«Мамині гостинці»: брендинг ТМ пельменів та вареників

Агенція Wizart здійснила брендинг торгової марки вареників та пельменів. По завершенню проєкту у Чернівцях з'явився новий бренд напівфабрикатів «Мамині гостинці».

Завдання

Порівняно із «заводськими» ТМ, наші пельмені програвали через відсутність пакування і власної назви, були майже непомітними серед «конкурентів» у морозильних камерах. Перед нами постало завдання створити для пельменів концепцію, яка би транслювала сімейні цінності, домашнє тепло та екологічність. Також метою проєкту була розробка впізнаваної упаковки, яка би не губилася серед різноманіття напівфабрикатів у холодильниках супермаркетів.

Замовник

«Мантулки» – це мережа пекарень у Чернівцях, де споживачі можуть поласувати різноманітною випічкою. Керівництво пекарні прийняло рішення заснувати власну ТМ пельменів і вареників ручного ліплення. Виготовляють їх із екологічних фермерських продуктів. Наразі асортиментна лінійка нараховує 15 SKU.

Процес

Розробляючи стратегію і позиціонування ТМ пельменів і вареників, ми здійснили аналіз ринку заморожених напівфабрикатів і простежили тенденцію до зростання попиту на ці продукти. Це зумовлено пришвидшенням темпів життя, урбанізацією, зміною раціону населення, виробництвом м'яса-органік, зменшенням розміру домогосподарств та часу на них.

Також ознайомилися із конкурентним середовищем і визначили, на які «швидкі продукти» є найбільший попит. Отже, орієнтири, за якими обирають бажаний продукт, такі: від ферми до столу, вибір місцевих продуктів, демонстративне споживання, швидке приготування у зв’язку із браком часу. Люди хочуть купувати екологічно чистий продукт із чесним складом – такою є тенденція у всьому світі.

Орієнтуючись на висновки дослідження та на завдання замовників, ми створили брендингову концепцію «домашніх напівфабрикатів», яку реалізували вербально та візуально.

Вербальна та візуальна концепції

Для нейму ми прийняли рішення обрати варіант, який передає атмосферу домашнього затишку, душевність, сімейні цінності, екологічність, ми розробили нейм – “Мамині гостинці”. Він транслює всі повідомлення споживачеві: ніби мама передала гостинчик дітям, смак, як вдома, натуральність тощо. Підсилили назву слоганами: “Саме ті - домашні”, “Смачно, бо мама зліпила”, “Мама - найкраща майстриня”.

Ми розробили фірмового персонажа – це мама, яка готує пельмені та вареники. Зважаючи на те, що асортиментна лінійка досить велика, було прийнято рішення створити різні сюжети: на упаковці вареників із грибами та картоплею мама збирає гриби, із вишнею – вишні, із сиром та родзинками – ліпить тісто, на упаковці пельменів із говядиною та свининою – куховатить біля плити тощо. Фірмовий персонаж постає на різних упаковках у різних образах, що акцентує увагу на розмаїтті виробів. Назву ми прописали у стилі леттерін. Також ми розробили фірмову палітру, визначили додаткові шрифти, способи їхнього написання тощо.

Пакування

Наші фахівці звернули особливу увагу екологічності упаковки. Ми відмовилися від поліетилену та пластику і надали перевагу картонній обичайці, яка фіксує екомішечок із напівфабрикатами. Завдяки цьому рішенню вдалося зберегти асортимент із 12 SKU (друк таких упаковок припустимий у невеликих тиражах), скоротити поліграфічні витрати і посилити концептуальність продукту – «Натурально і смачно, як вдома».


Результат

Ми отримали схвальні відгуки від замовників проєкту, які зауважили, що після брендингу ТМ пельменів та вареників за кілька місяців продажі помітно зросли.

«Усі наші сподівання справдилися. По-перше, пельмені в цій упаковці мають дуже красивий вигляд в холодильнику, по-друге, наш бренд став справді впізнаваним. І, до речі, ми простежили зростання продажів». Людмила Столяр, замовниця.

Команда

Agency: WIZART

Strategist: Igor Suvorov

Art Director: Nataliya Suvorova

Designer: Artem Dvorzhak, Nataliya Suvorova

Copywriter: Yuliia Patsaraniuk

3D Visualization: Dmitriy Saveliev

Motion: Alexander Romanenko

2834