Левел-ап спільнот “Чудо-Чадо” у соцмережах

Бренд “Чудо-Чадо” на українському ринку дитячого харчування існує понад 15 років. За цей час бренд здобув любов і довіру українських мам та вийшов на друге місце за споживанням у своїй категорії. Проте, конкуренція на ринку дуже висока і щоб утримати позиції потрібно постійно розвиватися і вдосконалюватися не тільки у виробництві, а й в комунікаціях, особливо у соцмережах. Ми допомогли команді “Чудо-Чадо” зробити левел-ап у контенті в Facebook та Instagram і привернули увагу мам, які вперше познайомили своїх малюків з продукцією бренду.

Пошук ідей для вдосконалення

Аналіз спільнот бренду у порівнянні з його конкурентами – благодатне поле для пошуку ідей і вдосконалень. От що ми з'ясували:

Практично всі гравці категорії концентруються на рості підписників і охопленнях, а не на залученнях.

Більшість брендів практично не працюють з ситуативами та анімацією, і перевантажують пости текстом.

Тож, хто утримає високі позиції у просуванні та підтримці залучення у спільнотах та високу якість контенту, той і переможе у конкуренції за увагу споживачів.

Але всі ці зміни не мають сенсу без загальної концепції спільнот, тому що саме вона задає тон сторінкам і визначає через які рубрики будуть розкриватися УТП продуктів “Чудо-Чадо” та формуватися ціннісне сприйняття бренду у залученої аудиторії.

Нова концепція спільнот

Ми вирішили побудувати комунікацію навколо концепції “Відкриваємо світ разом”. Адже народження і виховання дитини кардинально змінює сприйняття світу людиною. По суті, батьки відкривають цей світ знову разом з малюком, і однією зі складових оновленої реальності стане продукція “Чудо-Чадо”.

До впровадження змін у комунікації з аудиторією ми підійшли дуже делікатно, адже спільноти вже мали велику кількість прихильників, які звикли до певної подачі контенту. Тому тон оф войс ми залишили таким яким він і був, – дружнім та позитивним, – тільки додали до нього нотки фану і легкого гумору.

Тексти скоротили до 250 знаків, а щоб всі повідомлення в рамках посту були донесені до споживачів, частину смислових навантажень перенесли на віжуали. І, звичайно ж, інтегрували продукцію “Чудо-Чадо” у кожний пост.

Напрямок контенту

Весь контент ми умовно поділили на три рубрики: “Батьківський щоденник”, “Щоденник дитячих пригод” та “Ігротека”.

В рубриці “Батьківський щоденник” ми писали про різні лайфхаки щодо виховання дітей з яскравими прикладами та історіями з інших сімей.

У “Щоденнику дитячих пригод” бренд-герої “Чудо-Чадо” у жартівливій формі розповідали про дитячі подвиги та пригоди, що трапляються під час знайомства дитини зі світом. А в кінці кожної публікації нагадували батькам, що на відкриття та вчинки потрібна сила та енергія, які дають малюкові продукція “Чудо-Чадо”.

Оскільки мами – це дуже активна аудиторія і люблять “грати” в соціальних мережах, ми продовжили публікацію ігрових інтерактивних постів в рубриці “Ігротека”.

Новий візуальний стиль

До дизайну постів ми підійшли наступним чином: 50% контенту створювали на основі якісних фотографій зроблених вручну, а другі 50% – на основі графіки, що забезпечила відмінну інтеграцію бренд-героя “Чудо-Чадо”.

Ми також збільшили кількість відеопостів, адже за статистикою вони отримують до 21% більше взаємодій, ніж статичні пости.

При цьому з огляду на специфіку зйомки відео з діточками, частину динамічного контенту ми створювали за допомогою анімацій.

Основною фішкою нового візуального стилю стало оформлення плитки в Іnstagram з чергуванням крафтових і дизайнерських постів.

Серед основних елементів дизайну – персонажі бренду і намальовані фрукти, виконані в стилістиці стікерів, що доповнили загальний вид ілюстрацій.

За допомогою мінімалістичних композицій ми зробили сильні акценти на продуктах, вивели єдиний візуальний стиль і посилили зчитування комунікаційних повідомлень.

А яскраві кольори та діти-моделі, яких ми підбирали спеціально під бренд, допомогли нам диференціюватися від конкурентів і перетворити контент на цікаві історії для малюків та їхніх батьків.

Просування спільнот

У просуванні спільнот дотримувалися наступної тактики:

Ставили на промо всі пости без винятку, щоб підтримувати постійну активність у спільнотах та збільшувати органічне охоплення аудиторії.

Розподілили бюджет на охоплення і залучення 50х50. Ставка на залучення дозволила нам збільшити кількість лайків, шерів та коментарів під постами, а ставка на охоплення — знизити ціну на контакт з контентом і посилити знання серед аудиторії.

Всі пости просували на однакову суму, що допомогло нам вивести бенчмарки за охопленням та залученням для кожного посту.

Результати

Зміни у контенті та стратегія просування спільнот добре позначилися на загальних результатах. За 6 місяців спільноти бренду “Чудо-Чадо” охопили понад 1,5 млн українців і залучили понад 450 тис. осіб.

Проте це тільки початок. Наше партнерство з брендом триває, тому попереду нові цікаві активації та ще більше яскравих історій для дітей і батьків. 

1543