Play Has No Limits

До 2020 року жоден виробник ігрових консолей не вів локальної комунікації в Україні. Ми горіли ідеєю, що саме PlayStation стане першим брендом, який почне говорити з українською аудиторією її мовою через локальне PR-агентство. І наші бажання збіглися з цілями PS! PlayStation стали першим глобальним брендом на ринку ігрових консолей, комунікації якого представлені в Україні.

PlayStation — це визнаний світовий лідер на ринку інтерактивних і цифрових розваг. Sony Interactive Entertainment (SIE) відповідає за бренд PlayStation® і сімейство продуктів і сервісів. PlayStation — це постачальник інноваційних рішень ще з моменту виходу оригінальної PlayStation в Японії в 1994 році.

Перед нами стояло багато завдань щодо виведення комунікацій бренду на український ринок, серед яких були:

 • Підвищення впізнаваності PlayStation серед нової цільової аудиторії, зокрема серед користувачів, які не грали раніше.
 • Виведення на ринок нової ігрової консолі PlayStation 5, гучний реліз якої відбувся в листопаді 2020.

Попри те, що, у зв'язку з пандемією, компанія була змушена скасувати будь-які офлайн-активності, ми досягли відмінних результатів, сфокусувавшись на роботі з медіа, блогерами та лідерами думок.

В результаті роботи команди, яка горить проєктом та ігровою індустрією, нам вдалося ініціювати понад 730 публікацій в українських ЗМІ за рік. А постійна співпраця та спілкування з українськими медіа і блогерами дозволили домогтися виходу понад 100 оглядів цільових продуктів на бартерній основі з охопленням понад 12 млн українців.

Як ми це зробили

Нас полюбили ЗМІ. Запитаєте як?

Ми знайшли всі редакції, які пишуть про техніку та відеоігри, а потім поділилися чудовою новиною, що з PlayStation тепер можна спілкуватися українською та пресофіс бренду представлений локально. Поспілкувалися з усіма ігровими та лайфстайл журналістами. Дізналися, хто грає та публікує огляди ігрових релізів, ключі до яких ми готові надавати на регулярній основі.

Знайомство з тематичними журналістами допомогло нам в підготовці текстів для редакцій і реалізації 22 класних спецпроєктів. Українські медіа отримують ранній доступ до великих ігрових релізів, що дозволяє готувати огляди для українських користувачів консолі PlayStation рідною мовою. Ігровим редакціям були надані екземпляри консолі PS5 до старту продажів для тесту можливостей консолі нового покоління та аксесуарів одночасно з країнами Центральної та Східної Європи.

Ми подружилися з блогерами та селебріті

Наша команда ретельно зібрала інформацію про інфлюенсерів, які захоплюються грою на консолі PlayStation. Або могли б захоплюватися. Ми зібрали базу і познайомилися з цими людьми, щоб поділитися інформацією про можливості класної співпраці. Нам вдалося зацікавити їх тим, що PlayStation - це відмінна розвага для всієї родини. Ми дізналися у кого з них є діти та запропонували їм пограти на новій консолі разом з дітьми. Нам вдалося зібрати понад 50 інфлюенсерів, які підходять вимогам бренду. Ми залучаємо їх в проєкти та інтеграції, працюємо на бартерній основі. В Україні разом з нами на PlayStation грають: MONATIK, Потап, Kiyvstoner, Андрій Трушковський, Олексій Дурнєв, Володимир Дантес, Андрій Бєдняков, Олександр Педан, DZIDZIO, Юлія Саніна та багато інших! Всі ці українські зірки регулярно діляться історіями зі згадуванням проведеного за ігровою консоллю PlayStation часу. А також ... звуть нас в спільні проєкти!

Ми реалізували кампанії на підтримку окремих продуктів

Крім регулярної щоденної комунікації, ми підтримали всі важливі запуски ігрових релізів локально: The Last of Us: Part ll, Ghost of Tsushima, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Sackboy: A Big Adventure, Demon's Souls. І використовували цитати для ігрових трейлерів українською мовою з більш ніж 130 опублікованих ігрових оглядів.

На честь релізу The Last of Us: Part ll був організований розіграш лімітованої версії консолі PlayStation 4 Pro спільно з редакцією порталу UNIAN про який дізналися понад 55 000 українців в медіа та соціальних мережах.

Спільно з ComicCon Ukraine запустили конкурс артів з призами, присвячений релізу ігрового ексклюзиву PlayStation - Ghost of Tsushima. У конкурсі взяли участь 56 художників з України, роботи яких змогли оцінити та полюбити понад 30 000 осіб.

19 листопада 2020 року у світі було запущено новий довгоочікуваний продукт бренду — ігрову консоль нового покоління PlayStation 5. В рамках кампанії з підтримки запуску нової консолі команда запустила:

 • 22 спецпроєкти в медіа з охопленням аудиторії понад 12 мільйонів.
 • 14 інтеграцій на каналах українських блогерів з охопленням 5,6 мільйона глядачів.
 • Понад 40 оглядів продукту та ігрових ексклюзивів PlayStation.
 • Більше ніж 110 згадок у соціальних мережах із загальним охопленням понад 16 млн українців.

Загальні результати кампанії щодо виведення комунікацій бренду на український ринок:

 • 730+ публікацій за рік
 • 130+ оглядів продуктів
 • 56% згадувань в Tier 1 медіа
 • 12+ мільйонів охоплення в ЗМІ
 • 20+ мільйонів охоплення в соціальних мережах

PlayStation — це лідер ігрової індустрії й завдяки спільним зусиллям команди PS й агентства ми досягли поставлених цілей і голосно заявили про присутність бренду в Україні.

3122