Дизайн за 24 години: розробка логотипа для 95 бригади ЗСУ

Менше, аніж місяць тому, спільнота студентів Креативної Практики об’єдналася заради реалізації непростого, утім, важливого проєкту — розробки логотипа для 2 батальйону 95 бригади ЗСУ. Від моменту отримання запиту до видачі фінального макета минула одна доба. За цей час до проєкту долучилося понад 80 фахівців, які представили понад 50 крутих концепцій логотипа.

Нині багато представників креативної індустрії несуть службу в ЗСУ

З 24 лютого сотні в минулому дизайнерів, розробників та креативників взяли до рук зброю та стали на захист нашої держави. Подібних історій багато і в студентській спільноті Креативної Практики. Відтак запити на збори, інформаційне поширення чи навіть дизайн для ЗСУ нерідко можна зустріти у чатах платформи.

Утім, один з таких запитів виявися особливим.

24 жовтня у чаті спільноти з’явилося повідомлення від Андрія — військовослужбовця 95 ОДШБр, котрий до служби працював вебдизайнером та навчався на курсах Креативної Практики.

У ньому Андрій писав, що отримав від командира термінову задачу на розробку логотипа для їхнього батальйону і потребує нагальної допомоги спільноти.

Серед ідей військового був намір зобразити у логотипі Фенікса. На цьому будь-які деталі технічного завдання закінчувалися.

«Я знаю, які круті дизайнери є у цій спільноті, тому звертаюсь саме до вас із допомогою. В мене виникла ідея зобразити Фенікса, на мою думку цей символ добре вписується під наш батальйон. Ми стоїмо на найгарячіших точках фронту, тому зазнаємо втрат. Але завдяки сильному бойовому духу, великій мотивації та віру в нашу перемогу ми кожного разу перегруповуємось та стаємо ще сильнішими», — так про свою ідею розповів Андрій.

На розробку логотипа відводився день

Готовий логотип необхідно було представити вже наступного дня. А це означало, що в охочих долучитися до ініціативи було менш як 24 години. Процес ускладнювало ще й те, що тоді був ранок середи і більшість учасників спільноти до вечора перебували на роботі або навчанні.

Щоб заохотити спільноту, Андрій запропонував 500 грн винагороди за кращу концепцію. До наповнення призового фонду також долучились Михайло Самоваров та Анатолій Попель, в результаті чого він збільшився до 5500 грн та річного доступу до платформи.

На додачу до грошової винагороди, Анатолій пообіцяв зробити рецензію всіх робіт, що потраплять на конкурс.

Усього учасники представили 68 варіантів логотипа

Для створення айдентики було створено телеграм-чат, куди долучилось 90 людей. Попри обмеження у часі та непросте технічне завдання, сила спільнота таки спрацювала. Під кінець дня у чаті налічувалася близько 30 робіт. Але це був лише початок. Згодом дедлайн посунули на добу, тож робота не зупинялася навіть вночі. Наступного дня загальна кількість пропозицій до розгляду склала 68 варіантів.

Рівень робіт був дуже різним. Деякі роботи були зроблені на рівні ранніх концепцій, водночас низка учасників встигла розробити декілька пропрацьованих ітерацій.

Наступного дня переможця було визначено

Спільнота Креативної Практики проробила неймовірну роботу та представила вагомий доробок різних за стилем та ідеєю логотипів.

У фінал увійшли 3 роботи:

Роботи: Анни Розум, Мирослава Осовського та Юлії Подпружнікової

А переможцем став логотип від Мирослава Осовського! Саме його фенікс припав до душі командирам бригади, які взяли на себе визначення найкращої роботи.

Готова айдентика успішно впроваджується, а ми — пишаємось своєю спільнотою!

Завдяки згуртованості та ініціативності кожного з учасників проєкт логотипа для 2 батальйону 95 бригаду було успішно реалізовано. І ми дуже тішимося, що стільки фахівців з нашої спільноти долучились до цієї ініціативи. В результаті, 2 батальйон 95 ОМБР отримав десятки гідних пропозицій логотипів, а дизайнери — цікавий творчий досвід.

А ще — для кожного учасника ця ініціатива стала цінною нагодою продемонструвати небайдужість до наших воїнів та зробити свій невеликий творчий внесок на користь ЗСУ. Дякуємо кожному, хто взяв у ній участь!

4
4151