МІЖНАРОДНИЙ РЕБРЕНДИНГ ДЛЯ REEVA В SMM

ЗАВДАННЯ

В 2022 році відомий виробник продукції швидкого приготування Rollton компанії "Маревен Фуд Європа" оголосила про зміну власника – 100% частки уставного капіталу компанії придбав новий інвестор із В’єтнаму Jelmond Ltd. Перед компанією постало завдання відкрити яскраву і смачну сторінку нової історії – лонч на ринку України і Європи міжнародного бренду REEVA, відомого більш ніж в 40 країнах світу.

Перед нами ж стало завдання з підтримки лончу через соцмережі в декількох країнах: Україні, Польщі, Румунії, Молдові та країнах Балтії, зберігши здобуту аудиторію категорій для попереднього бренду. Окремо, вперше в історії бренду REEVA, реалізувати запуск комунікаційної платформи. 

РІШЕННЯ

Ми розробили й реалізували нову контент-стратегію направлену на побудову рівня знання і лояльності до бренду REEVA, інтегрувавши корпоративний дизайн згідно з новим бренд буком. Нативно донесли до користувачів переваги й позиціювання, а також врахували логістику - через неможливість постачання продукції із західних країн в Україну робити традиційні зйомки ми не могли. Але замість того, щоб зупинитися на цьому, ми почали шукати альтернативні рішення. Як завжди комплексні.

ІДЕЯ КОМУНІКАЦІЇ

REEVA це інноваційний та позитивний бренд. Він стає джерелом натхнення та запорукою щасливого дня для сучасних людей, які обожнюють смачно поїсти, при цьому хочуть більше часу приділяти собі та своїм близьким. Ключовий меседж для ринку України "Все буде смачли-и-иво!", а для ринків Європи "HappyGoodness!". І нашим першим завданням стала адаптація комунікаційної ідеї бренду і створення яскравого і апетитного контенту.

«Усе заради смаку» - на цьому зосереджувалась нова платформа. Справжній, творчий, поживний, щасливий - ключові атрибути комунікації. Залишилось придумати як їх донести аудиторії? Легко! Для цього є соціальні мережі. А що люди роблять в них? Вірно - проводять багато часу. Тож ми запропонували аудиторії проводити час в соцмережах, як раз тоді, коли вони їдять чи готують з Reeva. «Час разом з Reeva» – це дійсно смачливий час. Бо аудиторії смачно й вона щаслива. А ми зі свого боку розповідали їм у своїх публікаціях, як про продукт, так й про те, як він робить життя споживачів цікавішим.

КОНТЕНТ-СТРАТЕГІЯ

Ключовими платформами для розвитку бренду, створення та реалізації стратегії позиціювання обрали Instagram та Facebook. При цьому контент створювався не тільки для українського ринку, але й для п'яти європейських країн. Подивитись на сторінки можна за посиланнями:

Декілька сторінок створили з нуля, а частину оновили на базі сторінок бренду Rollton. Це дозволило зберегти частину старої аудиторії. Нашому комʼюніті менеджеру, яка пройшла всі стадії реінтеграції сторінок з тех підтримкою Facebook, ми поставили моральний памʼятник =).

В процесі створення контенту було враховано особливості дизайну, копірайтингу, а також різноманітності продукції REEVA. В "tone of voice" же потрібно було стати другом для своєї аудиторії. Ми хотіли, щоб наші клієнти насолоджувалися життям, грали й отримували задоволення від їжі. Щоб зробити контент більш апетитним, ми додавали до текстів слова, які наголошували на смаку продуктів. Також ми враховували етнічні особливості та ставлення споживачів до бренду.

Сам контент було розділено на три основні категорії: товарний, іміджевий та розважальний. Така система значно покращила ефективність комунікаційних повідомлень до аудиторії. Одним з викликів було поєднання на одній сторінці контенту продукції з різним функціональним і емоціональним призначенням, адже REEVA відома, як продукцією швидкого приготування, так і асортиментом для справжніх кулінарів. Кожна категорія це унікальний копірайт, ситуації споживання та нюанси при створенні фото.

ВІЗУАЛЬНИЙ СТИЛЬ

Візуальний стиль мав вирішити ще одну проблему – позбутися ефекту «штучності» від стокових зображень, які так чи інакше лягали в основу всього контенту. До того ж довелося створити єдину систему кольорів, шрифтів та елементів для всього контенту та для всіх країн, щоб працювати на впізнаваність бренду. Це особливо важливо на етапі лончу, коли бренд невідомий цільовій аудиторії.

Основним кольором обрали темно жовтий колір з брендбуку, через його позитивні конотації, які передають тепло, індивідуальність та незалежність. Далі опрацювали колор-код і запропонували нову привабливу стилістику.

Для ринку в Німеччині метою було розробити візуальну комунікацію для нової продуктової лінійки макаронів швидкого приготування в азійському стилі для німецьких споживачів. Це було викликом не лише для клієнта, а й для нашої агенції. Необхідно було розробити стилістику та контент, який був би релевантним азійській лінійці та викликав відгук у споживачів у Німеччині. Тому тут зображення відобразили в темно-червоних тонах з азійськими мотивами.

Розмір зображень зробили квадратним 4 на 4, замість звичайного 4 на 5, через те, що в західних країнах такий формат краще прижився. 

ФОТОРЕАЛІЗМ

Однією з вимог клієнта було робити реалістичний контент, максимально наближений до ситуацій споживання. Тому в основу контенту ліг фотореалістичний дизайн. Такий підхід з одного боку дозволяє відображати бажання бренду чесних відносин зі споживачем, а з іншого дозволяє позбавитися більшості недоліків звичайного фотостокового контенту. Всі зображення створювалось з присутністю продукту на фоні із двоколірним градієнтом та смугами. Це додало динаміки зображенням та дозволило приховати погрішності тіней та світла. Крім того, ми провели додаткову фотосесію з фудстилістом, завдяки чому отримали високоякісні зображення страв, з якими далі можна було працювати при створенні композицій з пакуванням. Це також дозволило трохи зменшити ефект «штучного контенту».

ФОТО З ЛЮДЬМИ

Фото з людьми ми підбирали на фотостоку так, щоб вони були схожі на нашу цільову під час ситуацій споживання продукту. Для інтеграції продукту ми створили спеціальні плашки, на яких можна розміщувати текст або продукцію бренду. В результаті цієї роботи комбінація яскравого фону, зображень смачних страв та продуктів допомогла створити динамічний та гармонійний візуальний контент, який допоміг бренду виділитися на ринках.

АНІМАЦІЇ

Для всього контенту ми окремо працювали з елементами їжі в кадрі. Так левітуючі овочі в дизайні доповнювали композиції, роблячи їх яскравішими та більш привабливими. А фотографії відображали основний принцип бренду – насолоду їжею. Особливо цікаво це виглядало в анімаціях. Ось декілька прикладів:

РЕЗУЛЬТАТИ

На поточний момент рекламна кампанія ще діє. За 9 місяців ми встигли охопити близько 11 млн людей та підтримувати залучення на рівні::

  • Україна: ER 5,78%, що вище ніж середнє значення по категорії їжі 5,1% згідно з дослідженням ринку IAB Україна
  • Румунія: ER 4,62%
  • Польща: ER 24,85%
  • Литва: ER 6,8%
  • Латвія: ER 7,17%
  • Німеччина: ER 23,91%

В кінцевому підсумку, завдяки спільним зусиллям команди та універсальному підходу до розв'язання проблем, ми не тільки адаптувались до нових умов роботи, але й знайшли нові можливості для розвитку.

Якщо вас зацікавив подібний досвід і ви хочете щось схоже, пишіть нам info@newstrategies.com.ua 

Андрій Толокнов, Менеджер з маркетингу та бренду ТОВ «Євро Фуд Сервіс» розповідає:

"Ми працюємо з New Strategies з 2021 року і бачимо позитивні результати у розвитку брендів нашої продукції. Протягом співпраці, ми успішно розробили та втілили в життя SMM-стратегію не тільки для REEVA Україна, але й для пʼяти країн Європейського Союзу. Сьогодні це сприяє підвищенню іміджу та рівня впізнаваності нашого бренду на міжнародному рівні. Хочеться зазначити, що команда New Strategies ефективно працює в синергії з клієнтом, коли в останнього є розуміння, що повинно бути в результаті співпраці. Робота з New Strategies для нас означає надійне партнерство з відповідальною командою, яка готова швидко зануритися у проєкти, демонструючи мотивацію у спільному результаті"

2690