Художник Тарас Шевченко

До вашої уваги проєкт виконанний в рамках «Брифи місяця» від Креативної Практики. В даній роботі була висвітлена постать Тараса Григоровича Шевченка як талановитого художника та діяча свого часу.

Тарас Шевченко — унікальна постать для кожного українця. Він був справжнім мислителем, поетем, громадським діячем та художником. Однією з основних задач, при виконанні даної роботи, було саме показати цю величну постать зі сторони виконавця художніх робіт. 

Конкурентний аналіз

Була зібрана інформація відносно інших сайтів, присвячених творчості митця, проаналізовані спільні характеристики, особлива увага приділена структурі сайту та навігації, а також галереї. 

Структура сайту

Відповідно до поставлених задач була вибрана проста структура сайту з інтуїтивно зрозумілою для користувача навігацією. 

Прототипи

Наступним етапом було створення прототипів сторінок (головної, сторінка з біографією та галерея). Це допомогло структурувати інформацію, попередньо визначитись з розміщенням блоків на сторінці та кількістю візуальної та текстової інформації. 

Мудборд

Була стоврена підбірка зображень, котрі відповідали би загальному настрою, тематиці роботи. Також були підібрані референси візуальних рішень, котрі будуть трансформовані та використані на етапі дизайну сторінки. 

Головна тема — це природа, натуральність, деяка вінтажність.

Підбір шрифтів, колірної палітри

При виборі шрифтів особлива увага зверталась на те, щоб передати певну стилістику і не загубити читабельність текстів. Ще одним із критеріїв була наявність відкритої ліцензії для безкоштовного використання.

Була підібрана шрифтова пара Cormorant та MacPaw Fixel Display.

Cormorant — антиква старого стилю, добре виглядає при використанні в заголовках, декоративних написах, цитатах. Асоціюється з чимось класичним, благородним, важливим. Використовуючи цей шрифт, мені хотілось передати піднесену атмосферу, в той же час шляхетність та легкість.

MacPaw Fixel Display — гротеск, котрий чудово підходить для використання у великих обсягах тексту. Він чіткий, стриманий, функціональний, при цьому дружелюбний та грайливий за рахунок відкритої форми нарису літер.

Колірна палітра була вибрана з теплих натуральних кольорів, котра співзвучна до малюнків Шевченка. Хотілось передати натуральність, враження нібито дивишся старі рукописи.

Дизайн головної сторінки

Сторінка галереї (десктоп і мобільна версія)

Сторінка з біографією (десктоп і мобільна)

Дякую за увагу! 🧡

3
3785