Місця здоров’я: айдентика Health Pilgrims від Vandog Agency

В одному кейсі про лікарів, громадян ЄС та США, відпочинок в Україні та як все це об’єднати в одне ціле.

Є таке діло — рівень стоматології, офтальмології та косметології, ба більше, протезування в Україні спонукає мешканців далеких й дуже далеких країн бачити уві сні, як їм латають здоров’ячко в нашій країні.

Це ми про кого?

Експати в Україні та українські експати, громадяни США та Канади, Німеччини та Франції, а також країн Центральної Азії. Які прагнуть якісних послуг та мають корпоративну страховку, але остання часто не поширюється на всі запити.

Вони і є ключовим сегментом ЦА, з якою нам випало працювати.

Ок, зрозуміло! Що за клієнт, чого хотів?

До нас звернулася команда однодумців, які знайшли місця здоров’я в Україні та вирішили поділитись ними зі своїми клієнтами. А саме — запустити консьєрж-сервіс із медичного туризму.

Задача — розробити все з нуля! Починаючи з неймінгу та айдентики, закінчуючи комунікаційною стратегією. Але з умовою, що результат повинен доносити повідомлення: “В Україні круто все, зокрема і лікування”.

Ну і тут понєслась...

Реалізація

Сотні варіантів народилися під час штормінгу, здесяток взяли в роботу, зупинилися на чотирьох. Їх і показали клієнту.

WOWCARE призвела до WOW-ефекту (не плутаємо з World of Warcraft та Ukraine WOW — перші були раніше, другі пізніше).

І ми пішли доопрацьовувати — придумували айдентику та комунікаційну стратегію.

Спочатку нас зачепила головна заповідь мінімалізму Less is more, та наша WOW-варіація на неї.

Зрештою зупинились на меседжі WOW IS SIMPLE. Хочеш WOW-TRIP, WOW-DENTISTRY, WOW-ZONE та навіть WOW-BAR? З WOWCARE це буде SIMPLE. 

Новий виклик

Сказати, що клієнт зреагував добре, це нічого не сказати. “Ідея супер, айдентика та меседж агонь”, — якось такі вирували емоції, одним словом Запакуйте.

Тому ми взагалі не очікували того, що трапилось далі. Раптом щось йде не так — клієнт вирішує, що Україну з крутістю краще не ототожнювати та змінює вектор: “Тепер ми говоримо, що в Україні можна не тільки якісно полікуватися, а й добре відпочити. Як провести відпустку з користю. Додатково бренд повинен викликати відчуття впевненості та надійності. Бути старшим”.

І наша ретельно опрацьована WOWCARE летить у смітник. Але була і добра новина — концепт HEALTHY PILGRIMS начебто ок, тільки healthy змінюємо на health.

Взяли паузу, видихнули, зробили. 

Що в результаті вийшло?

Міжнародний, надійний консьєрж-сервіс Health Pilgrims, який пропонує не просто медпослуги, супровід в питаннях проживання й логістики, а й повноцінний відпочинок.

Пояснити 3 словами? Лови! Відпустка + Здоров'я + Естетика

Що з ідеєю?

Пілігрими — подорожувальники та мандрівники в пошуках сакральних місць, натхнення і абсолютно нового досвіду.

Health Pilgrims — люди, які так само об'їздили всю Україну, щоб знайти для своїх клієнтів місця здоров'я. Але це не просто про лікування, а й про знайомство з українською культурою, визначними місцями, кухнею і головне — українцями.

Графічним продовженням ідеї став логотип з історичним присмаком. Для зображення частинки Pilgrims використали дещо осучаснений готичний шрифт, для Health ми підібрали гуманістичний гротеск. 

Попервах вирішили йти з меседжем Broaden Your View — бренд, який розширює твій горизонт та світосприйняття. Щоб відобразити це в айдентиці ми перебрали безліч форм і прийомів. 

Але врешті-решт стратегічні роздуми та пристрасні штормінги привели нас до лаконічного More than — більше ніж лікування, більше ніж відпочинок. Та зірки, якій ми дозволили розкритись, адаптуючись під різні формати носіїв.

І ідея засяяла...

А що з комунікацією?

В комунікації вирішили піти від речей, що містять у собі українську ідентичність та спонукають дізнатись більше про Україну. Для цього підготували копірайтинг та ілюстрації на тему: What is… kobza, namysto, banush, vertep?  

А пін буде?

Буде, сказав наш art та розробив мерч, де головною зіркою став наш логотип.

Так шо?

Ця історія про те, якою б крутою ідея не була, та як би не подобалася, треба бути в змозі від неї відмовитися та швидко розробити новий варіант, який потребує бізнес та й ринок загалом.

Й про те, що добрячі кейси потребують добрячих штормінгів, дослідження, опрацювання та комунікації. Тільки така колаборація дозволить вийти із ситуації “Х'юстон, у нас проблема” та отримати результат, з яким хочеться поділитися. Що загалом і зробили.

1985