Мультиканальна кампанія для волонтерського проєкту: агенція комунікацій «ВАРТО» підтримала проєкт «Смачна Варта»

За 7 місяців повномасштабного вторгнення волонтерство та благодійність стали регулярною активністю для українського бізнесу. Ділимося своїм досвідом співпраці з важливою волонтерською ініціативою.

У травні 2022 року в агенцію комунікацій «ВАРТО» звернулася команда проєкту «Смачна Варта» — це ініціатива Української Ресторанної Асоціації (УРА), найбільшого об'єднання професіоналів ресторанної галузі в Україні.

«Смачна Варта» об’єднала представників різних секторів HoReCa на волонтерських кухнях. Проєкт безплатно годує частини ЗСУ, лікарні, дитячі будинки та будинки літніх людей, поліцію, територіальну оборону, людей у бомбосховищах та всіх, хто потребує допомоги. 

Задача

На старті співпраці зі «Смачною Вартою», спеціалісти агенції визначили дві основні задачі. Перша — подякувати партнерам, які зараз допомагають продуктами та фінансами для забезпечення безперебійної роботи кухні. І друга — проінформувати широкі аудиторії про проєкт, що допомогло б знаходити як нових партнерів для підтримки, так і тих, кому допомога проєкту могла бути необхідною.

Рішення

Команда агенції комунікацій «ВАРТО» розробила мультиканальну кампанію, яка включала: спецпроєкту у ЗМІ; інформаційну розсилку в ЗМІ, Facebook-спільнотах та Telegram-каналах; участь голови УРА у бізнес-подкастах; створення та наповнення розділу «Подяка» на сайті УРА і додаткове його просування; ведення соціальних мереж УРА та флешмоб у соціальних мережах.

Робота зі ЗМІ включала спецпроєкт та інформаційну розсилку. У спецпроєкті ми розповіли читачам про шеф-кухарів та інших партнерів, які підтримали проєкт «Смачна Варта» і допомогли виготовити та доставити понад 1 мільйон порцій їжі (станом на сьогодні ця цифра становить вже понад 2 мільйони). А в інформаційній розсилці поділилися ключовими новинами про діяльність проєкту.

Ми розуміли, що пабліки та спільноти у різних месенджерах стали первинним джерелом інформації для аудиторії — про це говорять й останні дослідження споживання інформації українцями. Саме тому ми посилили розсилку в ЗМІ додатковими публікаціями у Facebook-спільнотах та Telegram-каналах. Для цієї інформаційної кампанії ми обирали канали та ЗМІ саме за цільовою аудиторією — тобто новинні, лайфстайл та профільні канали про ресторани та кулінарію.

Для того, щоб подякувати партнерам УРА за їхній внесок в роботу волонтерських кухонь, ми зробили окремий розділ з подяками на сайті асоціації. Публікації там підсилювали просуванням інструментами Meta, YouTube, Google.

Історію створення та діяльності проєкту розповіли через участь голови УРА Сергія Трахачова у подкасті «Мрії в наших калідорах». Для нашої мультиканальної кампанії подкаст спрацював як нативний іміджевий інструмент, що допоміг підвищити лояльність аудиторії та показати експертність спікера й того проєкту, який він представляв.

Соціальні мережі асоціації використали для комунікації з аудиторією та донесення до неї новин про проєкт. На старті співпраці ми одразу розробили візуальну айдентику, яка допомогла об'єднати усі напрямки робіт, зробити їх впізнаваними для аудиторії. На Facebook та Instagram сторінках проєкту ділилися дописами про майбутні активності «Смачної Варти», розповідали історії про проєкт, дякували партнерам. Усі публікації підсилювали через інструменти таргетингової реклами.

Однією з активностей у соціальних мережах мав бути флешмоб. Однак, в ході роботи над запуском флешмобу ми виявили, що через тривожний порядок денний українці неохоче відгукуються на подібні акції. Оскільки ціллю цього інструмента було інформування населення про ініціативу «Смачна Варта», ми прийняли рішення трансформувати флешмоб на інформаційну блогерську кампанію. Завдяки теплим контактам з блогерами, здобутими внаслідок років успішної співпраці, та великій соціальній значущості проєкту «Смачна Варта», ми отримали позитивний відгук від інфлюенсерів. У нашій масованій інформаційній хвилі взяли участь блогери з різною аудиторією: від мікроблогерів до інфлюенсерів-мільйонників.

Результати

За два місяці активної мультиканальної кампанії, що охопила ЗМІ, Facebook-спільноти, Telegram-канали та власні соціальні мережі, проєкт «Смачна Варта» отримав потужний резонанс: 2 009 335 контактів аудиторії з матеріалами у ЗМІ за звітний період і 150 186 унікальних прочитань; 654 718 контактів з публікаціями у соціальних мережах асоціації; 473 159 контактів охоплення у блогерів; 576 241 контакт з матеріалами в розділі «Подяка»; 109 тис. контактів з подкастом і майже 5 тис. прямих прослуховувань. Всього ми отримали 248 виходів.

Сьогодні команда агенції комунікацій «ВАРТО» продовжує працювати з Українською Ресторанною Асоціацією для інформаційної підтримки проєкту «Смачна Варта».

Кожен український бізнес сьогодні працює на перемогу України. Дослідження споживацької поведінки показують: споживачі хочуть підтримувати ті бренди, які реально роблять свій внесок у підтримку та захист України, реально допомагають. Саме тому всім бізнесам та брендам треба активно розповідати про свої волонтерські та благодійні активності, акції, ініціативи. І використовувати для цього всі доступні канали: ЗМІ, інфлюенсерів, соціальні мережі, рекламу. 

3837