Кейс: слоган для міста Червоноград

Ми в Sasquatch Digital полюбляємо виклики й незвичайні завдання. Це чудова нагода отримати новий досвід і проявити себе в інших напрямках. Коли агентство отримало завдання створити слоган для міста, ми розуміли, що легко не буде, а викластися доведеться на 200 %. Яким вийшов результат — читайте в цьому кейсі.

Завдання слогана

Нещодавно в Червонограда з’явився новий логотип. Нам потрібно було створити такий слоган, який максимально відображав би дух, сильні сторони міста і водночас пасував до лого. Словосполучення обсягом до трьох слів мало не тільки бути звучним і незабутнім, але і знаходити відгук у серцях місцевих жителів, підкреслювати їхній характер і спосіб життя. А ще коли створюєш слоган для міста з історією, важливо як виділити його переваги, так і зберегти те, що у нього вже є.

Основні завдання слогана для жителів:

 • створення відчуття гордості за місто;
 • стимулювання вивчення історії регіону;
 • формування сильної особистості жителів міста.

В’їзд в місто з львiвського напрямку. Фото: www.youtube.com/c/ТелеканалБужнет/

Про місто

Червоноград — місто обласного значення, один з головних транспортних вузлів Західної України, культурний і економічний центр північної частині Львівської області.

Червоноград (до 1951 року — Кристинопіль) заснований 1692 року гетьманом Феліксом Казимиром Потоцьким. Довго залишався резиденцією польської аристократії. Розквіт міста припав на часи правління Франциска Салезія Потоцького, воєводи київського, «малого короля на Русі», який у 1756–1760 роках звів Кристинопільський палацово-замковий комплекс, що мав замкові стіни, розкішний палац і величезний парк, прикрашений фонтанами, водоспадами і штучними каналами.

У місті народилися вчені Яків Ейхенбаум (1796–1861) і Яніна Гуринович (1894–1954), художник Альфред Абердам (1894–1964) і поет Василь Бобинський (1898–1938). Спочила настоятелька Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії Йосафата Гордашевська (1869–1919), яку папа Іоанн Павло II проголосив блаженною. У мiстi викладав і прийняв сан митрополит Андрей Шептицький, зупинялися Іван Гонта і Джакомо Казанова.

Палац Потоцьких в Червонограді, Кристинопольський замок. Фото: http://camping.in.ua/ 

Місто входило до складу Речі Посполитої, Австрійської, Польської й Австро-Угорської імперій, Західноукраїнської Народної Республіки. Після входження до складу УРСР Кристинопіль перейменували на Червоноград, і він став центральною точкою Львівсько-Волинського вугільного басейну. 1 серпня 1990 року в Червонограді вперше в СРСР демонтували пам’ятник Леніну.

Знесення пам’ятника В. І. Леніну. Фото: https://zbruc.eu/ 

Не тільки своєю історією і промисловим значенням відоме це місто, але й культурною спадщиною. У районі розміщено безліч об’єктів фортифікаційного, техногенного, природного, сакрального характеру, серед них — Кристинопільський палац (1756 р.), Святодухівський костел (1692 р.), собор Святого Юра і монастир оо. Василіян (1771–1776 рр.).

Елемент фасаду собору Св. Юра. Фото: https://vmccaskey.livejournal.com 

Збір даних

Перший етап — вивчення нового логотипа.

 • Кольори контрастні, але теплі відсилають нас до корисних копалин.
 • Масивні монолітні літери шрифту Родченка асоціюються зі стійкістю і надійністю.
 • Зображення блискавки і труби передають силу й енергію гірської промисловості.

Другий етап — історичний і культурний пласти, які можуть стати основою для органічного слогана.

 1. Позиція в регіоні. У Львівській області Червоноград посідає чільне економічне місце.
 2. Енергія промисловості. Вугільна галузь завжди асоціювалася з міццю землі й сильними духом людьми.
 3. Насичена історія. За останні триста років місто пережило етапи як зльоту, так і падіння, що сприяло формуванню стійкості й потужної сили духу в його жителів.
 4. Багата культура і сильні традиції. У районі розташовано більше 100 історичних споруд, низка яких підкреслює сильні сторони Червонограда:
 • навколо міста розміщено понад 20 ДОТів Струмилівського укріпрайону;
 • у 1969–1991 рр. поблизу міста перебували три ракетні дивізіони стратегічного призначення з термоядерними ракетними комплексами;
 • з середини минулого століття місто на професійному рівні захопилося спідвеєм — з’явилися своя мотокоманда і низка чемпіонів міжнародного рівня, а Червоноград став столицею українського спідвею.

Фото: https://gorka-speedway.blogspot.com 

Третій етап — спілкування з жителями Червонограда. Яким вони бачать своє місто? Що його виділяє на тлі інших? Що вони б хотіли розповісти про своє місто в першу чергу? Ми виділили два основні пункти.

 1. Сила. Вугільна промисловість — важка праця, якою займаються тільки гідні, міцні тілом і духом люди.
 2. Гордість. Червоноград — це історія. Місто зі значною кількістю історичних місць, особистостей і визначних дат.

Пам’ятник «Шахтар», 1978 р. Скульптор — І. Садовський, архітектор — А. Консулов. Фото: https://krystynopol.info/ 

Інсайт

Що об’єднує перераховане у всіх трьох етапах?

Рішення

Першим варіантом був слоган «Місто сили» аналогічно словосполученню «місце сили» — культове або релігійне місце з сильною енергетикою. Але ми вирішили відмовитися від цього рішення, оскільки ідея була першого порядку і перетиналася зі слоганом Черкаської області.

Проаналізувавши інтерв’ю з городянами, ми звернули увагу на те, що майже кожен з них каже «моє місто», тому вирішили сфокусуватися не на місті, а на його жителях — тих, без кого місто не може існувати. Так народився слоган «Червоноград — місто сильних». Ми не тільки виділили головну перевагу, але і зберегли історію в короткій, утім ємкій фразі. Червоноград — це про людей. Про сильних людей.

Слоган максимально вiдповiв вимогам технiчного завдання та органiчно був сприйнятий владою мiста i його громадою.

Дистрибуція слогана

Чим може допомогти слоган?

 1. Пiдсилити загальну повагу до людей сильних професій (шахтарі, рятувальники, лікарі, пожежники, військові) і популяризацію образу сильної людини.
 2. Стимулювати екскурсії до шахт, що дають реальне уявлення про важливість і важкість роботи у вугільній промисловості.
 3. Заохотити до вiдвiдування заходiв, що допомагають проявити себе і побачити представників інших граней сили:
 • чемпіонати зі спідвею;
 • змагання стронгменів і пауерліфтерів;
 • марафони і забіги з перешкодами;
 • збори історичних реконструкторів;
 • виставки маслкарів, мотофестивалі тощо.

Новий слоган не тільки допомагає формуванню гордості за свій край, а й масштабується, стимулюючи до вивчення історії та формування сильних граней характеру. Зараз Червоноград — центр локального туризму, в перспективі — масштабний туристичний маршрут.

У процесі розробки слогану до туристичного брендбуку нашого міста спеціалісти агентства Sasquatch Digital тонко відчули специфіку регіону, його особливості та унікальність. Слоган "Місто сильних" — чітко відображає суть міста. Велична історія та постаті, сильна промисловість краю, міцні культурні традиції органічно поєднались у цьому гаслі. Цей слоган значно підсилить брендбук Червонограду, що дозволить нам стати більш впізнаванішими та ефективніше просувати свої культурні та туристичні продукти.

— Андрій Процик, начальник відділу культури Червоноградської міської ради

Це був цікавий проєкт, оскільки він дав можливість дізнатися нове і вивчити минуле, об’єднавши їх для створення слогана міста з насиченою трьохсотрічною історією. Із завданням ми впоралися, бо, відштовхнувшись від минулого Червонограда, підкреслили його сьогодення й заклали основу майбутнього. Також створили базу для розвитку туризму, віднайшовши стимул відвідати місто сильних людей і вражень.

— Геращенко Роман, CEO Sasquatch Digital

Команда міста:

Заступниця міського голови — Надія Земницька

Начальник відділу культури — Андрій Процик

Спеціаліст відділу культури — Юрій Гринів

Sasquatch Digital:

CEO — Роман Геращенко

Strategist — Володимир Ніконенко

Art Director — Дарина Горбачова

Client-service Director — Катерина Цабанова

Copywriter — Аріна Подорожня

3205