Цифрове перетворення Вінницької області

Метою кампанії «Цифрове перетворення Вінницької області» є підвищення інвестиційної та туристичної привабливості регіону за допомогою сучасних інтернет-інструментів.

Цільова аудиторія

  • Внутрішні туристи України.
  • Мешканці, урядовці та активісти Вінницької області.
  • Іноземні туристи та інвестори.

Процес

Цифрове перетворення Вінницької області стало частиною великого проекту цифрового перетворення регіонів України.

В рамках кампанії ми створили спеціальний сайт «Мандруй Вінниччиною», де зібрана інформація про найцікавіші для туристів місця в області.

На сайті можна знайти 3D-тури такими цікавими пам'ятками, як Палац Щербатової, регіональний ландшафтний парк «Немирівське Побужжя», скельний храм у Буші, садиба Потоцьких, музей П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк і багато іншого.

За допомогою опції «Сплануй подорож» на сайті можна легко скласти маршрут цікавими місцями області, поділитися або запросити приєднатися друзів, знайти вже готові маршрути.

На сайті для багатьох турів використовується аудіо супровід спеціально для людей з ослабленим зором.

Крім того, на карті відзначені об'єкти з наявністю спеціальних під'їздів і пандусів.

Новий сайт в рамках кампанії

«Інтерактивний реєстр екологічних проблем Вінницької області»

В рамках кампанії також створено Інтерактивний реєстр екологічних проблем Вінницької області, де можна не тільки побачити на карті регіону найбільш серйозні екологічні проблеми і порушення, але і самостійно додати інформацію про проблему в своїй місцевості.

Користувачеві потрібно тільки зробити фотографію смартфоном або планшетом, відзначити місце, де був зроблений знімок на Картах Google, і відправити запит на веб-сайті. Система на сайті створює офіційне звернення до державного органу, а також моніторить стан запиту, а користувач може стежити за реакцією природоохоронних органів в режимі онлайн.

Результати

Важливою складовою кампанії стала серія освітніх проектів для представників місцевого самоврядування, малого і середнього бізнесу, для державних службовців, викладачів і студентів з основ цифрової грамотності та безпеки в Інтернеті.

Також для місцевих журналістів було проведено семінар з питань свободи слова спільно з Freedom House.

Місцеві студенти і спільнота Локальних Гідів Google взяли участь в семінарі і квесті Вінницею, за результатами якого багато соціально важливих об’єктів було нанесено на Карти Google.

Через рік можна буде краще оцінити результати регіону з точки зору підвищення туристичного та інвестиційного інтересу.

1858