Ексклюзивний випуск видання "Футбол Полісся"

Це кейс про дизайн та верстку журналу Житомирської обласної асоціації футболу (ЖОАФ) "Футбол Полісся".

Історія створення. Житомирська обласна асоціація футболу (ЖОАФ) має власне зареєстроване періодичне видання. Це тижневик "Футбол Полісся". Проте Covid-2019 вніс свої корективи у життя. Частина футбольних заходів у 2020 році або не були проведені взагалі, або зазнали значних змін. Відповідно ситуація вплинула й на висвітлення подій загалом. Відтак представлення підсумків 2020 року у футболі потребувало нових рішень.

Клієнт певною мірою переосмислив концепцію видання й вирішив доповнити її спецвипуском - ексклюзивний випуск "Футболу Полісся", в якому були б висвітлені ключові події 2020 року.

Концепція видання. Ексклюзивний випуск "Футбол Полісся" - це журнальне видання А5 формату (скріплення на скобу). Проте, попри зміну формату (від А4 до А5, від газети до журналу), тематика, а також наявність рубрик не змінилися.

Завдання та дизайнерські рішення. Необхідно було розробити оформлення для журнального видання "Футбол Полісся". Але при цьому треба було продемонструвати, що випуск є не принципово новим виданням, а лише ексклюзивним номером уже існуючого тижневика.

Тому було вирішено використати ті візуальні рішення, які вже слугували впізнаваності тижневика, але певним чином їх змінити (нижче додаю зображення одного з випусків для подальшого порівняння).


Назва видання. Залишилась без змін.

Обкладинка / 1 сторінка. В газеті на першій сторінці розміщено назву видання, анонси, інформацію про партнерів та статтю. Натомість у журналі основним елементом стала фотографія з футбольного матчу. Блок з інформацією про партнерів та анонси було збережено, хоч і зі змінами.

Шрифти. Шрифтове оформлення видання було збережено.

Колонтитули, колонцифри. В газеті розміщувалися вгорі сторінки, в журналі - знизу. Плюс деякі зміни (наприклад, прибрала назву видання по центру).

Верстка. Звичайно, вона зазнала змін у зв'язку з переходом до меншого формату. Найперше це помітно по фотографіях. Тепер частина з них заверстані під обріз.

Рубрикація. Зробила рубрику помітнішою, додавши кольорову плашку.

Матеріали. Тексти та фотографії для верстки були надані замовником.

Наступні випуски. До ексклюзивних підсумкових річних випусків додалися також спецвипуски, присвячені ювілярам, які створювали історію футболу Житомирщини.

Зміни в оформленні наступних випусків. Особливих змін не було, якщо порівнювати з випуском 2020 року (який був найпершим журнальним номером). Хіба що обкладинка наразі візуально нагадує радше журнальну, ніж газетну (відмовилися від анонсів, а заголовок тепер не відділений горизонтальною синьою смужкою від решти елементів на сторінці).

Програми. Adobe InDesign CS6, Adobe Photoshop CS6, Adobe Illustrator CS6.

Замість останнього слова. Частина випусків видання "Футбол Полісся" є в онлайн-доступі (знайти можна на офіційному сайті ЖОАФ).

Дякую за увагу!

149