означає, що з часом у людей зникне можливість побачити прямі наслідки катастрофи.

Ми вирішили створити брендинг Зони відчуження, щоб привернути увагу до зникнення місць пам'яті. Бо хочемо, щоб люди встигли побачити все наживо. Побачити та вивчити важливий урок: кожна дія має наслідок.

У пошуках сильного образу

Нам потрібно було знайти сильний візуальний образ, який змусить людей замислитися. І зрозуміли, що стандартний логотип не буде мати достатньої сили: статична піктограма не в змозі вмістити в собі таке важливе повідомлення. Так ми створили перший у світі невічний логотип.

За основу ми взяли форму поверхні реактора, з якого все почалося. Це відправна точка існування лого, наче це логотип Чорнобиля'86. Із кожним роком зображення змінюється та поступово зникає. Кінцева точка існування лого — 2064 рік, коли Чорнобильську електростанцію буде повністю виведено з експлуатації.

Так ми закриваємо цей цикл історії Зони та відкриваємо простір для нового.

Плинна візуальна система

Далі ми створили навколо логотипу цілісну візуальну систему. Так само, як і лого, вона змінюється з кожним роком. Однак, ми вирішили, що ці зміни будуть відбуватися не кожного 1 січня, а кожного 26 квітня. Відтепер новий рік у Чорнобилі буде починатися саме в цей день.

Колекційний мерч

Нова візуальна система, змінюючись кожного року, робить кожен предмет колекційним та перетворює його на частину історії. Також це дає нам можливість поєднувати минуле та майбутнє в одному просторі, тим самим нагадуючи про вплив минулого на сьогодення.

Разом зі студією Other Land та Orient Web Development ми також створили новий сайт Чорнобильської зони. Його основна ідея також полягає у перетині часів: минулого, теперішнього та майбутнього. Таким чином, на сайті користувачі можуть подорожувати у часі. Відвідати новий сайт можна за посиланням: chornobyl.today

26.04.86 Чорнобиль змінив світ. І тепер Чорнобиль змінюється разом із ним.

1
1992