Пакет? Ні, дякую. Кампанія просто так

Боротьба з пластиковими пакетами своїми силами. Маленька кампанія з великою метою.

Коли немає замовника й КPI не грають жодної ролі, можна з дитячою щирістю радіти кожному коментарю і просто кайфувати.

На початку 2019 року я звільнився з великої компанії, де виконував одночасно дизайнерські та копірайтерські задачі. Поки шукав себе і нове місце роботи, з’явилась якась пустота, потреба щось зробити. Так у травні я вирішив створити невеличку кампанію проти використання одноразових пакетів.

Усе почалось з тексту для жартівливої пісеньки для Ютубу. Однак в якийсь момент з’явилось бажання підійти до процесу серйозно. Так з’явився продукт, який мені досі дуже дорогий.

За залишки від зарплати (не всі звісно) я надрукував 20 торбинок з фірмовим принтом, які пізніше використав у саморобному кліпі на трек “Пакет? Ні, дякую”, записаний частково в Києві, і частково в Харкові разом з моєю хорошою подругою. Запис “пісні” став моєю першою роботою з професійною студією звукозапису.

Пізніше, торбинки стали власністю друзів та знайомих з одною умовою: подорожуючи, вони скидатимуть фото торбинки у різних містах України та світу. Ці світлини стали основою для другої складової кампанії — Інстаграм акаунту торбинки.

Паралельно з цим було створено тематичний стікерпак для Телеграму.

Якби це була кампанія на чиєсь замовлення, її можна було б вважати провальною: трохи більш як 5000 переглядів відео (його таки підхопили декілька видань та нішових ресурсів), 43 підписники в інстаграмі, та наліпки, які навряд хтось використовує. Однак я дуже кайфонув створюючи ці “продукти”, мені досі періодично скидають фото торбинки, акаунт в інсті все ще живий.

Зараз я працюю у великій медіа агенції, долучаюсь до величезних проєктів ще на етапі їх зародження. Тут вже є і великі KPI, бюджети, фокус-групи та цілі команди, у кожного члена яких є чіткі зони відповідальності. У порівнянні з теперішнім досвідом, “Пакет? Ні, дякую” виглядає, як дитяча забавка. Однак, хіба не приємно мати щось, що придумав саме ти, придумав просто так, і зробив, бо чому б і ні, а кілька людей ще і доєдналися?

3511