Концепція прототипу для цифрової аускультації

Опис звуків дихання в легенях, які вислуховує лікар при захворюваннях органів дихання під час аускультації - це пошук асоціацій. Звук, який може свідчити про наявність повітряної порожнини (діри) в легені називається «амфоричним». Специфічний звук пневмонії описується як «звук снігу, що хрустить під ногами в морозний день», а важке ураження плеври – «звук розтирання пучка волосся біля вуха» і тд.

В рамках проекту нами був змодельований дизайн прототипу мікрофона для аускультації, розроблена логіка роботи програмного забезпечення і дизайн інтерфейсу мобільного додатку.  

                                                   Прототип

                                            Мобільний додаток
                                            База пацієнтів


В базі пацієнтів зберігається «медичний паспорт» обстежених і архів попередніх записів.

Такий підхід дає вичерпну інформацію про пацієнта і дозволяє проводити динамічний контроль потрібних параметрів. Особливо це актуально у пацієнтів із хронічною патологією бронхів при оцінці прогресування захворювання.


                               Інтерфейс для обстеження


Кожне нове звернення і дослідження супроводжується заповненням клінічної анкети для формування цілісної клінічної картини.

Для спрощення розуміння техніки обстеження кожний етап його проведення супроводжується візуальною комунікацією з чіткими інструкціями.
1472