#ДоброПереможе: кейс благодійного проєкту Київстар та фонду Повернись живим для допомоги захисникам

Після більш ніж одного року війни, щоб волонтерам та благодійним фондам надалі активно залучати людей до збору коштів для допомоги військовим, треба вдаватися до креативних або гучних кампаній. В цьому їм можуть допомогти великі українські компанії, які зараз активно підтримують наших військових. На прикладі останнього проєкту Київстар наглядно видно, як компаніям та фондам креативно залучати українців до системної благодійності.

Першим прикладом такої співпраці вже став благодійний збір «Дороги перемоги» від Київстару, гурту Океан Ельзи та фонду «Повернись живим». Влітку 2022 року завдяки йому вдалося зібрати майже 15 млн грн на нові пікапи. А в листопаді Київстар разом із фондом продовжили співпрацю й розпочали новий масштабний збір для ЗСУ #ДоброПереможе, завдяки якому вже придбали 38 нових пікапів: 25 млн грн на них виділив оператор, а більше 13 млн грн зібрали абоненти.

Ідея нового проєкту та реалізація

У грудні минулого року виповнювалося 25 років від першого дзвінка в мережі Київстар. Замість святкування ювілею мобільний оператор зосередив усю свою увагу на відновленні мереж на звільнених територіях, інвестиціях в енергонезалежність та, звісно, у підтримку захисників. Тому комунікаційна команда бренду з нагоди річниці запропонувала провести благодійний збір і віддячити своїм абонентам, які долучаться до підтримки ЗСУ.

Так у листопаді й почався проєкт під символічною назвою #ДоброПереможе. Всі абоненти Київстар, які приєдналися до проєкту, отримали 25 Гб мобільного інтернету або 250 хвилин для дзвінків на інші мережі на знак вдячності від оператора. Загалом за два місяці збору мобільний оператор нарахував своїм клієнтам 7 млн гігабайтів мобільного інтернету та 16 млн хвилин для дзвінків безоплатно. 

Абоненти Київстар отримали 3 способи долучитися до збору:

  • Суперсила «Допомога ЗСУ», яка зараз доступна у багатьох тарифах передплати. Обравши її, абоненти передплати регулярно передають до 50 гривень вартості свого пакета послуг на рахунок фонду «Повернись живим». При цьому, отримуючи повний обсяг послуг у тарифі. Київстар спеціально створив цю Суперсилу для системної підтримки ЗСУ абонентами. Активувати її можна в додатку «Мій Київстар» або набравши безкоштовний номер 500.
  • SMS на короткий номер 2525. Клієнти передплати, яким у тарифах не доступна Суперсила, могли завдяки SMS перевести зі свого мобільного рахунку 25 грн фонду «Повернись живий» і також отримають подяку.
  • Можливість пожертви через додаток «Мій Київстар». Контрактні та бізнес-клієнти долучалися до проєкту через додаток для самообслуговування, щоб переказати кошти на банківський рахунок фонду. 

Комунікації для залучення абонентів

Благодійний збір підтримувався масштабною та комплексною комунікацією від бренду: прямою рекламаю на ТБ, кампанією в digital-каналах, PR-комунікаціями, залученням інфлюенсерів. Орієнтовно завдяки всім комунікаціям бренду протягом двох місяців вдалося охопити більше 25 млн українців.

Команда Київстар разом із креативниками агенції SHOTS вирішили розказати про благодійний збір у рекламних роликах за допомогою документальних історій, які показують подвиги співробітників Київстар. Зйомки проходили на нещодавно звільнених територіях Харківщини, де інженери Київстар активно відновлювали мобільний зв’язок. А інші працівники відкривали фірмові магазини, доставляли SIM-картки, щоб безкоштовно роздавати їх людям.

Щоб звільнених від окупантів територій було ще більше і наші громадяни повернули собі український зв'язок – у ролику пропонували підключити Суперсилу «Допомога ЗСУ». 

У PR-комунікаціях команда зосередилася на історіях людей зі звільнених територій: про їх перший дзвінок після місяців окупації; про емоції від повернення додому у тих, хто мусив виїхати. Таким чином створюючи більший емоційний зв'язок людей із благодійним проєктом. Адже підключити Суперсилу «Допомога ЗСУ» – це не просто регулярно донатити армії, а підтримувати наших військових у визвольній боротьбі. Щоб деокупованих міст та сіл, людей з українським зв’язком стало ще більше.

Підтримали кампанію й українські інфлюенсери, серед яких були Євген Клопотенко, Олена Мандзюк, Яна Метьолкіна, Вадим Кириленко та інші. Команда Київстар разом з агенцією provid підібрали кожному блогеру той контент, який краще підійшов їх аудиторії. І також з акцентом на підключення Суперсили.

Результати 

Завдяки кампанії 360°, важливій соціальній ролі проєкту та символічній винагороді – до збору вдалося залучити майже 400 000 абонентів Київстар. Разом вони зібрали 13 016 873 гривні, а Київстар передав фонду додатково ще 25 000 000 з нагоди своєї 25-ї річниці. Цих коштів вистачило, щоб уже в лютому цього року фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» придбав та передав 38 нових якісних пікапів нашим захисникам на передову.

Але це не єдині результати благодійного проєкту. Після завершення акції більше 100 тисяч абонентів Київстар продовжують користуватися Суперсилою. І кожного разу, коли вони оплачують свій мобільний рахунок – донатять на ЗСУ.

Завдяки цій Суперсилі лише у лютому 2023 абоненти Київстар зібрали більше 4 млн грн додатково. Ці кошти фонд також направить на ефективну допомогу нашим військовим. 

3397