HAISTER — Ukranian Dry Gin
Хто такий HAISTER? Щоб це зрозуміти, повернемося в жовтень 2023 року. До нас прийшли двоє людей і кажуть: "Хочемо зробити український джин. Потрібен дизайн. Назва є, але ми не впевнені, чи це те, що потрібно". Ми відповіли: "Не проблема, розберемось".
І почалося. Ми влаштували неймінг-сесію. Разом з клієнтом ми перетрусили стару назву: як звучить, як пишеться, з чим асоціюється. Дійшли висновку, що вона більше пасує горілці. Занурилися у пошук нового. І тут з’явився він — HAISTER. Назва, що одночасно і прізвище, і птах. Гостра, велична, незвична. Вона добре вписується в категорію заповненого Hendrickсами та Tomами.
Але як має виглядати HAISTER? Ми вирішили, що цей джин має бути не просто напоєм, а цілою історією, яку бармен зможе розказати, готуючи коктейль. Ця історія про перетворення. Про те, як український джин змінює людину: робить її трохи дикою, розкутою і вільною. Ми втілили цю ідею на етикетці — один оберт перетворює звичайну людину на дикого птаха. Ніби вдягаючи маску маску.
Маска стала центральним елементом дизайну і була створена у співпраці з Олександрою Слодзік, мисткинею, яка працювала над масками для фільму "Памфір". Її образ об’єднує дзьоб птаха і людські очі, що вдивляються прямо в душу. Від цього погляду неможливо втекти — він гіпнотизує.
Цей дикий характер наповнює кожну деталь бренду. Назва на етикетці розташована так, щоб її одразу було видно на полиці. Яскравий червоний колір відсилає до дзьоба і лап птаха. Нахил шрифту ніби підкреслює рух — проворот, перетворення. Самої етикетки хочеться торкатися, бо по її краю можна відчути дикі ботанікали. Фотографії для дизайну розповідають історію звичайного чоловіка, трохи втомленого, схожого на кожного з нас. Завдяки Олексію Кучмі ми зняли серію портретів, де трансформація відбувається буквально в 16 кроках.
Завданням було створити не просто дизайн, а цілий світ навколо HAISTER. Маска створює можливості для розвитку бренду і простір для колаборацій. Просто фотографуючи її з різних боків, можна отримати принт для створення елементів бренду. А відправте цю маску фотографці та хореографу — будете мати зафільмований танець Гайстра. Якщо в майбутньому бренд випустить нову лінійку, ми просто створимо нову маску. А на івентах вона вже зараз виглядає як справжній айкетчер.
Але не маскою єдиною. В айдентиці Гайстра важливою частиною стали натуральні матеріали, папір, дерево, ботанікали з яких зроблено джин. Нам не обов’язково всюди ставити маску чи логотип. Наприклад ложка для коктелів створена у вигяладі гілки ялівцю, відсилаючи нас до основного інгредієнта джину. Перетворення крім етикетки зафіксовано в знаку, який передає дуальність людини-птаха. Гастра оточує багато дрібничок і предметів, які формують його образ. Іноді достатньо використати колір та знак. Іноді написати копірайт та поствити фрагмент маски. Це створює поле для великої варіантивності. Ну і сильно наповнює валізу Гайстра.
Цей крафтовий світ HAISTER ми перенесли і у діджитал. Разом з andaction ми створили ролик-маніфест, який занурює нас в атмосферу та розповідає про подорож гайстра. А завдяки Стасу Говорухіну все це виглядає круто і на сайті, де пляшку можна замовити за кілька кліків.
HAISTER — це не просто джин. Це історія про чи то людину, чи то птаха, що подорожує світом, але завжди повертається додому. Підсумовуючи все вище сказане, ми отримали автентичний, артовий, дивний український бренд. Саме так ми бачимо українськість в дизайні. Хтось може сказати, навіщо так ускладнювати сторітелінг ти дизайн? а ми скажемо: щоб перевиконати план по передзамовленням в 5 разів.
У нас все.