#підтримую_медиків Як червона зав’язка зі стрічки об’єднала українців і медиків в одну лінію боротьби з COVID-19

Протягом перших місяців до 25% нових інфікованих припадало на медичних працівників. Однак мало хто думав про їхні ризики та про те, що постійний контакт зі смертельним вірусом вимагає від медиків принципово іншого рівня мотивації.

Закуповувались маски, пристрої вентиляції легень, продуктові набори, зрештою перераховували кошти на рахунки лікарень. Але лікарі були поза увагою!

Військові на передовій, ризикуючи собою, отримують в 4 рази більшу платню, ніж в мирний час. Медики залишились при своїх зарплатах, які є найнижчими в Україні.

Вже у квітні фізичне та моральне знесилення медиків наближалося до критичної точки. Це могло призвести до фактичної зупинки роботи медичних установ. 

Необхідно було створити не тільки інструмент підтримки — лікарі мали відчути себе бійцями на передовій і отримати співмірний статус з військовими.


Ідея

Перший місяць від початку пандемії в Україні був для медиків таким же страшним та жорстким, як для наших військових бої за Слов’янськ чи Маріуполь.

Багато українців хотіли підтримати лікарів, але не уявляли, як це зробити. Ми мали створити інструмент підтримки, який кожен міг би використати. Він також мав бути універсальним, щоб інтегрувати в усі типи медіа, і настільки помітний, щоб за короткий час створити відчуття всенародної підтримки.

Одяг лікарів складається з великої кількості зав'язочок. Ми вирішили створити зав’язку з червоної стрічки, яка символізуватиме спільність українців і медиків, — свідчитиме про їх вдячність і підтримку та долучить медіа, як партнерів до розгону кампанії.

Червона зав’язка зі стрічки — об’єднує українців і лікарів в одну лінію боротьби з COVID-19

Втілення

Ми створили простий і універсальний символ особистої підтримки, який давав працівникам медичного фронту відчуття опори та підтримки з боку українців.

Червона стрічка, зав'язана у вузол, стала символом єдності з медичними працівниками.

Вже зранку на сайті Міністерства охорони здоров’я був розміщений не лише традиційний пресреліз, але і створена сторінка з бренд-кітом, з якої кожен міг завантажити айдентику і матеріали кампанії — додаючи символ у своє лого, вітрину магазину, авто, одяг, чи пов’язуючи на руку.

За лічені години стрічку з зав'язкою додали у своє лого кілька центральних каналів і з десяток регіональних, десятки компаній, сотні вебсайтів і тисячі простих українців. ЗМІ почали розповсюджувати інформацію у випусках новин і ранкових шоу.

Ролик на ТБ, який протягом тижня транслювали канали StarlightMedia, дав швидке і широке охоплення, а ранкові ефіри в таких шоу як «Сніданок 1+1» стали не лише закликом, але і прикладом приєднання ведучих і селебрітіз.

Ми зв'язали лікарів та українців в одну лінію взаємодопомоги та підтримки, даючи таке необхідне відчуття вдячності за щоденний ризик власним життям на медичній передовій

Результат

Соціальна кампанія #підтримую_медиків не просто підтримала всіх медиків, що опинилися на новій передовій. За лічені дні ми охопили комунікацією на телеканалах 100% дорослих українців, знання про акцію серед медиків сягнуло 83%, понад 4 млн українців долучились до акції.

Вона мобілізувала Уряд і депутатів, які прирівняли статус медиків до військовослужбовців на передовій. В час, як кількість підтверджених випадків COVID-19, в країнах Європи, збільшувалась в геометричній прогресії, Україна фактично не відчула першої хвилі та уникла десятки тисяч смертей. Головна робота лікарів — збереження життів була виконана.

Postmen project team:

  • Ярослав Ведмідь, CEO та керівник агенції
  • Ганна Савчук, Аккаунт-менеджерка
  • Ольга Михалець, Креативна продюсерка
  • Оксана Щербакова, Арт-директорка
  • Єлизавета Заремба, SMM-менеджерка
  • Ден Селезньов, Head of video production
  • Ігор Бондаренко, Sound designer
  • Анастасія Кукушкіна, Motion designer

Unicef Ukraine project team:

  • Ніна Сорокопуд, Керівниця відділу зовнішніх комунікацій та партнерств
  • Анна Суходольська, Керівниця відділу комунікацій поведінкових та соціальних змін
  • Тамара Береш, Експертка з діджитал комунікацій
  • Катерина Булавінова, Медична експертка
  • Людмила Паламар, Керівниця проєктів поведінкових та соціальних комунікацій
2820