Лайфхаки з ведення cторінок авто бренду в соціальних мережах на прикладі Suzuki Україна

Співпрацювати з автомобільним брендом – завдання з зірочкою. Чим відрізнятися від інших автомобільних брендів на просторах соціальних мереж? На перший погляд, може здатися, що всі прийоми вже використані, адже автомобільна тематика має конкретні вимоги: тут про серйозне, мінімум жартів, жодних «загравань» з підписником. Все конкретно і по суті. То де шукати фішку, що відрізнятиме бренд на фоні інших? Розповіли в агенції New Strategies Group.

Задача

Агенція отримала конкретний запит: вибудувати знання про лінійку японських автомобілів Suzuki. Витягнути бренд з однотипної колії автівок у підсвідомості споживача. Suzuki — це японська якість, доведена роками. Це комфортні сімейні авто з пригодницькою душею. Це той автомобіль, що вирізнятиме з натовпу.

Ці характеристики мали стати головними китами побудови концепції бренду. Тією асоціацією, яка б одразу виникала при згадці про Suzuki.

Проте, як розказати про це, не говорячи прямо?

Рішення

Дослідивши конкурентів NSG одразу виділили один і той же нюанс у всіх: відсутність «живих» фото. Виключно стокові знімки без натяку на реальне життя. Хотілося бачити більше українських крутих місць, сімейних подорожей, а може навіть ранкові затори. Усього цього так бракувало на «глянцевих» постах, де зазвичай авто мчить по бездоганному серпантину. Тому головною метою оновлення контент стратегії NSG зробили повний перехід на локальний крафтовий контент

Те, що здавалося важко втілити через категорію продукту (його не передаси поштою та не покладеш у кишеню до наступної зйомки) швидко стало реальністю під чітким керівництвом досвідчених креативників. Вони домовилися з клієнтом про використання тестових автомобілів для фотосесій. Команда приїжджає в автосалон, забирає Suzuki та мчить творити контент на крутих локаціях.

Вже перша серія світлин потрапила у саме серденько не лише клієнту, але й підписникам. Нарешті знайомі місця! Київське море, Софіївська площа, Бориспіль, Канів та багато інших улюблених місць.

Крім того, світлини «задихали» життям! На них з'явилися дитячі посмішки, брутальні руки за кермом, цікаві погляди — NSG знімали реальних людей з їх емоціями. 

Підхід до контент-стратегії

Свобода руху — ця ідея стала основою побудови контент-стратегії. Адже автомобіль — це те, що дарує кожному з нас свободу поїхати у будь-яке місце у будь-який час та зробити це з комфортом.

У контенті залишили прагматичність, але додали емоцію та натхнення. SMMники NSG передали відчуття задоволення від керування автомобілем Suzuki та свободу пересування. Водночас не забули підкреслити комфорт кожного автомобіля, його технічні особливості та переваги.

Уникати однотипних постів з виключно технічними характеристиками авто — це стало принципом номер 1. Таким чином народилися цікаві аутентичні рубрики. Всього 16 постів за місяць та 14 storis.

Апдейт візуального стилю

Щоб створити якісний крафтовий контент NSG також переглянули візуальний стиль бренду. Для цього врахували головні тренди у світі автомобілів та поєднали їх в єдиний образ, створивши три принципи візуальної складової сторінки.

Максимально чистий крафт з однаковою обробкою кольорів

Зведення графіки до мінімуму. Акцент на фото та продукті

У динамічних віжуалах використали реальні відео або реалістичні анімації

Рубрика “Деталі”

При виборі автомобіля кожен звертає увагу на деталі, близькі його характеру. Для прагматиків – це технічні характеристики, для естетів – це деталі інтер'єру та екстер'єру.

У цій рубриці NSG показали саме дрібнички, на які не завжди звертаєш увагу в буденному житті, проте кожна з них важлива, а часто ще й дуже фотогенічна. 

Рубрика “Best place for…”

Автоподорожі були й залишаються важливою складовою життя автовласників. У цій рубриці бренд розповідає про найкращі місця: для зустрічі заходу сонця, милування цвітінням яблуні, прогулянки з дітьми, романтичного побачення.

Саме ця рубрика стала маст хевом Suzuki, бо близька кожному. Тут ви не зустрінете «сухих» фото та фактів про локацію. Тільки емоційні світлини та дружній копірайт.

Рубрика “Suzuki lovers”

Маленька хитрість, що від початку була приречена на успіх.

NSG створили рубрику, в котрій спонукають власників автомобілів ділитися фото або сторіз з їхніми Suzuki. Найкращі фото використовують для публікацій.

UGC контент — це завжди море позитиву та прихильності. Саме він скорочує відстань між брендом та користувачем. Робить їх добрими товаришами.

Рубрика “Історія бренду”

Чи багато власників автівок знають історичні факти про своє авто?

Але ж це цікаво і багато говорить про бренд та його філософію.

NSG розповідають про Suzuki через історію бренду, персоналії, легенди та звичайно автомобілі. Тим самим відбудовують репутацію японського виробника автомобілів.

Домога Інфлюенсерів

Щоб збільшити кількість локального контенту і зробити його більш різноманітним агенція підключила локальних інфлюенсерів. Для співпраці обирали мікро та медіум інфлюенсерів. А от макроблогерів вирішили залучати в окремих випадках спец кампаній.

Чому вони пішли таким шляхом? Дуже часто у мега інфлюенсерів авдиторія не відповідає ЦА, розміщення коштує дорого, а результат не виправдовує витрат. Але, крім того, агенція залучає реальних селеб: відомих телеведучих, зірок, спортсменів.

Особливістю роботи з інфлюенсерами стала бартерна основа. Клієнт надає можливість експлуатації автівки на певний час. Інфлюенсер – реальний фото/відео відгук в мережі.

Таким чином бренд отримав ще одну категорію контенту, що демонструє чудові результати. Це дає можливість надати аудиторії інший, непрофесійний, користувальницький погляд на автомобіль.

Результати

Усі пости та сторіз NSG просувають: 70% на охоплення та 30% на залучення. При цьому щомісяця налаштовують рекламу на різні сегменти аудиторії з прив'язкою до моделей, що продаються. За рік їм вдалося охопити понад 2,7 млн. цільової аудиторії на частоті 6+, отримати понад 200 тис. реакцій до постів та сумарне залучення сторінок до 1,5 млн. дій. Щомісячне охоплення кожної соцмережі становить 1,2, а аудиторія, що залучається, понад 30+ тис. осіб для однієї соцмережі.

4642