Easter Gif Attack: як креативна агенція Bickerstaff.547 провела партизанську війну у Viber

У дусі найкращих партизанських практик, Bickerstaff.547 розробили серію Великодніх гіфок, які нічим не відрізнялися від інших, на перший погляд. Лише одна маленька деталь — після їхнього відправлення, вітання перетворювалось на зображення українських міст, зруйнованих будівель або фотографій солдат. Так через гіфки росіяни бачили правду про війну в Україні.

Партизанська війна

Більше місяця тому ми святкували Великдень. Завдяки старанням наших сусідів, цього року святкування виявилося зовсім іншим. Але те, що залишається незмінним — традиція привітань близьких зі світлим святом яскравими листівками у месенджері Viber.

Ми всі звикли отримувати сріблясті гіфки з чудернацькими шрифтами та піксельними зображеннями від бабусь, дідусів, тіток та батьків — в цьому навіть є свій особливий шарм. У масштабі країн такі гіфки відправляються мільйонами, і ми вирішили розповісти правду про війну в Україні інтегрувавши правду у самі гіфки

Креативний директор Bickerstaff.547, Ілля Ануфрієнко

Усі ці янголята, багато візерунків і кольорових шрифтів - тут дуже багато добра і світла. Але мільйони українців не відчувають ані цього добра, ані світла зараз. Тому ми обрали цей контраст і комунікацію, щоб показати, що відбувається в Україні насправді. Бо цього року українці не думали про паски і крашанки, а про те, як жити далі


Як ми хакнули Великдень в Росії

У результаті, 8 з 15 найпопулярніших гіфок у Viber були від Bickerstaff.457. Ще 20 — відображалися на перших восьми пошукових сторінках. Близько 3 мільйонів росіян, які шукали “Пасху” у месенджері, отримували та поширювали правду про війну в Україні.


3357