Масштабний ребрендинг IT-компанії Boosta: вперше за 8 років

Динамічний логотип, полум`яний фірмовий колір та платформа з генератором патернів – усе це про новий брендинг Boosta. Над оновленням візуального стилю компанія працювала спільно з дизайн-бюро Spiilka. Це перший ребрендинг IT-компанії з моменту її заснування у 2014 році.

То хто такі Boosta?

Сьогодні Boosta — це міжнародна ІТ-компанія, в якій працюють більше 600 фахівців з 11 країн. А ще це успішні онлайн-продукти, якими користуються сотні тисяч клієнтів з усього світу, та, навіть, власний інвестиційний фонд Burner.

Здається, неймовірно? Так і є, але почалося все у 2014 році в київській квартирі одного з фаундерів. Тоді це був маленький проєкт, над яким працювала команда з 4 осіб.

У момент заснування компанії був створений неймінг, що походить від англійського слова “boost” — бустити, покращувати, підвищувати, та фірмовий стиль, який слугував компанії більше 8 років. Аж до сьогодні.

Але зі зміною масштабів бізнесу настав час оновити візуальну комунікацію. 

Основне завдання

  • Поліна Кучковська, HR-директор у Boosta:

Ми сформували доволі цікаве завдання — розробити бренд Boosta таким, який буде демонструвати усі наші особливості та переваги. До них, зокрема, належать постійний розвиток, пошук найкращих рішень та відповідальність за результат. Бо саме цим ми відрізняємося, це наш каталізатор росту. Простір для креативу існував великий, але важливо було не втратити нашу сутність.

  • Анастасія Говорун, Head of PR у Boosta:

Іншим вагомим поінтом для нас стала унікальність та універсальність брендингу. Ми комунікуємо з аудиторією на багатьох платформах: як в онлайні, так і в офлайні, як у LinkedIn, так і на івентах. Тому нова айдентика повинна була бути багатогранною та водночас легко зчитуватися в різних форматах.  

А цільова аудиторія Boosta яка?

  1. Основа будь-якого IT-бізнесу — це люди, команда. Адже саме вони перетворюють ідею у продукт, у реальність. Тому основний сегмент аудиторії — це, звісно ж, спеціалісти компанії. А їх у Boosta більше 600!

    Які вони? Круті та прогресивні незалежно від свого віку та статі. Хоча Boosta може похизуватися крутою статистикою стосовно гендерної рівності: у компанії працюють 51,5% жінок та 48,5% чоловіків. А їхній середній вік — 29 років.
  2. Інший важливий сегмент – це команди стартаперів, які хочуть завоювати цей світ своїми продуктами. А ще вони хочуть отримати інвестиції від фонду Burner:)
  3. До третьої, але не менш вагомої частина аудиторії, входять партнери, колеги, представники ЗМІ та всі, хто дотичний до ІТ-бізнесу. 

Формула брендингу: 60% IT-мінімалізму + 40% зухвалості

Як зберегти цінності компанії, але водночас освіжити бренд? Думали-гадали, а зрештою створили формулу, на яку Boosta тепер орієнтується завжди.

До 60% експертизи та надійності компанії додали 40% зухвалості та драйву. І все це візуалізували! 

  • Вова Смирнов, дизайн-директор у Spiilka: 

Якщо спрощувати, у роботі з IT-індустрією є два підходи до розробки айдентики, які залежать від типу та розміру компанії. Є великі корпорації, які обирають мінімалізм, один акцентний колір та зрозумілий символізм. А є рок-гурти (зазвичай, невеликі компанії), які хочуть і можуть дозволити собі в айдентиці будь-що.
Boosta — велика ІТ-компанія, якій вдалося зберегти в собі зухвалість та швидкість малої. Тому ми з самого початку хотіли дозволити собі більше, ніж прийнято у "великих та серйозних". Звідси — і динамічний логотип, який регулюється рівнем "зухвалості", і незвичне для IT поєднання кольорів, і цікаві композиції промо-матеріалів.

Нове лого

Попередній логотип, створений 8 років тому, містив у собі знак нескінченності. Він символізував постійний розвиток як самої компанії, так і її команди. В оновленому лого цінність росту та досягнення нових вершин зображено через геометричну фігуру, кут нахилу якої зростає вверх. 

Новий логотип є доволі динамічним, адже має чотири різні версії з чотирма нахилами кутів — від помірного до масштабного.

На іконці для соцмереж зображена перша літера назви компанії – B. Щоб не відступати від бренд-стилю, вона також має свій нахил. 

Нові кольори

Важливу роль у новій айдентиці відіграє кольорова гама. Основний колір бренду тепер – полум`яний.
Spiilka запропонувала не змінювати колір суттєво, але зробити його більш цікавим та складним. Це ще й гарантія того, що нова айдентика не вплине кардинально на впізнаваність компанії.

Додатково обрали ще 5 кольорів: від блакитного, що ілюструє експертизу та надійність Boosta до яскраво-рожевого, який символізує зухвалість, драйв компанії та відсутність страху бути різними. 

Технологічність + нова айдентика = патерн-генератор

Команда Boosta надихнулася новим стилем та створила власний патерн-генератор, який створює візерунки з фігури логотипа в різних фірмових кольорах.

Тепер у Boosta більше мільйона різних патернів, які можна легко створити лише в кілька кліків. На платформі генерування необхідно налаштувати величину фігур, їхню кількість і відстань між ними, бажані кольори, фон та провести стрілкою по екрану. Усе – новий унікальний патерн готовий! 

Що по фото? 

Якщо вже додавати динаміку, то додавати її всюди! Навіть до обробки фото. Такий прийом демонструє масштабність, амбіції компанії та її фахівців. 

Воу! Це ж новий мерч!

Перевага нового брендингу в тому, що він продуманий до деталей, універсальний та дає простір для креативу під час розробки сувенірної продукції.

Крутий мерч – це фішка Boosta, адже в компанії існує корпоративна культура подарунків. Фахівці отримують класні презенти в свій перший робочий день, на дні народження та річниці роботи в компанії, а ще на весілля, народження дітей тощо.

Навіть у честь ребрендингу для кожного з команди Boosta підготували свій Rebranding Pack. Так, для кожного з 600+ людей у 11 країнах світу!

Boost your life разом з Boosta та let’s do great things together!

Команда проєкту

Boosta

Дмитро Бондар, СЕО
Ярослав Баклан, Managing Partner
Анастасія Говорун, Head of PR
Поліна Кучковська, HRD
Сергій Горєлов, Art Director
Анна Холодова, Graphic Designer

Spiilka

Вова Смирнов, дизайн-директор проєкту
Настічка, меджік тач партнер проєкту
Бо, арт-директор і дизайнер проєкту
Ані, all-in-one менеджер

1
5650