Дизайн брендбуку для доставки їжі: вивід на ринок нової компанії

Дизайн брендбуку наша команда створила для компанії Nicholas Food у рамках розробки маркетингової стратегії. Айдентика, дизайн від сторіс в інстаграмі до мерчу й коробки для піци — все це частина іміджу компанії. Ріст впізнаваності починається з чіткого плану та поєднання всіх інструментів. Стартувати бізнес разом із побудовою відділу маркетингу — найкраще рішення!

Які питання привели клієнта?

Власник майбутньої доставки їжі звернувся для виводу компанії на ринок. Почали роботу з маркетингової стратегії, аналізу цільової аудиторії, маркетингових досліджень, розробки бренд-платформи. Створення айдентики бренду розпочали після підготовки та розробки концепції.

Наші кроки ДО старту дизайну брендбуку

До розробки дизайну брендбуку та логотипу потрібно упакувати сенси компанії, сформувати цілі й зрозуміти, як виділятися серед конкурентів. Також на старті наша команда розробила план реалізації маркетингової стратегії, план інвестицій, фінансову модель виходу на ринок.

Для розробки логотипу і брендбуку ми:

  1. Сформували цінності, місію бренду разом із клієнтом на основі аналізу ЦА та конкурентів.
  2. Придумали концепцію імені. Nicholas Food — ім’я з прив’язкою до персонажа.
  3. Вже на основі брифу, досліджень, асоціацій почали розробку логотипу та брендбуку.
  4. На кожному етапі комунікували з клієнтом, представляли наші концепції та враховували побажання власника бізнесу.

Дизайн брендбуку поетапно: за лаштунками роботи графічного дизайнера

У дизайні брендбуку відштовхувалися від аналізу конкурентів. Попередньо визначили основними темно-зелений і бежеві світлі кольори.

1. Обговорили образ персонажа, який має бути вік і картинка. Серед побажань були: дружній погляд, привітність. Завдяки брендбуку клієнт зі старту бачить, як персонаж буде комунікувати в рекламі, які цінності передаватиме.

2. Шрифти графічний дизайнер підбирав під персонажа. Окремі шрифти підібрали для логотипа, заголовків та основних текстів.

3. Після затвердження персонажа, кольорів, шрифтів скомпонували всі елементи в концепцію.

4. Розробили дизайн стрічки для інстаграму. Відбувається комбінація темного зі світлим, але без прив'язки до шахматки чи суцільної стрічки. Акцентні темно-зелені фони та графічні елементи, розбавлені соковитими фотографіями їжі.

5. Графічний дизайнер підібрав усі можливі графічні елементи та значки для використання в соцмережах чи інших каналах комунікації.

6. Додали мокапи майбутнього пакування. Завдяки візуалізації клієнт одразу бачить потенційний продукт, може уявити доставку коробок із запашною піцою, уявляє, як дістане соковитий бургер.

Брендбук: чи потрібний крок на старті бізнесу?

Завдяки дизайну брендбуку в рамках маркетингової стратегії клієнт може уявити, як буде виглядати айдентика на макетах, білбордах, флаєрах. У процесі створення фірмового стилю власник візуалізує бренд, продукт.

Часто власники компаній приходять до розробки фірмового стилю вже, коли: в інстаграмі візуал синій, на сайті зелений, вивіска червона, візитка чорна... Усе з різними шрифтами чи взагалі не поєднано.

Брендбук на цьому етапі — це про об'єднання всіх інструментів і побудову впізнаваності з нуля.

Не втрачайте час, і поставтеся до етапу дизайну брендбуку відповідально, це зекономить кошти в майбутньому й ви одразу будете мати документ на всі випадки життя і для всіх спеціалістів!

2031