Ми створили “автосервіс у смартфоні” для українського дилера Renault, Volvo та Mitsubishi

Команда WEZOM cтворила сервісний застосунок для провідного автодилерського центру України. Користувачі можуть в два кліка замовити майже будь-яку послугу: від техогляду, до замовлення нового авто.

Сучасний дилерський автобізнес – непроста робота. Недостатньо просто продати людині автомобіль, потрібно забезпечити їй належний рівень сервісу та технічного обслуговування на роки вперед. А якщо йдеться про великий дилерський центр із тисячами клієнтів, то без діджитал-інструментів із цим завданням ніяк не впоратись.

З проблемами сервісу до нас звернувся провідний автодилерський центр України – компанія "Арма Моторс". Автолюбителі знають її як офіційного дилера Renault, Volvo та Mitsubishi. За 23 роки на ринку компанія здобула солідну репутацію та продовжує зміцнювати її. Перед війною центр щомісяця продавав близько 200 нових автомобілів.

Обслуговування автомобілів у таких масштабах стає дуже ресурсомістким завданням. Щодня до сервісних центрів компанії заїжджають близько сотні власників Renault та до тридцяти власників Volvo. Навіть рутинна обробка заявок почала з'їдати забагато часу та ресурсів, адже бізнес продовжував зростати. Стала очевидною необхідність надати клієнтам зручну платформу для керування автосервісом, бажано з телефону.

Зміст проекту

У грудні 2020 року хлопці з Арма Моторс звернулися до нас зі своїми ідеями щодо створення мобільного застосунку, й ми з радістю відгукнулися. Вони хотіли створити "сервісний центр у смартфоні", який автоматизує комунікацію з клієнтами, розвантажить менеджерів компанії, надасть користувачам нові можливості обслуговування.

Свою мету ми визначили так: створити кросплатформну мобільну програму для автомобільного сервісу, з сучасним дизайном та інтеграцією в цифрову екосистему компанії.

Ця мета передбачала розв'язання низки завдань:

 • розробити UX/UI дизайн;
 • створити функціональний застосунок та адмінпанель до нього;
 • забезпечити інтеграцію програми з сервісом 1С.

Проект швидко пройшов початкове узгодження та нульовий спринт, вже у лютому 2021 року закипіла робота над мобільним додатком MyService.

Як обирали технології

Клієнт потребував універсального рішення під iOS та Android за розумні гроші, тому ми вибрали для розробки кросплатформний фреймворк Flutter. Для повідомлень у програмі використовували Firebase.

Адмінпанель програми реалізована як SPA. Бекенд використовував PHP та GraphQL, що забезпечило належну продуктивність та зручність кодингу.

Кінцевий стек технологій виглядав наступним чином

 • Laravel
 • PHP8
 • MySQL 8.0
 • GraphQl
 • React.js
 • Apollo
 • Flutter

Як звітували перед клієнтом

Ми працювали за звичною моделлю T&M – розбили всі завдання на 10 спринтів по 2-4 тижні, сформували команду. Звітність за кожним спринтом була дуже докладною – ми вели документ із репортами, у якому ретельно фіксували результати виконаної роботи та за необхідності презентували їх.

З боку клієнта комунікація була на висоті – менеджери Арма Моторс дуже чуйні та професійні. Ми завжди могли отримати від них зворотний зв'язок або уточнення щодо тонкощів бізнесу. Багато в чому завдяки цій злагодженості команді вдалося уникнути типових помилок та закрити всі поставлені завдання без зволікань.

Складнощі розробки

Застосунок створювався з прицілом на інтеграцію із сервісом 1С, яким користувалася компанія. Вже на ранніх етапах до роботи залучили фахівців третьої сторони - вони мали у своєму розпорядженні базу даних та добре розуміли бізнес-процеси Арма Моторс.

Але під час розробки функціоналу з боку 1С виникли суттєві складнощі, логіку інтеграції довелося переглядати. За фактом це означало затягування всього проекту та відстрочення релізу. Для клієнта така ситуація була дуже болісною.

Наша команда вирішила зробити для клієнта "хід конем" - реалізувати частину функціоналу, зав'язаного на 1С, безпосередньо через власну адмінпанель. Це означало різку зміну затвердженого плану та обіцяло декілька безсонних ночей програмістам, проте дозволяло швидко залити продукт до AppStore та PlayMarket.

І ми це зробили! Це був найскладніший місяць. Потрібно було все протестувати, здійснити реліз, а також регресійне тестування у найкоротший термін. Були свої нюанси – застосунок має дві мови, був баг із перемиканням (не всі переходи спрацьовували). Зробили hot fix, оновили збірку й все налагодилося

Влада Біла, project manager at WEZOM.


На релізі додаток також мав певні проблеми з СМС-розсилкою, але загалом завдання було виконане. Платформа пішла у реліз, вона добре виглядає та добре працює.

Чого ми досягли

Застосунок MyService надає автолюбителям зручний особистий кабінет з широкими можливостями - від заявки на діагностику, до купівлі страховки та розрахунку кредиту на новий автомобіль. З іншого боку, співробітники компанії отримали дуже цінні можливості щодо клієнтського менеджменту та аналітики фінансових даних. І все це – в актуальному та красивому дизайні.

Користувач може додати до свого профілю один або кілька автомобілів. Корпоративні клієнти можуть додати автопарк. Необов'язково вбивати дані машини вручну - можна відсканувати VIN-код на кузові, і система підтягне інформацію автоматично.

У застосунку можна легко та просто оформити повний спектр послуг - страховку, автосервіс, кузовний ремонт, підбір та замовлення автозапчастин. Що завгодно, аж до покупки нового автомобіля.

Ось лише деякі ключові фішки MyService:

 • вхід без пароля - реалізована авторизація за TouchID та FaceID;
 • замовлення нового автомобіля прямо з телефону. Користувач може оформити в MyService покупку авто та відстежувати статус виконання заявки – буквально від виробництва до постачання в Україну;
 • фінансовий калькулятор, який дозволяє розрахувати прямо у застосунку вартість будь-яких послуг, спланувати виплати за кредитом на покупку автомобіля;
 • знижки та акції. Особистий профіль клієнта відкриває широкі можливості програми лояльності. Кожен клієнт отримує індивідуальні знижки на сервіс, своєчасно дізнається про акції компанії;
 • можливість залишати заявки на сервіс у два кліки. Якщо користувачеві потрібен сервіс, він вибирає у додатку вільний часовий слот у зручному для нього сервісному центрі, а також оптимальний спосіб зв'язку з менеджерами. Все інше – справа техніки;
 • архів для користувача. Застосунок зберігає всю історію заявок на обслуговування, включно з фактичною вартістю виконаних робіт.

Фішки адмінпанелі

Ми прагнули надати менеджерам компанії інструменти, які дозволять заощаджувати час на рутині та отримувати набагато більше даних щодо роботи з клієнтами. Адмінпанель надає низку можливостей:

 • наочна статистика з продажу та заявок за звітні періоди - дані оформлюються у графіки, які не соромно показувати на презентаціях;
 • зручна база даних користувачів, їх можна фільтрувати за різними категоріями. Окремо реалізовано й базу даних щодо автомобілів;
 • не менш зручна база щодо співробітників - з контактними даними та показниками обробки заявок;
 • можливість централізовано керувати акціями для клієнтів та програмою лояльності. Це дуже полегшує адресний сервіс, на якому тримається автодилерський бізнес.

Результати розробки

Застосунок для Арма Моторс виглядає дуже просто і дозволяє користувачеві отримати будь-який автосервіс у три кліки на смартфоні. Але за цією простотою ховаються багаторівнева логіка, оцифровані бізнес-процеси та об'єднані бази даних. В нашої команди є чим пишатися - вона реалізувала весь базовий функціонал платформи на боці бекенду, до того ж зробила це дуже швидко та ефективно.

Наразі MyService інтегрується з необхідним клієнту обліковим сервісом, але можливості адмінки залишаться та слугуватимуть компанії гарним резервом на всі випадки життя. Команда WEZOM працює над новим функціоналом. У майбутньому за допомогою програми можна буде не лише замовити покупку авто, але й сплатити за нього.

Застосунок вийшов у сторах у листопаді минулого року та зібрав чимало позитивних відгуків, хоча всі плани Арма Моторс перевернула війна. Сьогодні компанія працює як об'єкт критичної інфраструктури, її техніки ремонтують та обслуговують машини за попереднім записом. У тому числі - за допомогою запису через програму. З 1 квітня центр навіть відновив продаж автомобілів у дистанційному форматі.

Ми переконані, що сьогодні для України важливим є кожен бізнес, що працює. Адже для країни, що воює, як ніколи важливі робочі місця та податкові надходження. І ми готові сприяти розвитку будь-якого бізнесу, надаючи командам нові можливості. Все буде Україна!

465