«Glovers Song» — реп-маніфест кур’єрів

Сервіс швидкої кур’єрської доставки Glovo разом із агенцією Be-it та підключеними до платформи кур’єрами створили mood-відео на пісню «Glovers Song» Артема Лоїка. Для монтажу кліпу було використано більше сотні відео фрагментів від кур’єрів з різних міст України.

Ідея створення маніфесту кур’єрів з’явилася восени 2019 року, коли сервіс Glovo святкував рік присутності на українському ринку. Тоді до зони покриття входило 9 найбільших міст, а підключених до платформи кур’єрів було понад десятки тисяч, з яких 10 тисяч щомісяця доставляли мінімум одне замовлення. Сервіс продовжував активно розширювати зони покриття і відповідно щоденно зростала кількість підключених до платформи нових кур’єрів. Відбувалося формування нового суспільного ком’юніті — кур’єрів сервісів швидкої доставки. Їх неможливо було не помітити на дорозі завдяки яскравим брендованим рюкзакам, вони ставали героями новин і мемів, створювали тематичні блоги та чати на тисячі учасників. 

Настрій динамічної кур’єрської спільноти надихнув українського реп-виконавця Артема Лоїка написати маніфест кур’єра. За підтримки компанії Glovo в Україні та допомоги агенції Be-it було записано трек «Glovers Song». Уперше репер виконав пісню на заході, присвяченому безпеці руху на дорогах для кур’єрів Glovo у вересні 2019 року. 

Пісня знайшла відгук серед кур’єрів – вони почали надсилати тематичні відео на пісню, які надихнули українську маркетинг-команду сервісу на співпрацю та агенцію створити mood-відео на пісню «Glovers Song».

«За день кур’єр відвідує десятки адрес, дзвонить у сотні дверей, бачить місто дещо під інакшим кутом, ніж ми з вами думаємо як користувачі додатку. Ми прагнули показати місто та доставку очима кур’єрів, що це не зовсім рутинне виконання замовлень. Кур’єри — як герої гри, які щодня долають перешкоди та завершують свої місії. Ідеалізувати кур’єрів, як і українські міста, було б неправильно, тому ми запропонували підключеним до платформи кур’єрам створити спільний продукт, який найкраще б відображав їх настрій» — коментує креативний директор агенції Be-it, Євген Посохов.

Робота над відео мала два етапи: спершу створення lyric-відео для кур’єрської спільноти, яке і надихнуло кур’єрів сервісу створювати власні відео покладені на музику, потім – отримавши позитивний відгук, команда розпочала роботу над отриманими відео та створенням графічних елементів для монтажу кліпу. 

Основною метою відео було показати, що для кур’єрів доставка з точки А в точку Б — ціла історія, тому для занурення глядача у настрій та динаміку «доставки» було обрано формат mood-відео. Весь сюжет кліпу — це шлях доставки замовлення кур’єром: оформлення замовлення користувачем додатку Glovo, обрання шолому кур’єром, дорога заповненими транспортом вулиць, зустрічі з іншими кур’єрами, очікування на замовлення, доставка та відкривання десятків дверей на день. 

Усього в відео було використано більше сотні відео фрагментів, які надсилали кур’єри з різних міст України, де представлений сервіс Glovo.

«За два роки роботи Glovo в Україні сформувалось потужна кур’єрська спільнота — один із важливих елементів функціонування сервісу доставки у містах. Ми разом змінюємо транспортну інфраструктуру міст, працюємо над дотриманням правил безпечного руху та стандартів сервісу, однак кур’єри — це різні люди, кожен зі своїм характером та настроєм. Цей кліп — продукт, створений спільно з кур’єрами сервісу, який позбавлений формальностей та правил, однак передає динаміку, настрій та драйв, притаманний нашим кур’єрам. Це свого роду маніфест кур’єрської спільноти» — коментує менеджер з маркетингу та зростання Glovo в регіоні СНД, Марина Павлюк.


1785