OLX: багатосторінковий лендінг для B2B аудиторії

Створення багатосторінкового лендінгу для клієнтів сегмента B2B компанії OLX.

Компанія

OLX – сервіс оголошень № 1 в Україні. За допомогою OLX Ви можете купити чи продати із рук в руки практично все, що завгодно. На сайті існує велика база оголошень у таких розділах: нерухомість, робота, транспорт, послуги та багатьох інших.


Завдання

Розробити багатосторінковий лендінг для найбільшого маркет-плейса України OLX.ua, який буде виступати єдиною точкою входу для всієї B2B аудиторії і міститиме вичерпну інформацію про переваги ресурсу та послуги компанії.

Процес

Було досить легко зрозуміти і визначити аудиторію, але не так просто знайти підходящу візуальну мову. Ми не хотіли використовувати серйозну "синю" бізнес-мову, натомість ми бажали бути якомога ближчими до аудиторії. Клієнти, що користуються бізнес-послугами OLX, – це не великі підприємства або компанії – вони займаються малим підприємництвом. Ось чому ми вирішили бути трохи грайливими і доброзичливими в нашому дизайні. Тому відповідна палітра кольорів була яскравою.

Desktop-версія

Ми виявили основні категорії B2B користувачів і згрупували наявні сервіси з метою демонстрації послуг, які будуть важливі для тієї чи іншої категорії клієнтів.

По суті, ми взяли всі існуючі лендінгові сторінки для бізнесу і розділили їх за сценаріями використання. Таким чином, ми прийшли до двох основних потоків користувачів:

  1. Користувачі, які шукають конкретну послугу.
  2. Ті, хто цікавиться послугами для конкретної галузі.

Цей підхід ліг в основу інформаційної архітектури, а грайливі ілюстрації і мікроанімації виділили зручну для користувача мову дизайну.

Крім того, ми розробили калькулятор для розрахунку ціни за кількістю оголошень у категоріях і додали анімацію на слайдери, які відображають поточний прогрес перегляду.

Також було зроблено:

  • забезпечення безпеки і захисту сайту (враховуючи масштаби активності замовника);
  • забезпечення комфортного редагування контенту через адмін. панель і варіативності створення сторінок за допомогою використання конструктора блоків;
  • реалізація мультимовності;
  • налаштування вивантаження всіх призначених для користувача запитів (одержуваних через форму) у внутрішню екосистему для подальшої обробки співробітниками B2B unit;
  • налаштування синхронізації калькулятора вартості послуг із базою даних замовника, щоб кінцевий користувач міг побачити вартість того чи іншого пакету.

Мобільна версія

Важливим етапом розробки стало створення адаптивної версії сайту для мобільних пристроїв. Нам вдалося поєднати ті ж ключові елементи дизайну та інтерфейсу, які були присутні в desktop-версії.

Результат

У результаті ми створили лаконічний та яскравий сайт із грайливими ілюстраціями й анімаціями. Клієнти OLX мали змогу користуватися перевагами сервісів компанії, використовуючи весь функціонал платформи, як у desktop-, так і в мобільній версії. 
2622